שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הגננת מר"ג שחשודה בהתעללות שוחררה למעצר בית

  הורים לפעוטות מגן "הקטנטנים של יעל" הגיעו לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרה של סיגל אלקיים-וויס. ההורים התעמתו עם בן זוגה של הגננת: "סיגל צריכה לספר כל מה שהיא יודעת על מנהלת הגן". עורך דינה: "היא ביקשה להעביר מסר להורים ולילדים שהיא מתנצלת"

   

  הגננת מר"ג שוחררה ממעצר בית    (צילום: ליהי קרופניק)

  הגננת מר"ג שוחררה ממעצר בית    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בית משפט השלום בתל אביב הורה הבוקר (ג') לשחרר את סיגל אלקיים-וויס, הגננת מגן "הקטנטנים של יעל" ברמת גן, שלפי החשד התעללה בפעוטות. המשטרה ביקשה לשחרר את אלקיים-וויס למעצר בית ובית המשפט נעתר לבקשה ושחרר אותה למעצר בית בן שמונה ימים אצל קרוב משפחתה.

   

  הורי הפעוטות נותרו הפעם בתחילה מחוץ לדיון באולם בית המשפט לאחר שבדיון הקודם התעמתו עם הגננת העצורה. לאחר מכן הורשו להיכנס בתנאי שלא יתעמתו איתה. מחוץ לדיון הם התעמתו עם בן זוגה של אלקיים-וויס ואמרו שעליה לספר על חלקה של יעל סבתו, מנהלת הגן, שנחקרה באזהרה. "סיגל צריכה לפתוח את כל מה שהיא יודעת על יעל. יש שם תיבת פנדורה. היא מפילה הכול על סיגל. שתדבר ותגיד את כל מה שהיא יודעת כי שתיהן אשמות באותה מידה". אם בגן אמרה: "סיגי רועדת ממנה ובגלל זה היא עצורה ויעל בבית".

   

  סנגורה של סיגל אלקיים-וויס מתייחס לפרשה    (צילום: ליהי קרופניק)

  סנגורה של סיגל אלקיים-וויס מתייחס לפרשה    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  סיגל אלקיים בבית המשפט (צילום: יריב כץ)
  סיגל אלקיים-וויס(צילום: יריב כץ)

  "בקשת השחרור היא על דעת הפרקליטות", אמר נציג המשטרה בדיון גיא קלדרון. "מדובר בדיון שלישי של החשודה, עניין השחרור נשקל בכובד ראש על ידי כל הגורמים המוסמכים".  סנגורה של הגננת, עו"ד נס בן נתן, אמר כי מרשתו משתפת פעולה בחקירתה.

   

  תנאי השחרור כוללים ערבויות כספיות, הרחקה מהמעורבים בחקירה כולל חשודים ומתלוננים למשך 30 יום, הרחקה מהגן למשך 60 יום ומעצר בית למשך 8 ימים.

   

  עו"ד נס בן נתן אמר לאחר הדיון כי מרשתו בקשה להעביר דרכו מסר להורים: "היא ביקשה שאעביר להורים ולילדים מסר שהיא מבקשת מהם סליחה". הסנגור הוסיף כי "יש פער בין מה שמצטייר בציור לבין המעשים שלה אל מה שבאמת קרה. בימים הקרובים הדברים יובהרו. מרשתי תמשיך לשתף פעולה ככל שיידרש. היא גם נשאלה בחקירה על המנהלת ושיתפה פעולה ככל הנדרש, אולם לא אוכל לפרט כדי לא ליצור שיבוש".

   

  אלקיים-וויס נעצרה בסוף השבוע שעבר בעקבות תיעוד המעשים המיוחסים לה במצלמות אבטחה שהותקנו בגן. המשטרה ייחסה לה עבירות של התעללות ותקיפת חסר ישע על ידי אחראי בתינוקייה שבה היא עובדת זה כמה שנים. מאז שנחשפו מעשיה הוארך מעצרה פעמיים.

