שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  15 חודשי מאסר נוספים לרוצח הוריו שניסה להפליל את אחיו

  דניאל מעוז, שנשלח למאסר עולם בגין רצח הוריו, נידון ל-15 חודשי מאסר נוספים לאחר שהורשע בבידוי ראיות. מעוז זייף מכתב שנשלח מאסיר אחר בכלא, שבו הוא ביקש להפליל את אחיו התאום ניר

   

  דניאל מעוז (צילום: אוריה תדמור)
  דניאל מעוז(צילום: אוריה תדמור)

  בית משפט השלום בירושלים גזר היום (ג') 15 חודשי מאסר על דניאל מעוז, שהורשע ברצח הוריו. העונש ניתן בגין הרשעתו בבידוי ראיות בכוונה להטעות רשות שיפוטית. מעוז זייף מכתב שנשלח מאסיר אחר בכלא שבו הוא ביקש להפליל את אחיו התאום ניר ברצח ההורים. עוד גזר עליו השופט אוהד גורדון לפצות את אחיו ב-6,000 שקלים.

   

  האח ניר מסר בתגובה: "אני מקווה שבזה יסתיימו הניסיונות של הרוצח להרוס את חיי כל מי שהיה לידו. צריך להחמיר עם פושעים שפלים כאלה שממשיכים לפגוע בקורבנות מתוך הכלא. אני מאוד מעריך את השופט ד"ר אוהד גורדון שבהחלטתו הזכיר שיש להגן על נפגעי עבירה והחזיר לנו מעט אמון במערכת המשפט".

   

  ד"ר דנה פוגץ', עורכת דינו של ניר מעוז, אמרה: "גזר הדין שניתן היום משמעותי מאוד ומראה לעבריינים שכל המשך התעללות בקורבנותיהם יקבל תגובה הולמת במערכת המשפט. נפגעים רבים לא מתלוננים כאשר עבריין ממשיך לפגוע, כיוון שהם חושבים שלא יגנו עליהם והשופט גורדון מעודד אותם לפעול".

  האח התאום ניר מעוז (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
  האח התאום ניר מעוז(צילום: נועם מושקוביץ)

  השופט גורדון ציין בגזר הדין כי "החומרה מודגשת נוכח העובדה כי הנאשם בחר, באמצעות המכתב הכוזב, לא רק לנסות ולהתחמק מאחריות ומעונש אלא לעשות זאת באמצעות הפניית חצי החשד לעברו של אדם אחר. הדבר פסול במיוחד נוכח בחירת הנאשם באחיו ניר, בשר מבשרו, ויצירת סיכון לניר באמצעות הצבעה עליו כרוצח שני הוריו.

   

  "ניר עלול היה, לו צלחה מזימת הנאשם והמכתב היה נתפס כראיה אמינה, למצוא עצמו כחשוד ברצח על לא עוול בכפו. זאת, לצד הפגיעה בשמו הטוב, בפרטיותו ובשלוות נפשו עם פרסום דבר המכתב בציבור. כך עשה הנאשם שימוש ציני וקר באחיו, תוך נכונות להקריב את טובתו ושלומו של האחרון כדי למלט עצמו מעונש בגין הרציחות שביצע".

   

  דניאל מעוז הורשע ברצח הוריו    (צילום: אבי פרץ)

  דניאל מעוז הורשע ברצח הוריו    (צילום: אבי פרץ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  דניאל מעוז הפתיע את הנוכחים במהלך דיון הוכחות שנערך במשפטו בסוגיה זו בפברואר השנה והודה במעשים - שלוש שנים לאחר הגשת כתב האישום נגדו. במהלך הדיון אז, טען סנגורו עו"ד עופר אשכנזי מהסנגוריה הציבורית, כי הוא מתנגד להגשת תצהיר נפגע עבירה של האח התאום ניר בשלב הטיעונים לעונש: "ניר מעוז בתיק זה הוא לא עד, הוא לא מתלונן, הוא לא נפגע של עבירת מין או אלימות. נכון שהמכתב הזה באיזה אופן מכוון אליו, אבל לא לא הופך אותו לנפגע עבירה".

   

  כתב האישום נגד מעוז ושותפו רוני בן ארבון בשל בידוי ראיות הוגש ב-2014. השניים הכירו בעת ששהו במעצר. מעוז שיקר לבן ארבון וסיפר לו שיש עד ראייה היכול להעיד לטובתו, אך מפחד לעשות זאת.

   

  מעוז שכנע את בן ארבון לזייף מכתב מאותו עד, המספר שראה את אחיו של דניאל, ניר מעוז, בבית ההורים בליל הרצח. לאחר שבן ארבון השתחרר ממעצר הם הוציאו את התוכנית לפועל, כשמעוז ניסח את המכתב וארבון שלח אותו. הוא טישטש את מעשיו על ידי שימוש בכפפות ניילון ושריפת המכתב והמדפסת.

   

  מעוז רצח את הוריו נורית ונח בדקירות סכין בביתם בשכונת רמות בירושלים, באוגוסט 2011. חשד היה כי ביצע את הרצח כדי לזכות בכספי הירושה של הוריו, במטרה לכסות חובות גדולים שצבר עקב התמכרותו להימורים.‫ בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עליו שני מאסרי עולם מצטברים וחמש שנות מאסר נוספות בגין השמדת ראיות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים