שתף קטע נבחר

עקב חשש לבגידה: בית הדין אסר על אישה להינשא

10 ימים לפני החתונה מנע הרבני בחיפה מגרושה להינשא לבחיר לבה, אחרי שהתברר שהארוס בילה אצלה לילה עוד לפני שהתגרשה מבעלה

בית הדין הרבני בחיפה אסר לאחרונה על אישה גרושה להינשא לבחיר לבה בשל חשד שהקשר הרומנטי ביניהם החל עוד לפני הפרידה מבעלה לשעבר. הדיינים קיבלו את ההחלטה 10 ימים בלבד לפני החתונה, אחרי שהתברר להם שבזמן הליכי הגירושים שהה הארוס לעתיד לילה שלם בביתה של האישה.

 

האישה נפרדה מבעלה בשנה שעברה והגישה תביעת גירושים וכתובה. במסגרת ההליכים, טען הבעל שחוקר ששלח לעקוב אחר אשתו סיפר לו שהיא מנהלת מערכת יחסים רומנטית עם גבר אחר ואף שכרה עמו דירה. האישה הכחישה וטענה שמדובר בידיד שערב לחוזה בדירה ששכרה לאחר הפרידה וסייע לה לטפל בגינה.

 

באוקטובר האחרון התקבלה תביעת הגירושים ונקבע שאם בעתיד האישה תרצה להינשא לאותו ידיד, הדבר יהיה טעון אישור של בית הדין. לפני חמישה חודשים נדחתה תביעת הכתובה בהסכמת הצדדים, שהתקבלה לאחר שהבעל הציג הוכחות לכך שעוד לפני הגירושים שהה הידיד שני לילות שלמים בביתה של האישה.

 

בינתיים התארסה האישה לידיד ופנתה לבית הדין בבקשה שיתיר לה להינשא לו. חרף ההוכחות שהציג הגרוש בתביעת הכתובה, היא עמדה על כך שהיא לא בגדה בו עם בן זוגה הנוכחי, שבאותה תקופה עוד לא קרה ביניהם דבר.

 

כדי לקבוע את המועד שבו החל הקשר הרומנטי בין האישה לבין הארוס, זימנו אותו הדיינים – הרב יצחק אושינסקי (אב"ד), הרב דוד גרוזמן והרב אברהם דב זרביב – לצורך השוואת גרסתו אל מול הגרסאות שהאישה מסרה במסגרת תביעותיה הקודמות.

 

אחרי ששמעו את העדות הם דחו את הבקשה, שכן התגלו סתירות בין הגרסאות: בעוד האישה טענה שהוא סייע לה לטפל בגינה, הארוס העיד שהוא סייד ושיפץ את הדירה, ואף ציין ששהה בה בלילות יחד עם אחיין שלה – דבר שהאישה מעולם לא טענה.

 

בנוסף התגלו סתירות גם בין גרסתו לבין עצמה, לאחר שבהמשך העיד כי שהה בדירה רק לילה אחד ולא "לילות".

 

הדיינים הוסיפו שהעובדה שאף שהיה רק "ידיד", הסכים הארוס לחתום כערב על הסכם השכירות של האישה, מעוררת כשלעצמה חשד לקיומו של קשר "לא מוסרי" לפני הגירושים.

 

בסופו של דבר הדיינים קיבלו את הרושם שבני הזוג מנסים להסתיר את האמת ופסקו כי מבחינה הלכתית די בחשד שהתעורר לגבי הקשר כדי לאסור עליהם להינשא. על כך הוסיפו כי במקרה הזה לא מדובר ב"סתם לעז וחשד", שכן "ניכר הדבר כי המבקשת הייתה עם מר... בקשר אישי עוד טרם גירושיה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אילוסטרציה
צילום: shutterstock
עו"ד יניב גיל
מומלצים