  חלק מההורים התלוננים בהארכת מעצרה של הגננת (צילום: שאול גולן)
  בני משפחות הפעוטות בבית המשפט(צילום: שאול גולן)

  "היא צפתה בצילומים, הודתה והצטערה", אמרה נציגת המשטרה בדיון הראשון בעניינה של הגננת בבית המשפט. "היא גם אמרה שאם הייתה רואה סרטון כזה באינטרנט, היא הייתה אומרת 'מי זו המפלצת הזאת שעושה את זה". בדיון ביום ראשון צעקו לעברה הורים בבית המשפט: "תסתכלי לנו בעיניים. מפלצת. תתביישי לך. מה עשית לילדים שלנו?".

   

  אמש הפגינו הורים לפעוטות בגן מול ביתה של המנהלת יעל סבתו. ההורים טוענים כי מנהלת הגן שיקרה להם והסתירה מקרים שבהם ילדיהם נפגעו. ההורים דרשו מהמשטרה למצות איתה את הדין במקביל לחקירות הגננת אלקיים-וויס, והדגישו כי מאז חשיפת החשדות מסרבת סבתו לקחת אחריות.

   

  "יעל רדי למטה וקחי אחריות", צעקו הורים לכיוון דירתה של המנהלת. "נתת לנו לחשוב שאנחנו היפוכונדרים. הרסת לנו את החיים. היינו עיוורים. גרמת לנו לחשוב שאנחנו מדמיינים".

   

  הפגנת ההורים מול בית מנהלת הגן    (צילום: ליהי קרופניק)

  הפגנת ההורים מול בית מנהלת הגן    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הפגנת הורים נגד התעללות ילדיהם בגן הקטנטנים של יעל (צילום: יאיר שגיא)
  ההורים מחו מול בית מנהלת הגן(צילום: יאיר שגיא)

  סימני התעללות בפעוטה בת שנתיים מגן הטקנטנים של יעל ()
  טענות לסימני חניקה של פעוטה בגן

  יעל סבתו ()
  מנהלת הגן יעל סבתו

  גן הילדים
  ( )

  עו
  עו"ד נס בן נתן(צילום: דנה קופל)

   

  לטענת ההורים, הדבר היחיד ששמעו מסבתו לאחר חשיפת החשדות הוא מכתב שבו הודיעה להם שהגן נסגר ושהם יקבלו החזר תשלום על החודשים יולי-אוגוסט. אחרים סיפרו שהיא התקשרה להורים לילדים שלמדו בגן בעבר כדי לנסות לקבל מהם עדות אופי. כשכמה מהם סירבו, היא ניתקה בפניהם את הטלפון.

   

  מאז שנחשפה הפרשה הגיעו לידי ynet עוד ועוד עדויות של הורים שהעלו תהיות לגבי ההתנהלות בגן בשנים האחרונות. אחד המקרים שזעזעו את הורי הגן התרחש לפני כשנתיים, אז הבחינה אם לפעוטה בת חצי שנה שעל בתה סימני חבלה בצוואר.

   

  האם סיפרה: "כשהגעתי לקחת את הילדה הביתה, סיגל (אלקיים-וויס. א"ב) הסתכלה לי בעיניים ואמרה 'יש לבת שלך סימנים על הצוואר ואנחנו לא יודעים מאיפה זה'. דרשתי תשובות ואמרתי לה שאם היא לא יודעת לתת הסברים, מי עוד יכול לדעת? היא ענתה שהיא לא יודעת מה קרה ועשתה מבט אומלל".

   

  האם הנסערת דיווחה על המקרה למנהלת הגן, ואז לטענתה הובטח לה שהמקרה ייבדק. "יעל (סבתו, המנהלת. א"ב) אמרה שהיא בשוק והיא מצטערת, אבל לא היו לה תשובות", המשיכה האם לספר בדמעות. "היום בדיעבד אני חוששת שחנקו את הבת שלי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים