שתף קטע נבחר

פגע בשתי ילדות שירדו מאוטובוס ורישיונו נפסל ל-3 חודשים בלבד

הנהג, תושב חיפה, זוכה מעבירת נהיגה רשלנית והורשע בעבירות קלות יותר. התאונה קרתה ב-2014, כששתי הילדות היו בנות 11, וירדו מאוטובוס שעמד בחלקו על מעבר חצייה

אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

בית המשפט לתעבורה בחיפה גזר בשבוע שעבר עונש קל במיוחד על תושב העיר שפגע בשתי ילדות שירדו מאוטובוס וחצו את הכביש בשכונת נווה שאנן. השתיים נזקקו לטיפול בבית החולים ונושאות עד היום את נזקי הפגיעה, למרות שלא נקבעה להן נכות. העונש שנגזר על הנהג הוא שלושה חודשי פסילה.

 

הנהג, שאותו ייצג עו"ד אסי פיסו, זוכה מעבירה של נהיגה רשלנית והורשע בעבירות קלות יותר, של אי מתן אפשרות להולכי רגל לחצות את הכביש בבטחה, נהיגה בחוסר זהירות והתנהגות שגרמה לחבלה של ממש בגוף.

 

התאונה אירעה בחודש אפריל 2014 כשהילדות היו בנות 11. הן ירדו מאוטובוס, שעמד בחלקו על מעבר חצייה, וחצו את הכביש מאחורי האוטובוס. במהלך הדיון לא התברר אם הן עברו במעבר החצייה עצמו או בסמוך אליו, וכן נטען כי חצו את הכביש באלכסון. הנהג פגע בשתיים שסבלו מפגיעות בגפיים, באגן ועוד.

 

השופטת כרמית פאר גינת ציינה בהכרעת הדין כי המדינה לא הוכיחה במידת הוודאות הנדרשת את עבירת הנהיגה הרשלנית. לדבריה, יש צורך בהוכחת קיומו של יסוד נפשי, "קרי פזיזות או מעשה רשלני רבתי, המגיע עד קלות דעת". כמו כן ציינה כי לנהג האוטובוס היה אשם תורם, בשל עמידתו על מעבר החצייה. הרכב הסתיר את מעבר החצייה והפריע לשדה הראייה של הנהג. כמו כן, ציינה כי הילדות חצו את הכביש בריצה ולא המתינו שהאוטובוס יעזוב את המקום.

אסי פסו  ()
עו"ד אסי פיסו

בקביעת גזר הדין ציינה השופטת כי הפגיעות של הילדות לא היו מהרף הנמוך אלא הבינוני, אולם ציינה את הזמן הרב שחלף מאז המקרה (ארבע שנים), הנסיבות האישיות של הנאשם והאשם התורם של נהג האוטובוס והילדות.

 

לדבריה, בשל סיבות אלה אין סיבה לחרוג מעונש הפסילה המינימלי הנדרש. היא גזרה עליו כאמור שלושה חודשי פסילה, וכן חמישה חודשי פסילה נוספים על תנאי. בנוסף גזרה עליו קנס של 2,000 שקל.

 

עו"ד פיסו אמר כי הוא מברך על גזר הדין והוסיף: "בית המשפט איזן בין השיקולים השונים. יוער כי גזר הדין הינו קל, וזאת לעומת הענישה הכבדה וחסרת הפרופורציה שלה עתרה המשטרה, שביקשה להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל לתקופה של עד 12 חודשים, ופסילת רישיון נהיגה בין 40 חודשים לשש שנים".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים