שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפרקליטות דורשת: 8 שנות מאסר לאלון קסטיאל
  איש חיי הלילה והנדל"ן הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בניסיון אונס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה והטרדה מינית

  פרקליטות מחוז תל-אביב דרשה היום (ג') לגזור שמונה שנות מאסר על עבריין המין אלון קסטיאל. גזר דינו של קסטיאל יינתן בהמשך.

   

  אלון קסטיאל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אלון קסטיאל(צילום: מוטי קמחי)

  בית המשפט אישר בינואר את הסדר הטיעון שבמסגרתו איש חיי הלילה והנדל"ן הודה והורשע בניסיון אונס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה והטרדה מינית. קודם לכן ניהלו הצדדים הליך גישור, שבעקבותיו אישר בית המשפט את ההסכם.

   

  בעקבות הערות המגשר הומר אישום במקרה אונס בסעיף ניסיון אונס. כמו כן נמחק ניסיון אונס אחד שיוחס לו בתחילה. במסגרת הסדר הטיעון הודה קסטיאל בעבירות המין שבהן הורשע. לא הושגה אז הסכמה על העונש, אולם פרקליטות מחוז תל אביב דרשה לגזור על קסטיאל מאסר בפועל.

   

  מול בניין בית המשפט התקיימה בזמן הדיון הפגנת תמיכה של כ-30 נשים, חלקן מעמותת "כולן". הן החזיקו שלטים שעליהם נכתב "מאמינה לך" ו"אלון קסטיאל אנס". כמה מהן אף התעמתו איתו כשנכנס לבית המשפט וקראו לעברו "פסיכופט, אין לך מצפון, אתה מפלצת. שתיחנק בכלא כל החיים ולא תראה אור יום".

   

  הפגנה תמיכה בנשים נפגעות תקיפה מינית מול בית משפט מחוזי תל אביב (צילום: עמותת
  ההפגנה מחוץ לבית המשפט(צילום: עמותת "כולן")

   

  ברכה ברד, מנכ"לית עמותת "כולן" וממארגנות ההפגנה אמרה כי "16 נשים התלוננו במשטרה שקסטיאל פגע בהן, וארבעה מהמקרים האלה נכנסו לעסקת הטיעון שנסגרה בינו לבין הפרקליטות. אנו כאן עומדות כדי להגיד לכל אחת מהנפגעות, אלו שנכנסו להסדר הטיעון ואלו שלא, אלו שהתלוננו במשטרה ואלו שלא - אנחנו מאמינות לכן, אנחנו עומדות לצדכן. אנחנו פה להזכיר לשופטים שהסדר הטיעון לא משקף ולו במעט את הפגיעה שאלון קסטיאל פגע בציבור הנשים ובציבור בכלל ומן הראוי שהעונש שיקבל ישקף זאת".

   

  14 תלונות במשטרה הובילו לכתב אישום שבסופו של דבר כלל שש מתלוננות. אישום אחד בוטל במהלך המשפט לאחר שהתברר כי חלה עליו התיישנות. הסדר הטיעון בין פרקליטיו של קסטיאל, עורכי הדין מיטל דנינו ורועי בלכר, לבין הפרקליטות כלל בסופו של דבר רק ארבע מתלוננות. בפרקליטות סברו כי בחלק מהמעשים שיוחסו לקסטיאל - הם לא הגיעו לכדי עבירה פלילית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים