שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תביעה של מיליון שקלים נגד "הכוכב הבא"
  בתביעה שהגיש אסף ספקטור לבית המשפט, הוא טוען כי תוכנית הריאליטי מתבססת על פורמט שהוא הציע בשם "המשוררים", ודורש פיצויים

  חמש עונות אחרי שעלתה לאוויר - קרב משפטי חדש על זכויות היוצרים של תוכנית הריאליטי "הכוכב הבא". היום (ב') הוגשה תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי אדם בשם אסף ספקטור, שטוען כי הוא זה שהמציא את הפורמט הטלוויזיוני ודורש פיצויים של מיליון שקלים מטדי הפקות ומקשת, הגוף המשדר את התוכנית.

   

  על פי טענותיו של ספקטור, שניסה בעצמו להיבחן לתוכנית בגלגול הקודם שלה כ"כוכב נולד", הוא זה שפיתח לכאורה את הפורמט של התוכנית - שבה המתמודדים שרים מול מסך שנפתח רק אם קיבלו מספיק קולות. "הפורמט פותח על ידו כבר בשנת 2010", נכתב בכתב התביעה שהוגש היום על ידי עורך הדין רפאל בייפוס ממשרד בן פורת בייפוס שוורץ, "והוצג לנתבעות ב-2012".

   

  "הכוכב הבא" (צילום: אוהד רומנו) (צילום: אוהד רומנו)
  "הכוכב הבא"(צילום: אוהד רומנו)

  עוד מוסיף ספקטור בתביעתו כי הוא פנה לטמירה ירדני (בעלת טדי הפקות, ר.ב) והציע לה רעיון לפורמט טלוויזיוני חדש בשם "המשוררים".  "טמירה התעניינה ברעיונו וביקשה לקבוע פגישה", נכתב בתביעה, "במהלך השיחה עם ירדני הציג ספקטור את מכלול הפורמט שנקרא 'הכוכב הבא'. לאחר ששמעה את פרטי הפורמט, אמרה טמירה לתובע 'הפורמט טוב אך יש לנו את המפתחים שלנו לתוכנית'".

   

  ספקטור טוען כי לאחר כמה חודשים יצאה הודעה מטעם קשת וטדי שהגיע "סוף עידן המסרונים" וכי הם עובדים על פורמט חדש.

   

  ב-2013, אחרי הפרסום, נפגש ספקטור עם ירדני ולדבריו היא אמרה שלא גנבה לו את הפורמט. "נניח שהצעת את הרעיון, אני לא זוכרת, אולי יש לי אלצהיימר", אמרה ירדני לטענתו של ספקטור, "אבי ניר (מנכ"ל קשת, ר.ב) הציע את המסך". באותה השיחה אמר ספקטור כי הוא "רק רוצה קרדיט". לטענתו ירדני השיבה "הכול אבי ניר, זה לא אני. אין לך לאן לפנות. לפעמים זה קורה ולפעמים גם לא. אני לא דיברתי עליך עם אבי ניר מעולם".

   

  בתביעתו מבקש ספקטור מבית המשפט להצהיר כי הוא המפתח ויוצר התוכנית, וכן לקבוע כי קשת וטדי הפקות הפרו את זכותו המוסרית. הוא מבקש להוציא צו המורה להימנע מציון שמם כיוצרים של הפורמט ולקבוע כי בוצעה עוולה של גזל כלפיו.

   

  תוכנית הריאליטי "הכוכב הבא" היא אחת התוכניות המצליחות ביותר על המסך - ובשנים האחרונות אף שינתה את שמה ל"כוכב הבא לאירוויזיון", מכיוון שבה נבחרים נציגי ישראל לאירוויזיון. מאז ההחלטה לבחור באמצעותה את הנציגים, המתמודדים הצליחו לעלות פעם אחר פעם לגמר התחרות: נדב גדג', חובי סטאר, אמרי זיו וכמובן - נטע ברזילי.

   

  מטדי הפקות וקשת נמסר בתגובה: "כתב התביעה לא הגיע לידינו. לאחר שנקבלו נגיב לכל הטענות בבית המשפט".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים