שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מוגזם או מוצדק? הרשת סוערת מסיפורה של המתחזה לעיוורת
  סיפורה של שיפרי שפירא, שהתחזתה לשלל דמויות בהן עיוורת, דוקטור למשפטים, קורבן פיגוע טרור ועיתונאית, נחשף בתוכנית "המתחזים" ולא השאיר את הרשת אדישה - ובין אלו שתמכו בשידור הדברים על המסך היו גם מי שריחמו והתקשו לצפות בפרק. מה דעתכם?

  הפרק "עבודה בעיניים" בתכנית התחקירים "המתחזים" ששודרה אמש (ב'), עורר לא מעט הדים. זאת בשל התמקדותו באישה בוגרת בשם שיפרי שפירא (או לפחות זהו אחד מהשמות השונים בהם היא מציגה את עצמה) שבמשך שנים רבות מתחזה לשלל דמויות וממציאה אינספור סיפורים פיקטיביים אודות עצמה. בין היתר הציגה עצמה שיפרי כדוקטור למשפטים, קורבן פיגוע טרור, עיוורת ובימים מסוימים אף כשושנה חן, כתבת ידיעות אחרונות.

   

  שיפרי שפירא ב
  שיפרי שפירא ב"המתחזים"

  במשך זמן רב הונתה, לכאורה, שלל קורבנות בניסיונות עוקץ בעלי רמות שונות של הצלחה. מדובר בסיפור התחזות חריג במחזותינו (שמזכיר את הסרט הדוקומנטרי המצוין "המתחזה"), ומי שלא צפה במשחק הכדורגל אתמול בין אנגליה לתוניסיה ובחר לחזות בקורותיה של שיפרי (או שוש, או יעל), לא יכול היה להישאר אדיש.

   

  המתחזים ()
  תגובות ברשת

  לצד התגובות התומכות בחשיפתה של מי שנדמית כבדיה מהלכת, יש מי שטוען כי מדובר במעשה שיימינג ואין זה הוגן לעמת אישה הלוקה בנפשה עם מעשיה מול מדינה שלמה בשעת צפיית שיא. "ריחמתי עליה", כותב אחד הגולשים, "הפרק היה לי קשה לצפייה. ברור לי שיש פה אישה מאוד פגועה וחולה", וגולש אחר טוען: "אין מה לרחם על אדם כזה, שמפיל בפח, פוגע, משקר, מוליך שולל ומותיר אנשים חסרי כול".

   

  במהלך התכנית הוצג סיפורה של שיפרי דרך ראיונות עם מי שנפגעו מפעולותיה לאורך השנים, לצד מסמכים משפטיים ושלל הוכחות הסותרות את סיפוריה השונים אודות מצבה הכלכלי, הזוגי והרפואי. לבסוף הפגישה התוכנית את האישה בעלת מגוון השמות עם הממצאים, כשזו מתעקשת כי לא שיקרה, טענה שהיא אכן עיוורת ושאינה מתחזה.

   

   

   

  המתחזים ()

  המתחזים ()

  שיפרי שפירא ב
  שיפרי שפירא כשהשתתפה ב"מאסטר שף" כעיוורת

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הטבות למנויים
  מומלצים