שתף קטע נבחר

רוסיה: הכנס בנוכחות ח"כ עודה לא היה יוזמה של ארגוני טרור

אמש הפסיקה המשטרה אירוע בירושלים שבו צוין היום הלאומי של רוסיה המאוחדת, בטענה שארגנו אותו החזית העממית והחזית הדמוקרטית. אבל שגרירות רוסיה מסרה: "זו יוזמה של אגודת הידידות הרוסית-פלסטינית". למרות זאת, אדלשטיין מאיים להתלונן על יו"ר הרשימה המשותפת

 

 

השגרירות הרוסית בישראל מכחישה שהכנס לציון היום הלאומי של רוסיה המאוחדת, שהתקיים אתמול (יום ב') בירושלים בהשתתפות יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, היה יוזמה של ארגוני החזית העממית לשחרור פלסטין והחזית הדמוקרטית. לפי השגרירות, מדובר בכנס של "אגודת הידידות הרוסית-פלסטינית", ובכך היא סותרת את גרסת המשטרה, שהפסיקה את האירוע בשל קשריו לארגוני טרור.

 

באירוע, שהתקיים במלון אמבסדור ואמור היה לעסוק במעמד ירושלים כבירת מדינת פלסטין, לקח חלק נציג רוסיה ברשות, חיידר אע'אנין, המוגדר בגדה ובמזרח ירושלים כ"שגריר הרוסי בפלסטין". משתתף נוסף היה אלכסנדר סורוקין, מנהל מרכז התרבות הרוסית בבית לחם.

 

בהזמנה נכתב: "שגרירות רוסיה והאגודה לידידות פלסטין-רוסיה, מזמינות אתכם להשתתף באירוע לציון היום הלאומי לרוסיה, ביום שני 18/06/2018 בשעה 19:00 בערב במלון אמבסדור בירושלים. תחי הידידות הפלסטינית-רוסית" (שגרירות רוסיה מכחישה שלקחה חלק בארגון הכנס).

 

ח"כ איימן עודה, אמש בכנס:

עימות בין איימן עודה למשטרה ()

צו המניעה של המשטרה לפעילות הכנס ()
צו המניעה לכנס

שוטרים שהגיעו אמש למלון שבמזרח העיר הפסיקו את הכנס, עיכבו שישה משתתפים ועצרו אחת לחקירה. עודה אמר עם הגעת השוטרים כי "הללו יובסו, וירושלים תישאר לעם שלה, עומדת איתנה, מנצחת ועיר הבירה של פלסטין".

 

יו"ר אגודת בוגרי אוניברסיטאות רוסיה וברה"מ בישראל, ד"ר חטיב סמיר, אמר בתגובה: "לא מדובר באירוע הקשור לטרור. מדובר באירוע לגיטימי לחלוטין בשיתוף השגרירות הרוסית, שמסיבות פוליטיות בלבד המשטרה החליטה לסגור בלי לדעת בכלל מה תוכנו. אין קשר לארגונים המוזכרים בצו המניעה. אז מה, גם הנציגים הרוסים השתתפו באירוע טרור?".

 

לאור המידע המודיעני הקיים בידי המשטרה, שלפיו מדובר בארגוני טרור שעומדים מאחורי ארגון הכנס, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מאיים להגיש לוועדת האתיקה תלונה נגד ח"כ עודה על השתתפותו באירוע. 

 

ח"כ אדלשטיין: "צפיתי הבוקר בסרטון שבו נראה ח"כ עודה משתתף באירוע הסתה לטרור - והתביישתי כיו"ר הכנסת וכאזרח במדינת ישראל. לא ייתכן שנבחר ציבור, שנבחר לייצג את הציבור הערבי-ישראלי, מייצג בפועל ארגוני טרור ומסית לאלימות. אי מקום למסיתים בכנסת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים