שתף קטע נבחר

האוהדים הישראלים: "המרוקנים קיבלו אותנו באהבה"

המצולמים בתמונות שהופצו הכחישו שניסו לקרוע להם את הדגל: "פייק ניוז. האוהדים המרוקנים רבו על חולצה של הקפטן". באזור אחר באצטדיון, אוהד מרוקני התעמת עם ישראלי שהניף דגל, אבל הסדרנים הרגיעו את הרוחות. שליח "ידיעות אחרונות" ו-ynet, עמיר פלג, מדווח

אוהדי מרוקו ניסו לקרוע את דגל ישראל? תחשבו שוב. האוהדים הישראלים שצולמו בסרטון שהופץ ברשת ופורסם בכלי התקשורת מספרים כי התמונה שונה: אוהדי נבחרת מרוקו באצטדיון לוז'ניקי במוסקבה שצולמו בסרטון רבו ביניהם על חולצה שהקפטן מהדי בנעטיה זרק ליציע, ודגל ישראל השתרבב לצילום במקרה. האוהדים הכחישו את הרושם שלפיו אוהדי מרוקו ניסו לפגוע בדגל הלאומי. התקרית צולמה לאחר ההפסד של מרוקו לפורטוגל 1:0 במונדיאל.

 


 

אלכס ברנר, קצין כבאות בטבריה שצולם בסרטון המדובר, סיפר: "מה שהראו בסרטונים שהפיצו זה פייק ניוז. אנחנו מצולמים שם. המרוקנים קיבלו אותנו באהבה גדולה והדגל היה מונף בגאווה במשך כל המשחק. אנחנו מטיילים ברחובות מוסקבה עם הדגל, כולם מבקשים להצטלם איתנו ולא הייתה אף תקרית. מה שרואים בסרטון זה ריב על החולצה של הקפטן שלהם. זה נראה כאילו הם מנסים לתפוס את הדגל שלנו, אבל זה ממש לא נכון".

 

אוהדי כדורגל ישראלים עם אוהדי נבחרת מרוקו במונדיאל (צילום: עמיר פלג)
האוהדים הישראלים עם אוהדי נבחרת מרוקו(צילום: עמיר פלג)
 
ברנר יצא למונדיאל עם עוד חמישה לוחמי אש - אבירן בן מויאל, דודו פרץ, חיים דדון, אמנון ג'רבי, ואייל אפלויד. האוהדים העטופים בדגלי ישראל אף הצטלמו כשהם מתחבקים עם אוהדי מרוקו. באזור אחר באצטדיון אוהד מרוקני אומנם התעמת עם ישראלי שהניף את הדגל הלאומי, אבל הסדרנים הרגיעו את הרוחות.
 
אוהד ישראלי מתחבק עם אוהד מרוקני (צילום: עמיר פלג)
חיים דדון מתחבק עם אוהד ממרוקו(צילום: עמיר פלג)
 
 

בעיתון "אל סעודי אל ווטן" דיווחו על ה"תגרה" אבל טענו שהיא החלה בגלל נערה פורטוגלית שהרימה את הדגל הישראלי, ושהקהל המרוקני לקח את הדגל לפני שאנשי הביטחון יגיעו.

 

 
בטוויטר הרבו גולשים ערבים לדווח על הצילומים מהאצטדיון במוסקבה, מתוך מחשבה שהמרוקנים המצולמים ניסו לפגוע בדגל ישראל. גולשת אחת כתבה: "ככל הידוע לי יש יהודים במרוקו, ואם יתברר שאלו תושבי מרוקו שהרימו את הדגל אז ברור איפה הנאמנות שלהם, ולכן צריך להגלות אותם באופן מיידי. שילכו לישראל, אולי היא תהיה טובה אליהם". גולשים אחרים אמרו שאלה אכן תושבי מרוקו שמביעים תמיכה בישראל ובסעודיה.

 

אוהדים ישראלים במונדיאל 2018 (צילום: עמיר פלג)
האוהדים מישראל. "הדגל היה מונף בגאווה במשך כל המשחק"(צילום: עמיר פלג)
 

 

השתתף בהכנת הידיעה: דניאל סלאמה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמיר פלג
אוהד ישראלי עם אוהד מרוקני
צילום: עמיר פלג
מומלצים