שתף קטע נבחר

גוגל השיקה את שירות ה-SMS המחודש. בקרוב בישראל

גוגל מנסה להחזיר לחיים את שירות ה-SMS הקלאסי, ואמש היא השיקה את הגרסה המחודשת שלו, עם מאפיינים המזכירים את וואטסאפ וטלגרם. בקרוב גם בישראל

כפי שפירסמנו לפני כחודש, גוגל השיקה אמש את שירות ההודעות החדש שלה עם מאפיינים המוכרים מאפליקציות ההודעות האלטרנטיביות כמו וואטסאפ, טלגרם ומסנג'ר של פייסבוק.

 

הודעות אנדרואיד (צילום: גיא לוי)
הודעות אנדרואיד: הגרסה החדשה(צילום: גיא לוי)

 

חמישה מאפיינים עיקריים הוצגו אמש לקהל משתמשי הסמארטפונים מבוססי אנדרואיד. הראשון הוא האפשרות להשתמש במחשב האישי כפלטפורמה נוספת לשליחת הודעות, כאשר המחשב "מתחבר" לסמארטפון באמצעות ברקוד, כפי שמקובל כיום בוואטסאפ ובטלגרם.

 

שליחת הודעות מהמחשב (צילום: גוגל)
שליחת הודעות מהמחשב(צילום: גוגל)

 

החידוש השני הוא באנימציות גיפים (Animated GIF): בגרסה הקיימת ניתן אומנם להוסיף אייקון מונפש להודעה, אבל בגרסה החדשה תינתן למשתמש גישה למאגר גיפים גדול ותהיה אפשרות לחפש GIF על פי נושא. שוב - בדומה למוכר מאפליקציות המסרים האחרות.

 

הודעות GIF גם ב-SMS (צילום: גוגל)
הודעות GIF גם ב-SMS(צילום: גוגל)

 

חידוש נוסף בגרסה החדשה של ההודעות מתבסס על בינה מלאכותית ועל היכולת של המכשיר לזהות שאלה או משפט מסוים שנשלחו אליו ועל פי זה להציע מספר תשובות הגיוניות מתבקשות אשר מוכנות ראש. לדוגמה, כאשר המשתמש מקבל הודעה ששואלת "היכן אתה?" המכשיר מציע מראש אפשרות לתשובות מוכנות כמו "אגיע מייד" או "אני בדרך".

 

תגובות חכמות מבוססות בינה מלאכותית (צילום: גוגל)
תגובות חכמות מבוססות בינה מלאכותית(צילום: גוגל)

 

חידוש נוסף מגיע מתחום הקישורים (לינקים): הגרסה החדשה מאפשרת למשתמש לראות תצוגה מקדימה של לינק שנשלח אליו, מה שמקל עליו את ההחלטה האם ללחוץ עליו, לצורך פתיחתו.

 

החידוש האחרון ייחודי לגוגל, והוא מאפשר למשתמש להעתיק בלחיצת כפתור אחת בלבד קוד חד פעמי אשר נשלח אליו בהודעת SMS. הודעות כאלו נשלחות בדרך-כלל מבנקים, משירותי דואר, מחברות ביטוח וכדומה.

 

 (צילום: גוגל)
(צילום: גוגל)

 (צילום: גוגל)
(צילום: גוגל)

 

החידושים הללו יוצאים לדרך בהשקה עולמית "מתגלגלת" - כלומר, כל מדינה מקבלת אותם בתורה. במקרה שלנו, החידושים יגיעו לישראל בסבבים הבאים - כלומר בטווח של ימים עד שבועות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיא לוי
הודעות אנדרואיד
צילום: גיא לוי
מומלצים