שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סימני התעללות בצוואר בגן בר"ג: "חנקו את הבת שלי"

  המנהלת שנחקרה באזהרה סגרה את "הקטנטנים של יעל" בעקבות מעצר הגננת, הורים ותיקים נזכרו בתשובות מגומגמות לגבי עדויות לאלימות בילדיהם לפני שנתיים. אם לתינוקת שהייתה אז בת חצי שנה וגילתה סימני חניקה על צווארה: "הגננת שעצורה כעת אמרה - לא יודעת מה קרה". כמה הורים טענו שהמנהלת ניסתה להסית אותם נגד ההורים שחשפו את הפרשה

   

  סימני התעללות בפעוטה בת שנתיים מגן הטקנטנים של יעל ()
  סימני התעללות בפעוטה מגן "הקטנטנים של יעל" - לפני שנתיים
  עוד ועוד עדויות שמגיעות לידי ynet מהורים לילדים בגן "הקטנטנים של יעל" ברמת גן מעלות תהיות לגבי ההתנהלות במקום בשנים האחרונות, ומעוררות חשד לאלימות שהופנתה נגד הפעוטות. אחד המקרים שזעזעו את הורי הגן התרחש לפני כשנתיים, אז הבחינה אם לפעוטה בת חצי שנה שעל בתה סימני חבלה בצוואר. הערב (ב') יפגינו הורים מול ביתה של מנהלת הגן, יעל סבתו, שלטענתם אחראית גם היא למסכת ההתעללות והאלימות כלפי ילדיהם. סבתו נחקרה באזהרה.

   

  עדויות להתעללות גם לפני שנה ב"קטנטנים של יעל"

  ההורים צעקו לגננת בהארכת המעצר: "תתביישי לך מפלצת"

  תלונות חדשות על הגננת החשודה: "השאירו ילדים בחדר חשוך ומבודד"

   

  האם סיפרה: "כשהגעתי לקחת את הילדה הביתה, סיגל הסתכלה לי בעיניים ואמרה, 'יש לבת שלך סימנים על הצוואר ואנחנו לא יודעים מאיפה זה'. דרשתי תשובות ואמרתי לה שאם היא לא יודעת לתת הסברים, מי עוד יכול לדעת? היא ענתה שהיא לא יודעת מה קרה ועשתה מבט אומלל". האם הנסערת דיווחה על המקרה למנהלת הגן, יעל סבתו, ואז לטענתה הובטח לה שהמקרה ייבדק. "יעל אמרה שהיא בשוק והיא מצטערת, אבל לא היו לה תשובות", המשיכה האם לספר בדמעות. "היום בדיעבד אני חוששת שחנקו את הבת שלי".  

   

  יעל סבתו, בעלי גן "הקטנטנים של יעל"

  יעל סבתו, בעלי גן "הקטנטנים של יעל"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  סימני התעללות בפעוטות במקרים דומים ()
  סימני התעללות בפעוטות הגן
  סימני האלימות שאיתם חזר הילד מהגן ()
  סימני האלימות שאיתם חזר אחד הילדים מהגן

  כמה הורים לפעוטות טוענים כי המנהלת יעל סבתו התקשרה אליהם לאחר שנחשפה פרשת החשדות להתעללות ואמרה להם שמדובר בטענות שווא. ההורים ציינו כי סבתו ניסתה להסית אותם נגד ההורים שחשפו את הפרשה והגישו את התלונה הראשונה במשטרה. "היא צעקה עליי ואמרה שלילך המציאה שקרים על הגן בגלל סכסוך אישי", סיפרה אחת האמהות. "היא אמרה שלא קרה כלום בגן וכעסה שהורים הלכו להתלונן".

   

  חלק מההורים הגישו בעניין תלונה במשטרה ובתגובה אמרו ל-ynet: "לילך ובן זוגה הצילו את הילדים שלנו".

  סיגל אלקיים בבית המשפט (צילום: יריב כץ)
  סיגל אלקיים-וויס, הגננת שנעצרה(צילום: יריב כץ)

  הורים לילדים בגן מכים היום על חטא בנוגע להתנהלותם בעבר. בשיחה שקיימו אמש עם אנשי השירות הפסיכולוגי של עיריית רמת גן, שחזרו אירועים שהיו אמורים להדליק אצלם נורות אזהרה. בין היתר טענו ההורים שהגננת סירבה לאפשר להם לפתוח קבוצת וואטסאפ, לאפשר להם להגיע לביקורי פתע או לצפות בפעילויות.

   

  "רק אחרי האירועים האחרונים אני מבין שהנהלת הגן פעלה בצורה מחושבת כדי להסתיר מאיתנו אירועים חריגים", אמר אחד האבות. "הם עבדו עלינו בצורה טקטית, מחושבת ומניפולטיבית וגרמו לנו לחשוב שכל מה שקורה בגן מושלם ונהדר".

   

  פרקליט הגננת יעל סבתו, עו"ד שרון נהרי

  פרקליט הגננת יעל סבתו, עו"ד שרון נהרי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  גן הילדים
  גן הילדים "הקטנטנים של יעל"( )

  אחת האמהות נזכרה כי אחת הסייעות הודתה בפניה לפני ארבעה חודשים שנאסר עליה לדבר עם ההורים מאחר שלדבריה הדבר עלול לגרור את פיטוריה. "שאלתי את הסייעת למה הבן שלי חזר עם חבלות ברגליים, והיא ענתה לי, 'אם אדבר איתך, יעל לא תשלם לי משכורת'. לא חשדתי בכלום אבל היום אני מבינה שיעל שלטה בכל מה שקורה בגן באמצעות סיגל. שתיהן היו הרוח החיה מאחורי כל ההתנהלות. לא יכול להיות שיעל לא ידעה מהדברים שהתרחשו בפנים

  כשסגרו את הדלתות".

   

  יעל סבתו, מנהלת גן "הקטנטנים של יעל" מסרה באמצעות סנגורה עו"ד שרון נהרי: "אני לא יכולה לדבר על החקירה. רק אומר שאין לי כל קשר למה שאירע לכאורה. בכל אופן סגרנו את הגן, מסרתי את החומרים למשטרה כדי שתמצה את החקירה. מעבר לזה אני סומכת על המשטרה שתגיע לחקר האמת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים