שתף קטע נבחר

צה"ל חושף את סיכת הלוחם החדשה ללוחמי החוד

כחלק משידרוג מעמד הלוחם ביחידות הקרביות שיתמרנו במלחמה הבאה, תכנית שיזם ומוביל הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, בצבא פרסמו את סיכת לוחם החוד החדשה שנבחרה מתוך מספר אפשרויות

 

סיכת לוחם החוד של צה
סיכת לוחם החוד של צה"ל(צילום: דובר צה"ל)

צה"ל חושף את סיכת הלוחם החדשה ללוחמי החוד ואת הדרגות החדשות ללוחמי החוד ביבשה, באויר ובים: כחלק משידרוג מעמד הלוחם ביחידות הקרביות שיתמרנו במלחמה הבאה, תכנית שיזם ומוביל הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, בצבא פרסמו היום (שני) את סיכת לוחם החוד החדשה שנבחרה מתוך מספר אפשרויות שנחשפו ב-ynet לפני כחודשיים.

 

סיכת הלוחם החדשה תוענק ללוחמי החוד לאחר 12 חודשים של שירות קרבי. הסיכה תוענק ללוחמים סדירים בחטיבות החי"ר, השיריון, ההנדסה, התותחנים, היחידות המיוחדות וכן ללוחמי הים והאוויר. הסיכה מעוטרת בחרב ועלי זית המאפיינים את סמלי צה"ל ובצורת מלבן שמאפיינת את הסיכות שמוענקות כאות מלחמה וצל"ש.

 

מצה"ל נמסר כי הסיכה תוענק בתקופה הקרובה ללוחמי החוד במעמד טקסי בראשות מפקדי היחידות והיא תתווסף לסיכות הלוחם היחידתיות הקיימות. עוד הוחלט בצבא להעניק דרגות רקומות ייחודיות ללוחמי החוד ביבשה, באוויר ובים. במסגרת התכנית לשדרוג מעמד לוחם החוד, צה"ל מעניק מזה מספר חודשים כבר גם תוספת לדמי הקיום החודשיים, הטבות כלכליות ושוברים ללוחמי חוד בולטים ללימודי נהיגה ופסיכומטרי.

 

בדובר צה"ל ציינו כי "המערך הלוחם הוא החוד המבצעי של צה"ל ועומד בחזית ההגנה והביטחון של מדינת ישראל ואזרחיה. מתוך תפיסה זו מוביל צה"ל מהלך להעצמת לוחמי החוד ואתוס הלוחם של צה״ל. במסגרת מהלך זה, התנהלה בשנה האחרונה עבודת מטה שמטרתה ייחוד 'לוחמי החוד' באמצעות חיזוק חוסן היחידות והוקרת תרומתו של המערך הלוחם לעוצמתו של צה"ל".

 

הטבות ללוחמים

בחודש אוגוסט האחרון פורסם ב-ynet כי צה"ל יוצא בתוכנית לשיפור מעמד הלוחם, לאור הירידה במוטיבציה לשירות קרבי בשלוש השנים האחרונות. התוכנית תכלול שורת הטבות, מהעלאת השכר ועד לנסיעות בחינם בלבוש אזרחי. ההטבות העתידיות יינתנו רק ללוחמי חוד: לוחמים המשרתים ביחידות שיתמרנו במלחמה, כמו חטיבות החי"ר והשריון, לוחמי ההנדסה הקרבית, התותחנים והיחידות המובחרות בצה"ל.

 

לוחם בקטגוריית החוד הוא חייל המאומן לפעול במרחב מבצעי שבא במגע עם אויב כדי לפגוע בו, תוך סיכון חייו. לוחם שאינו לוחם חוד שייך ליחידות בט"ש שאינן מתמרנות בשטח אויב במלחמה, דוגמת הגדודים המעורבים או חלק מגדודי פיקוד העורף.

 

ההגדרה השלישית למערך הלוחם נוגעת לחייל תומך לחימה מבצעי, שפועל במרחב מבצעי תוך סיכון חייו, בתפקידים שונים דוגמת מש"קי מודיעין וחיילי חימוש בגדודים. ההגדרה נוספת נוגעת לתומכי לחימה במערך העורפי – בהם פקידים של קצינים קרביים, טבחים בגדודים וכיו"ב, כלומר חיילים המשרתים ביחידות קרביות אך אינם מסכנים את חייהם ואינם באים במגע עם אויב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
הסיכה החדשה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים