שתף קטע נבחר

יצאנו לגלות מה יהיה בפלורנטין

שכונת פלורנטין שפנתה עד כה בעיקר לאוכלוסיית צעירים רווקים, פונה כעת גם למשפחות צעירות וצפויה לשנות את פניה בתוך כ-5 שנים - מבלי לוותר על הייחודיות שלה. יצאנו אל השכונה החדשה לראות מה צפוי להשתנות. צפו

בשיתוף טריגו

 

תכנית המתאר תא/5000 מגדירה מחדש את שכונת פלורנטין, כולל שדרוג של בנייני המגורים וחידושם; הפיכת הרחובות והסביבה כולה לנעימה, ירוקה ומזמינה יותר; ויצירת אפשרות למוקדי התחדשות וצמיחה. האזור שפנה עד כה בעיקר לאוכלוסיית צעירים רווקים, פונה כעת גם למשפחות צעירות.

 

מדובר באזור טרנדי שמושך אליו גם מסעדנים, אמנים, ובליינים. גם המחירים בפלורנטין מגיעים לשיאים חדשים. לפי שמאית המקרקעין והמשפטנית נחמה בוגין, פנטהאוז נמכר בימים אלו ב-16 מיליון שקל, ודירת 10 מ"ר על הגג מושכרת ב-3,700 שקל.

אדריכל העל אילן פיבקו מספר על הליכי התחדשות חדשניים בשכונה שצפויה לשנות את פניה ולהישאר ייחודית ומיוחדת. סגנית ראש עיריית תל אביב מיטל להבי רואה אף היא את פלורנטין כסוהו, אך מזהירה מפני הפיכתה לעוד שכונה הכלואה בין מגדלים בתל אביב. יצאנו במסע במכונת זמן חמש שנים קדימה אל פלורנטין. צפו.

 

 

 

"פלורנטין התחילה כאיזו שכונה בדרום העיר הרחוק, הדבר הזה התפתח, נעשה כמו בכל מקום בעולם ואז זה מושך אליו", אומר האדריכל אילן פיבקו."המקום הזה פתאום מתחיל למשוך אליו אנשים שרוצים לגור ואנשים עם יכולות יותר גדולות. היום אנחנו בתוך ה-דבר, זאת אומרת פלורנטין כבר לא שכונה נידחת".

 

חמש שנים מהיום, פלורנטין, השכונה הצעירה, המגניבה הזאת, לאן היא הולכת?

"פלורנטין היא המקום שעשו עליו תכניות טלוויזיה, היא ה-אין של העיר, אין הרבה כאלה", אומרת מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב. "חלק מזה זה בגלל הבנייה והצורת בניה המיוחדת שלה שזה למעשה מגדלים שוכבים. מה שצריך לשמור עליו הכי הרבה, שפלורנטין לא תהיה רק שכונת מעבר, היא חייבת להיות ערוכה לקלוט משפחות מבחינת שטחים ירוקים, שטחים פתוחים, בתי ספר, מתנ"ס וכו'. שהרחובות ההיקפיים שמחברים בין המתנ"ס לבית ספר יהיו רחובות לאנשים ולא צירי מעבר לרכבים".

 

נחמה בוגין, שמאית מקרקעין מציינת שאכן שוק השכירות רותח, לא רק בפלורנטין, בכל העיר. בפלורנטין עשרה מטר גג, יעלה 3,700 שקלים לחודש. "הרגו לנו את השוק. אין דירות, אין היצע, המחירים עולים מיום ליום. מכירה, בוודאי. פלורנטין נמצאת במגמת עלייה לפחות ב- 10-15 שנה האחרונות. המחירים מטפסים, היא בהחלט עולה, הביקוש עולה, המודעות עולה".

 

אפשר לראות התחדשות עירונית בשכונה הזו?

"בוודאי, זה ה-מקום בתל אביב אולי שבו אתה באמת יכול להרגיש התחדשות עירונית במלוא מובן המילה", מוסיף פיבקו. "פלורנטין סקוור הוא דוגמא מצויינת למה שהולך. זאת הצורה. זה מה שפלורנטין רוצה, שזה יישאר בבלוקים שלמים. כל החלק החיצוני הוא משתלב עם המשך הרחוב, מאחורה פיאצה שלמה לרווחת התושבים והקהילה. אני חושב שזה מקסים, כל הדבר הזה נמצא ב-300 מ' קו אוירי מרוטשילד 1. זאת אומרת, זה מרכז העיר, זאת העיר, זאת תל אביב".

 

בשיתוף טריגו

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים