שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הלחץ חייב להיגמר: הניחו לאורגזמה!

  תנו לה להיות או לא להיות. אולי היא תבוא ואולי לא. הכול פתוח. רק תניחו לה. אל תפעילו עליה לחץ ואל תתייסרו בגלל היותה או אי-היותה. אורגזמה טובה יכולה להיות מענגת ומספקת, אך גם הדרך יכולה להיות מהנה באותה מידה. תיהנו מהדרך

  היא תבוא כשהיא תבוא. תשתחררו מהלחץ (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  היא תבוא כשהיא תבוא. תשתחררו מהלחץ(צילום: Shutterstock)

  הניחו לאורגזמה. בבקשה. תעזבו אותה לנפשה. תנו לה להיות או לא להיות. אולי היא תבוא ואולי לא. הכול פתוח. רק תניחו לה. אל תפעילו עליה לחץ. אל תתייסרו בגלל היותה או אי-היותה. אל תתבאסו מנוזלים שהתייבשו או תחכו לנוזלים שיציפו. אל תשפטו אותה לטוב או לרע, לילדותיות או לבגרות, לנורמליות או ללא נורמליות.

   

  אורגזמה טובה יכולה להיות מענגת ומספקת, אך גם הדרך יכולה להיות מהנה באותה מידה. תיהנו מהדרך, מהמסע, מחקירת הגוף. תגעו בגוף. בכל הגוף. לא רק באיברי המין. לא רק בנקודות ציון ספציפיות. תבחנו מה עושה לכם טוב. תבדקו מה נעים לי? מה מגרה אותי? איפה נעים לי ומגרה אותי? אולי זה האוזניים? מאחורי הברך? הישבן ואולי בכלל ליטוף בזרוע או במרפק?

   

  בחרו בן זוג שנוח וטוב לכם איתו. תהיו בקשר שגורם לכם לצמוח ולגדול. תתנשקו, תתלטפו, תתחבקו, תעצמו עיניים. תבחנו סוגים שונים של מגע – עמוק, מרפרף ועדין. תבדקו את זה בזמנים שונים ביום ולאורך החודש. תבדקו את המגע במקומות שונים. תהיו קשובים לתחושות הגוף שלכם. לרגשות. לתחושות של כיווץ והרפיה. תשאלו מה עובר עליי? מה עובר עליך? מה נעים לך? מה נעים לנו?

   

  תתעניינו בצד השני. בלב פתוח. באמת. באהבה. בלי לפחד או לחשוב על מה זה אומר עליכם. תחמיאו לעצמכם – אתם נורמליים ומדהימים בדיוק כמו שאתם. תחמיאו לצד השני – הם גם צריכים חיזוקים, ותבדקו מה אתם רוצים. תשאלו את עצמכם - מה אני רוצה באמת? האם אני רוצה לרצות אחרים? האם אני רוצה לעמוד בציפיות? ואם כן, באילו ציפיות? של מי? האם הן שלי?

   

   

  תשתחררו מציפיות האחר. תשחררו גם את הציפיות שלכם. תשתמשו בדמיון שלכם. תתנתקו מפנטזיות של מפיקים זרים ותייצרו את הפנטזיות שאתם הייתם רוצים לראות. תשתפו אותן עם הצד השני. תהיו פתוחים לשינויים. תצחקו, תבכו, תרגישו, תהיו נוכחים ותיהנו מהרגע.

   

  תעשו אהבה עם עצמכם ועם האדם שאיתכם. תפנו לאהבה זמן ומקום. בזמן האהבה תשחררו את השליטה ותרפו. העולם החיצוני, הדאגות, המחשבות - כולם יחכו לכם. תקיימו יחסים ולא רק מין. תפקחו עיניים ותראו את האדם שמולכם. תדברו אחד עם השני. תשתקו ביחד. תקשיבו. תכבדו את האינטימיות הפיזית שלכם. תבנו אינטימיות רגשית ביניכם.

   

  תסתכלו אחד לשני בעיניים. תנשמו ביחד. תגעו בנשמות האחד של השני. תדאגו לעצמכם ולצד השני. תהיו אחראיים ותגנו על גופכם. תכבו את האור. תדליקו אותו. תשמיעו מוזיקה נעימה. תפזרו ריחות טובים. תיצרו אווירה שמתאימה לשניכם. תבדקו איזה סקס אתם עושים - מכוון מטרה או מכוון הנאה? ואיזה סקס אתם רוצים לעשות?

   

  תתרווחו, תירגעו ותנשמו עמוק. אולי האורגזמה תבוא ואולי לא. מה שבטוח הוא שהדרך יכולה להיות מענגת ומטריפת חושים, לא פחות אם לא יותר. חוץ מזה, למה רק "לגמור" אם אפשר להתעורר וליהנות?

   

  סיון היא מטפלת מינית ומחנכת למיניות בריאה, מדריכה יחידים וזוגות לשיפור האינטימיות והעונג הזוגיים. לאתר של סיון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  תיהנו מהדרך, מהמסע, מחקירת הגוף
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים