שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מכללת אשקלון: נאסרה כניסתם של סטודנטים שהפגינו נגד הומופוביה

  פעילים מקהילת הלהט"ב מחו נגד הפוסט ההומופובי של דיקן הסטודנטים. בסיום האירוע ביקשו סטודנטים שהשתתפו בו להיכנס - אבל מאבטחים מנעו מהם "מחשש לפרובוקציה". המכללה מודה: ביקשנו להסיר דגלי גאווה

   

  מאבטח אוסר על סטודנטים שהפגינו להיכנס למכללה

  מאבטח אוסר על סטודנטים שהפגינו להיכנס למכללה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אחר הצהריים (יום ג') הפגינו פעילים מקהילת הלהט"ב מול מכללת אשקלון, במחאה על הפוסט שפרסם לאחרונה דיקן הסטודנטים יואל ישורון, המכהן גם כסגן ראש עיריית חולון, ובו הגדיר את אירוע חודש הגאווה בין השאר כ"מצעדי חיות דו-רגליות מבחילות ודוחות". לטענת סטודנטים שהשתתפו בהפגנה, בסיומה נאסר עליהם להיכנס למכללה. בתיעוד שהגיע לידי ynet נראה אחד מהם מבקש להיכנס בשער אולם המאבטח אסר עליו "כדי לא לעורר פרובוקציות".

   

  סטודנט אחר, אלכסיי קורושונוב, סיפר: "באתי למכללה כי מחר אני צריך להציג עבודה. ראיתי פה הפגנה והבחנתי באחת החברות שלי לכיתה. ראיתי שזו הפגנה של הקהילה הגאה ואני מזדהה עם המטרה, אז החלטתי להישאר. זו הייתה הפגנה שקטה ולא אלימה. לאחר מכן, כשרציתי להיכנס למכללה, עמדו שם חמישה מאבטחים שאסרו עליי להיכנס. הצגתי תעודת סטודנט ואמרתי שאני מזדהה עם ההפגנה. אחד מהם אמר לי שהוא לא נותן לי להיכנס כי ככה הוא החליט, ושאם אכנס הוא יוציא אותי בכוח.

   

  "הייתי עם עוד סטודנטית שגם לה הייתה עבודה להגיש וגם לה לא נתנו להיכנס. המאבטח אמר לי שבגלל שהזדהינו עם ההפגנה הוא לא מכניס אותנו. אני מרגיש מושפל. אני עדיין פה בכניסה למכללה ומנסה להיכנס. זה מעליב".

   

  פעילי להט
  הפגנת הפעילים בטרם ניסו להיכנס למכללה

   

  אלעד ברגר מהאחווה הסטודנטיאלית הגאה הוסיף: "הגענו לכאן בתיאום עם המשטרה כדי למחות על התבטאויותיו של דיקן המכללה וכדי לפטר את דיקן הסטודנטים. עשינו מחאה שקטה והנפנו כמה שלטים. כדי שלא יגידו שאנחנו עושים פרובוקציה, הסטודנטים הורידו מעצמם את כל הסממנים כשנכנסו לאוניברסיטה, אבל הביטחון לא הסכים". באחד הסרטונים נראית סטודנטית אוחזת בדגל הגאווה ומנסה להיכנס.

   

  בפוסט שלו מהשבוע שעבר כתב ישורון בין השאר: "במדינת תל אביב צמחו גידולי פרא, מפלצות בסגנון סרט 'היורה', שקחו ממוחם הננסי והמעוות מצעדי חיות דו-רגליות מבחילות ודוחות". הדברים עוררו סערה ברשתות והפגנה דומה צפויה להתקיים גם מול בניין עיריית חולון.  

  לשימוש מקומונים בלבד! יואל ישורון ואשתו (צילום: קובי קואנקס)
  יואל ישורון(צילום: קובי קואנקס)

   

  יו"ר האגודה למען הלהט"ב, חן אריאלי: "המכללה האקדמית אשקלון נותנת רוח גבית לדעות חשוכות ומבזות. במקום להדיח מתפקידו את דיקן הסטודנטים הנבער היא בוחרת להעניש את הסטודנטים ולדרוס את חופש הביטוי". אגודת הלהט"ב תקיים אירוע מחאה מחוץ לעיריית חולון ביום חמישי הקרוב ותדרוש את פיטוריו של ישורון.

   

  יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, רם שפע: "הזדעזענו עמוקות אל מול האמירות הפרימיטיביות של ישורון, וכעת הנהלת המוסד מוסיפה חטא על פשע עם הרחקה פיזית של הסטודנטים מהשיעור שלהם. אנחנו לא בימי הביניים".

   

  ממכללת אשקלון נמסר בתגובה: "ארבעה סטודנטים הוכנסו לאחר שהציגו תעודת סטודנט. שניים שביקשו להיכנס עם דגלי הגאווה התבקשו להסיר את הדגלים, ומשסירבו נמנעה כניסתם. אם יימנעו מהפגנה יוכלו להיכנס כמו כולם".

   

  עוד נמסר: "הפוסט האמור פורסם בדף הפייסבוק הפרטי של הדקאן ומשום כך איננו רואים מקום להתייחס אליו. נוסיף עם זאת שהמכללה מסתייגת מכל וכל מן הסגנון הבוטה והוא ראוי של הפוסט והיא משוכנעת כי דיון ציבורי ראוי שיתנהל בסגנון מכבד".

   

  יו"ר השדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה, ח״כ מירב בן ארי (כולנו), אמרה: "הסטודנטים הפגינו ומימשו את זכותם הדמוקרטית למחות נגד התבטאויותיו המבישות של הדיקן. במקום להגן על זכותם, החליטה הנהלת המכללה בדורסנות למנוע מהם להיכנס בקמפוס. התנהגות שאינה מקובלת ויש לתת עליה את הדעת".

   

  יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, אמרה: ״זו התשובה לכל מי שעדיין שואל למה עדיין צריך מצעדי גאווה. מכללת אשקלון מודה שהסירה דגלי גאווה ומנעה כניסה מסטודטנטים שהפגינו נגד הדיקן וסגן ראש עיריית חולון ההומופוב, שכינה להט"בים 'חיות'. להט"בופוביה היא תופעה בזויה ואנחנו נמשיך להיאבק בה בכל מקום - גם ברחוב וגם בכנסת, עד שנשיג שוויון זכויות מלא לקהילה הגאה ונהפוך את הקערה על פיה. עד אז נמשיך להביט בתופעות מכוערות שכאלה ונמשיך להילחם בהן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים