שתף קטע נבחר

בלוני תבערה ליד נתיבות ובשדרות; צה"ל תקף כלי הרכב של חוליה בעזה

שני בלונים שאליהם הוצמד מכל עם חומר תבערה הועפו מעזה והגיעו לחצר בית במושב ליד נתיבות. במקביל טיפלו חבלני המשטרה בשלושה בלונים בפאתי שדרות. צה"ל ירה סמוך לחוליה שהפריחה בלונים, וכעבור זמן קצר הותקף גם כלי הרכב ששימש אותה. 17 שריפות פרצו היום

 

 

חבלני משטרה הוזעקו הערב (יום א') לטפל בחפץ חשוד שהוצמד לשני בלונים שהועפו מעזה ונחתו על עץ בחצר בית במושב בית הגדי ליד נתיבות. מבדיקה ראשונית התברר כי המכל שחובר לבלונים הכיל חומר תבערה ולא מטען חבלה. במקביל טיפלו חבלני משטרה בשלושה בלונים שהועפו לפאתי שדרות. דובר צה"ל מסר בתגובה שכלי טיס תקף "תשתית שממנה פעלה החוליה ואת כלי הרכב ששימש אותה". 

הבלונים שנמצאו באזורים בעוטף עזה (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

היעד שהותקף על ידי צה
הבור שנפער עקב תקיפת צה"ל
המקום בו נמצאו בנלוני הנפץ (צילום: דוברות המשטרה)
החפץ החשוד שהוצמד לבלונים(צילום: דוברות המשטרה)

כאמור, גם בשדרות אותרו שלושה בלונים שנחתו על עץ בפאתי העיר. במשטרה שבים ומבקשים שלא לגעת בחפץ חשוד, לדווח למוקד 100 ולהרחיק את הסובבים למרחק של 50 מטרים לפחות.

 

במקביל הודיע דובר צה"ל כי כלי טיס של חיל האוויר ירה לעבר חוליה שהפריחה בלוני תבערה בדרום הרצועה. הפלסטינים דיווחו כי מל"ט צבאי תקף מוצב של אחת מהזרועות הצבאיות במרכז רצועת עזה, אך לא ברור אם מדובר באותה התקיפה.

 

שריפה בעוטף עזה, שנגרמה מעפיפון תבערה (צילום: ביטחון אשכול)
שריפה בעוטף עזה(צילום: ביטחון אשכול)

תקיפת צה
שרידי הרכב שהותקף במהלך הלילה

בשעות האחרונות פרצו 17 שריפות בעקבות עפיפונים ובלונים שחוברו לחומרי בעירה. צוותי הכיבוי מסרו כי שלוש מהן פרצו ביער כיסופים, בהן אחת שנמצאת על הגבול עם הרצועה וטרם הושגה עליה שליטה. מוקדם יותר נסגרה כניסה ראשית לאחד מקיבוצי המועצה האזורית אשכול נסגרה בעקבות שריפה.

  

גם במהלך הלילה צה"ל תקף את משגרי העפיפונים בעזרת כלי טיס שירה לעבר רכב של אחד מחברי החוליה בצפון הרצועה. בדובר צה"ל ציינו כי "צה"ל נחוש להמשיך ולפעול בעצימות עולה ומתגברת נגד פעולות הטרור ככל שיידרש ובמגוון כלים. ארגון הטרור חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות".

 

טרור העפיפונים מכה ביישובי העוטף כבר יותר מחודשיים וחצי וממשיך לגרום לנזקים כבדים לתושבי האזור. צוותי הכיבוי פעלו ב-20 שריפות שפרצו במהלך השבת, תוך כדי השרב הכבד שהקשה על המאמצים. באחד המקרים האש כמעט התפשטה לבסיס צבאי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
בלונים בפאתי שדרות
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים