שתף קטע נבחר

"חיות הן אושר ואהבה ללא תנאים"

השעות שבילו הצעירים המתנדבים בחתוליה ובכלביה של עמותת צער בעלי חיים ברמת גן מילאו אותם אושר לא פחות מאשר את בעלי החיים - הם הגיעו לשם במסגרת פעילות "וואו טור" של קוקה קולה

בשיתוף קוקה קולה

 

"אנחנו שואפים להפוך את החיות אצלנו, כולן מיועדות לאימוץ, לידידותיות למאמצים. הרבה חמלה מעורבת בפעילות, שגורמת לחיות אצלנו להיות חברותיות. ההאכלה והמשחקים הם הכרחיים לבעלי החיים והפעילות הזו מגבירה את הסיכוי שהחיות יאומצו - יש ערך חינוכי רב שמקבלים אצלנו". כך מסביר יובל נבון, מנכ"ל עמותת צער בעלי חיים רמת גן, שמפעילה חתוליה וכלביה יוצאות דופן.

 

העמותה הוותיקה חרטה על דגלה את עיקרון אי-המתת בעלי החיים המגיעים בשעריה. היא פועלת עשרות שנים להצלתם ורווחתם של מאות כלבים וחתולים נטושים ואבודים, כאלה שעברו התעללות פיזית ונפשית ובבית המחסה מקבלים טיפול רפואי, מזון, קורת גג, מסתור מתנאי מזג האוויר ובעיקר חום, אהבה ודאגה יום יומית. המטרה אחת:

למצוא לכל אחד מהם בית מאמץ חם ואוהב ואפשרות לחיים חדשים.

 

צער בעלי חיים רמת גן היא אחת העמותות שמציעות הקיץ פעילות בהתנדבות לבני נוער, במסגרת פעילות "וואו טור" של קוקה קולה הקיץ, ולא מפתיע שהגיעו אליה בני נוער מכל הארץ, ואף יצאו ממנה בעיניים נוצצות.

 

"הפעילויות של המתנדבים עד הרגע שהכלב או החתול, יוצאים למשפחות, מפנה מקום לבעל חיים אחר שימצא את מקומו וחייו ינצלו בעמותה. החינוך שלהן, עד האימוץ, הוא ערך חשוב בעמותה; חינוך לחמלה, לעזרה לחלש, הבנת היכולת של כל אחד מאיתנו להשפיע על גורל בעלי החיים וערך האימוץ עצמו, כולם מעורבים במטרות העמותה.

 

"בבית המחסה שלנו בתל אביב יש כלבים וחתולים, שנמשכו מהסגרים ומחפשים בתים. במקום נמצאים בכל רגע נתון כ-25 כלבים ו-25 חתולים ואנחנו מקיימים מערך ענף של משפחות אומנה לחיות נוספות", מספר נבון.

 

"הפעילות שלנו מתחילה מרגע הקליטה; כל כלב וחתול מקבל טיפולים רפואיים נלווים, הזנה וניקיון, ציוד נלווה וגם יציאות קבועות לכלבים מחוץ לבית המחסה. בצוות השוטף יש 4 עובדים בשכר וכל השאר נשען על מערך התנדבות ענף של כ-600 מתנדבים בשנה, שתורמים בכל חודש 600-800 שעות התנדבות. כל אחד מהם יכול להחליט באיזה פעילויות ירצה להתנדב.

 

 (צילום: אביגיל עוזי)
(צילום: אביגיל עוזי)
 

"המתנדבים מגיעים בבוקר לניקיון והאכלה. אחר כך מוציאים את הכלבים לטיול ופעילויות ריענון. לקראת ערב יש האכלות וסגירות לקראת הלילה והמקום פעיל באופן הזה 7 ימים בשבוע. במקביל יש לנו ימי אימוץ חודשיים בפארק רמת גן והמתנדבים מעורבים וימי אימוץ בהפנינג שמתקיים בשבתות בבית המחסה".

 

העמותה מרחיבה פעילויות בכל הארץ ומקיימת מערכי שיעור הסברתיים לכל הגילאים, בעיקר בבתי הספר היסודיים ובחטיבה, כדי לחזק את הקשר ואת ההבנה של ילדים ובני נוער לחוק בעלי החיים.

 

במקביל, מפעילה העמותה תכנית נוספת של העצמת ילדים עם צרכים מיוחדים ונוער בסיכון. "אנחנו מפעילים מערך כלבניות, שמגיעות לשנת הדרכה במסלול במוסדות עצמם ומחברים את הילדים ובני הנוער לבעלי החיים. התכנית, שיש בה 10 קבוצות מדי שנה, מאפשרת לרכוש כישורי חיים, לחוות העצמה ובעיקר לחוות אהבה ללא תנאים", מספר נבון.

 

בנוסף, מתחברת העמותה לחברות מסחריות, שמביאות עובדים, שנפגשים עם בני ובנות נוער מתנדבים ויחד כולם מקיימים פעילויות עם בעלי החיים בפארק רמת גן.

 

"בעלי החיים מחברים גם בין אנשים שונים. המפגשים האלה נפלאים; אנשים נותנים ובעיקר מקבלים. פנינו ל"רוח טובה" כדי להשתלב בפעילות התנדבותית של "וואו טור" והמתנדבים משתלבים בכל הפעילויות שאנחנו עושים. הם השגרירים שלנו לחברה הכללית וחלקם ממשיכים להתנדב ומשפיעים על מעגלים נוספים בחברה", מסכם נבון ומספר, שב-29 ביוני יתקיים שיאו של שיתו, הפעולה עם פרויקט "וואו טור" ביום אימוץ ענקי בפארק רמת גן, בשילוב המתנדבים מקוקה קולה.

 (צילום: אביגיל עוזי)
(צילום: אביגיל עוזי)
 

"תמיד גידלתי חיות. בעלי חיים הם החולשה שלי"

עדן סטסיוק היא בוגרת כתה י"ב של בית הספר אורט אפרידר באשקלון - בחורה צעירה, עם פוקוס חזק על החיים, שהגיעה לפעילות עם חברה. "בעלי חיים היו תמיד החולשה שלי", היא אומרת ומספרת שיש לה כלב ובעבר כבר גידלה חתול וכלבים ותוכים, כולם יחד בבית בעת ובעונה אחת. "את הכלב שלי אספתי מחיפה, לאחר שאיימו לזרוק אותו ואת אחיו הגורים לרחוב.

 

"הנעתי את כולם, כולל דודה שלי, ונסענו מאשקלון לחיפה. דודה שלי אימצה גור ואנחנו גור נוסף, שכשהיה גור, נפגע מרכב חולף מחוץ לבית. הוא נפצע קשה, באופן שחייב שיקום ארוך. שכרתי לו חדר ב'בית ביידר' בשדרות, שם יכול היה להחלים מבלי לזוז. ביקרתי אותו מדי שבוע ואחרי חודשיים הוא יצא מזה. היום הוא כלב צעיר ובריא לחלוטין".

 

"בפעילות שלנו ב'צער בעלי חיים רמת גן', הוצאנו את הכלבים לטיול וחברה שלי ואני היינו גם בחתוליה ושיחקנו עם גורים שרק נולדו. אם הייתי גרה במרכז הייתי עושה את זה בכל שבוע. כל כך התלהבתי מהמקום. הם נלחמים על החיים של כולם והמקום פשוט מקסים".

 

עדן היתה שנתיים מדריכה של כיתות ד'-ה' בשומר הצעיר באשקלון והיא בדרך לשנות י"ג ו-י"ד ללימודי הנדסאי חשמל ואלקטרוניקה לפני שתתגייס. "אני חושבת להתנדב בעמותה בחופשים שיהיו לי בזמן הלימודים", היא מסכמת.

 (צילום: אביגיל עוזי)
(צילום: אביגיל עוזי)
 

"זו אהבה ללא תנאים"

אוריאל מור הוא בוגר כיתה י"א מאורט אבין ברמת גן וגר באור יהודה. אל ההתנדבות בצער בעלי חיים ברמת גן הוא הגיע עם חבר. הם רצו כרטיסים לפסטיבל, אבל "בגלל ששנינו אוהבים בעלי חיים, החלטנו ללכת להתנדבות בעמותת 'צער בעלי חיים רמת גן'. האחראית שם היתה כל כך מקסימה לחיות והתנהגה לכלבים כמו לילדים שלה. הוצאנו את הכלבים לטיול בסביבה של הכלביה. הם כל כך יפים"

 

אוריאל מתנדב בקהילה, במסגרת פעילויות בבית הספר "בפסח התנדבתי ב"לתת"", הוא אומר וממשיך שהיה שמח להמשיך ולהתנדב עם בעלי חיים. "חיות זה אושר ואהבה בלי תנאים. היה כיף והיה שווה את זה", הוא מסכם.

 (צילום: אביגיל עוזי)
(צילום: אביגיל עוזי)
 

 

רוצים גם? פרויקט "וואו טור" של קוקה קולה מתבצע באמצעות שיתוף פעולה עם עמותת "רוח טובה" המאגדת את כל הזדמנויות ההתנדבות בישראל. הצעירים נרשמים להתנדבות באתר המיועד ויכולים לתרום שעות פעילות קהילתיות בעשרות עמותות שונות ברחבי הארץ. להתנדבות בשאר השנה, ניתן לפנות לעמותת "רוח טובה" המחברת בין אנשים המבקשים להתנדב לבין עמותות הזקוקות למתנדבים במשך כל ימות השנה - תוכלו למצוא מאגר נרחב של סוגי התנדבות לכל הגילאים, לפי מקום המגורים, יכולת ההתחייבות ותחומי עניין.

 

הכתבה פורסמה ב"ידיעות אחרונות"

 

בשיתוף קוקה קולה


פורסם לראשונה 19/06/2018 08:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
אושר שאין לו סוף
צילום: אביגיל עוזי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים