שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ארדן נגד חמאס ו-BDS: "לחשוף את רשת השנאה והשקרים"

  השר לביטחון פנים, שנאם בכנס GC4I של המשרד לנושאים אסטרטגיים, הציג נתוני מחקר הנוגעים לתנועות החרם נגד ישראל, בהם BDS: "במסווה של 'פעילות אזרחית' פועלת רשת מתואמת וממומנת המכוונת מרמאללה ומעזה, שכרבע מתוכה מקיימים קשרים עם ארגוני טרור"

   

   

  גלעד ארדן הרמת כוסית לתא כתבי המשטרה (צילום: אוהד צויגנברג)
  גלעד ארדן (צילום: אוהד צויגנברג)

  הערב (יום ג') נפתח בירושלים כנס GC4I, שמקיים המשרד לנושאים אסטרטגיים אחת לשנתיים, ובו לוקחים חלק למעלה מ-150 ראשי ארגונים פרו- ישראלים, ראשי קהילות יהודיות ופעילים מרחבי העולם שנלחמים בתנועת החרם וקמפיין הדה-לגיטימציה נגד מדינת ישראל. באירוע נאם השר לביטחון פנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן. במהלך דבריו הוא חשף מחקר, שעליו עמל בשנתיים האחרונות לבקשת הקבינט המדיני-ביטחוני, שמטרתו להילחם בתנועות החרם נגד ישראל. המחקר חושף את הקשרים של אותם ארגונים, שאותם כינה השר "רשת השנאה". 

   

  ארדן הדגיש כי המתקפה נגד ישראל נמצאת בעיצומה. "ברשויות המקומיות, באיגודים המקצועיים, בתוך הכיתות ובמרחבי הדשא באוניברסיטאות ברחבי העולם", אמר, "מחוללי קמפיין השנאה, היונקים את האידיאולוגיה שלהם מהרשות הפלסטינית  ומחמאס, המאוחדים במטרתם לחסל את מדינת ישראל, הופכים כל אבן בגלובוס כדי להסית נגד מדינת ישראל. במסווה של 'פעילות אזרחית' פועלת רשת מתואמת וממומנת המכוונת מרמאללה ומעזה, שכרבע מתוכה (10 ארגונים) מקיימים קשרים עם ארגוני טרור ובהם החמאס והחזית העממית, במטרה להסית את העולם כנגד מדינת ישראל".

   

  ארדן ציין בנאומו כי כיום פועלים ברחבי העולם כ-300 ארגונים הקוראים לחרם על ישראל. המשרד לנושאים אסטרטגיים מיפה 42 ארגוני חרם בולטים - "מחוללי השנאה לישראל"

   

  לדבריו, לא רק שחמאס ו"החזית העממית לשחרור פלסטין" תומכים ב-BDS, אלא שפעילי הארגונים הללו אף מקיימים קשרים עם ארגוני החרם האחרים. "בכירים בארגונים הפלסטינים אל-חק, DCI-P וא-דמיר הינם פעילים בעבר ובהווה של 'החזית העממית'", אמר. "מי שעומד בראש ארגון אל-חק הוא שעואן ג'ברין, תושב רמאללה, שריצה עונש מאסר של 13 שנים בכלא הישראלי על רקע מעורבותו בזרוע הצבאית של החזית העממית. ג'ברין הוא ממובילי המערכה המשפטית נגד ישראל ומרבה לפעול בנושא באירופה ומול בית הדין הבין לאומי בהאג. כמו כן, בכירה ב'חזית העממית', לילה חאלד, השתתפה במסע גיוס הכספים לארגון BDS בדרום אפריקה".

   

  הפגנות נגד ישראל בפריז. ארכיון (צילום: AP) (צילום: AP)
  הפגנות נגד ישראל בפריז. ארכיון(צילום: AP)

  ארדן על הרשות הפלסטינית: "מקדמת חרמות נגד ישראל"

  ארדן המשיך בדוגמאות: "קשרים לחזית העממית זוהו גם בקרב ארגון החרם האמריקאי "סמידון", ארגון ה-PRC מקדם אינטרסים של חמאס באירופה וחברי הארגונים PSC ו- FOA הבריטים קיימו מפגשים עם בכירי החמאס בעזה ובראשם איסמאעיל הנייה, השתתפו במשט המאווי מרמרה ואף קיימו לאחרונה הפגנה בדאונינג 10 לקידום קמפיין צעדת השיבה של החמאס".

   

  השר הפנה אצבע מאשימה גם לרשות הפלסטינית, שלדבריו מקדמת מזה זמן רב חרמות נגד ישראל, ואף אימצה באופן רשמי את תנועת החרם במועצה הלאומית הפלסטינית שהתכנסה בחודש מאי האחרון. "ראינו את הניסיונות שהובלו על ידי בכירי הרשות הפלסטינית להשעות את ישראל מפיפ"א ולקדם את ה'רשימות השחורות' שמגבשת מועצת זכויות האדם של האו"ם. כל הקמפיינים הללו קודמו בהרחבה על ידי הארגונים ברשת ה-BDS".

   

  עוד אמר ארדן: "מתקפת הדה-לגיטימציה והקמפיינים להחרים את ישראל מתבססים על השקרים והתעמולה של החמאס, המסווה את פעילות הטרור שלו באצטלה של פעילות אזרחית, במטרה להשחיר את ישראל ולשלול ממנה את זכותה להגן על עצמה. יש צורך לאומי לפעול לחשיפת השקרים של החמאס והצגת האופי הרצחני והאנטישמי שלו כנגד הפעולות של שיגור טילים ורקטות לישראל מתוך אוכלוסיה אזרחית, התחפשות לצעדות והפגנות של מחבלים והפרחת עפיפוני טרור שמוצגים כמשחק ילדים".

   

  ארדן ציין כי לאחרונה זיהה המשרד עליית מדרגה בתוכן ובקהלים אליהם מכוונים ארגוני החרם את הפעילות שלהם, וכי הולכות וגוברות הקריאות של ארגוני החרם לעצירת הסכמי סחר עם ישראל ולעצירת שיתופי פעולה עסקיים של התעשיות הביטחוניות של ישראל. לדבריו, "הקמפיין הזה כבר לא מתקיים רק בקרב ארגוני חברה אזרחית, אלא לאחרונה החלו ארגוני החרם לעשות לו לובי בקרב חברי פרלמנט במקומות שונים בעולם".

   

  "ארגוני הטרור וארגוני ה-BDS מעולם לא היו קרובים יותר אידיאולוגית ואופרטיבית", אמר ארדן, "אני אמשיך להוביל מתקפה כנגד מחוללי קמפיין השנאה האנטישמי שמקורו בעזה וברמאללה". עוד אמר ארדן כי המשרד לנושאים אסטרטגיים יוביל בשנה הקרובה קמפיינים ופעולות הסברה לחשיפת "הרצחנות והאמת על טרור החמאס כדי שארגוני החרם יתקשו להמשיך ולהסית ולשקר באמצעות השימוש בהם ובשקרים שיוצאים מעזה".

    

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים