שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "חכי רגע עם הסקס, אני בודק משהו בפייס"

  אחד מתוך עשרה אנשים יעצור את האקט המיני באמצע כדי להציץ בסמארטפון שלו, טוען סקר חדש שפורסם לאחרונה. סקר קודם כבר מצא שזה קרה ל-46% מהזוגות. למה הם עושים את זה והאם המצב בישראל טוב יותר?

  זוג במיטה לאורו של הסמארטפון (צילום: Shutterstock)
  מאמי, אני עובר על הפיד רגע. סליחה(צילום: Shutterstock)

  אין דבר מבאס יותר מהרגע שהוא שולף את הטלפון שלו מהכיס ומתחיל להתעסק בו ליותר משנייה וחצי. זה בדרך כלל גם הרגע שבו אני מבינה שהדייט שלנו כבר לא יהפוך לסיפור אהבה מטורף. אני לא מדברת על מקרי חירום או מקרים דחופים שבהם אין לו ברירה אלא לענות, אני מדברת על שיטוט רנדומלי וחסר מטרה באינסטגרם או בפייסבוק, בזמן שאנחנו בעיצומה של שיחה.

   

  אבל המצב היחידי כנראה שעולה על זה בחומרתו הוא המצב שבו אתם באמצע סשן מין לוהט והוא פתאום לוחץ רגע על הטלפון. אל דאגה, לא מדובר פה בתופעה מגדרית שרק גברים חוטאים בה. גם נשים עושות את זה, ולא מעט. לתופעה קוראים PHUBBING, מונח הנועד לתאר מצב שבו אתה לחלוטין מתעלם חברתית מהאדם שאיתו אתה יושב, לטובת שימוש במכשיר הסלולרי שלך. המילה הומצאה אי שם ב-2012, ומקורה במילה המפורסמת FOMO (ראשי תיבות של Fear of missing out). גם פה מדובר בחשש בלתי מודע לכך שאולי אתה מפספס משהו, למרות שלא היית בפייסבוק בסך הכול שעה.

   

  אחד מתוך עשרה יבדקו את המסך שלהם

  לצערי הרב, מסתבר שלא מעט אנשים עושים את הדבר הנבזי הזה בזמן שהם מקיימים יחסי מין. ליתר דיוק, אחד מתוך עשרה אנשים חוטא בכך, או כך לפחות טוען סקר שפורסם החודש על ידי SureCall, חברה אמריקאית מתחום הסלולר. ואם זה לא מספיק, 43% מהמשתתפים בסקר עשו זאת יותר מפעם אחת במהלך השנה האחרונה.

   

  במחקר אחר שנערך ב-2015 באוניברסיטת טקסס, התגלה ש-46% מהזוגות שהשתתפו במחקר חוו התעלמות בסקס מצד בן או בת הזוג שלהם לטובת המכשיר הנייד. כששאלתי גברים ונשים בישראל אם חוו סיטואציה שכזאת, הופתעתי מאוד לגלות שגם אצלנו היא רווחת, ויותר משנדמה לכם.

   

   

  רועי (32) מודה שעשה את זה לחברתו לפני מספר חודשים, אבל ממש לא בכוונה. "השעה הייתה 2 ומשהו בבוקר והייתי בתחילתו של סקס עם בת הזוג שלי. פתאום הטלפון שלי צלצל. לרוב אני לא שם על הטלפון בזמן משגל, אבל בגלל השעה בדקתי מי מתקשר, וראיתי שזאת ידידה טובה שלי שנדיר שהיא מתקשרת אליי בשעות כאלה".

   

  "הנחתי שאולי יש מצב חירום, מה שהסתבר שלא. אמרתי לה שאני לא פנוי וחזרתי לזוגתי, רק שהיא כבר ממש לא הייתה במוד ואפילו כעסה עליי נורא על כך שהעזתי בכלל לעזוב אותה ולענות. רק אחרי שהסברתי לה שחששתי ממצב חירום היא הבינה, אבל עדיין הייתה מאוד כעוסה".

   

  האם היית מתנהג היום אחרת בדיעבד?

  "נראה לי שגם היום הייתי פועל בדיוק אותו דבר. יש שעות של שיחה או אנשים ספציפיים שיש מצב שזה באמת דחוף והסקס יכול לחכות. בגדול אני בדרך כלל מתעלם תמיד מהנייד שלי בזמן סקס".

  זוג במיטה לאורו של הסמארטפון (צילום: Shutterstock)
  אני לא מאמינה שאתה בפייסבוק עכשיו!(צילום: Shutterstock)
   

  ומה לגבי מקרים שלא מדובר בהם בשיחה דחופה? מקרים שבהם אין מקרה חירום וסתם בא לנו להסתכל רגע בפייסבוק או בווטסאפ בזמן הסקס? לשלי (28) זה קרה עם בן הזוג שלה, ומיותר לציין שזה לא נגמר טוב. "זה קרה לי עם החבר בזמן סקס סוער ושיחת אהבה מצידי עם מבטי עיניים אינטימיים. החצוף הזה העז לענות לשיחת טלפון תוך כדי, ועוד הסתכל בווטסאפ ובפייס על הדרך! לי זה הרגיש כמו זלזול מוחלט, בעיקר בגלל הסיטואציה והשיחה שניהלנו. וגם כי הוא לא ענה לדברים דחופים. הוא שידר המון חוסר רצינות וחוסר אכפתיות כלפיי עם האקט הזה".

   

  לא נעים בכלל. איך הגבת?

  "שתקתי בעיקר. בלעתי את הכעס, אבל גם הייתי מאוד מתוסכלת. זה קרה לצערי יותר מפעם אחת ולפעמים הייתי לוקחת לו את המכשיר הנייד ספק בצחוק - ספק ברצינות, ואומרת לו: 'עכשיו זה שלי. אני שומרת לך עליו'. היו פעמים שהייתי שמה אותו על מצב שקט בלי שישים לב. כמובן שכשידעתי שזה קשור בעבודה הייתי שותקת, אבל כשזה היה דברים אחרים זה ממש הפריע לי. אם לא הייתי אוהבת אותו, הייתי מעיפה אותו מכל המדרגות, אבל כשאני אוהבת מישהו אני יותר מבליגה. תכלס? כן! זו חוצפה וזה מגעיל, וזו תחושה כזו שהוא לא סופר אותך".

   

  וכן, גם נשים עושות את זה לגברים. משה (31) מספר על פעם אחת שזה קרה לו והוא מאוד נעלב מהמצב: "הייתה לי ידידה שהייתי גם שוכב איתה מדי פעם. היה מפגש אחד ובו שנינו היינו חמים אחד על השנייה מאוד, אבל באמצע החימום היא קיבלה פתאום שיחת טלפון מחו"ל, לקחה את הטלפון, יצאה לסלון ודיברה עד חמש בבוקר! אחר כך ההתנהלות שלה הייתה מגעילה בסגנון 'בוא תגמור ותלך'. עד היום אני פגוע ממנה ומהסיפור הזה. לא הגבתי באותו רגע למה שקרה, רק הרגשתי רע ונעלבתי ממש. הלכתי לישון ובשעה 9 בבוקר קמתי, התקלחתי והלכתי. לא יצרתי איתה קשר מאז".

  זוג במיטה לאורו של הסמארטפון (צילום: Shutterstock)
  יש! הוא ישן! אפשר לבדוק את הפיד(צילום: Shutterstock)
   

  הצד השני - אלו שזה דווקא מדליק אותם

  מן הצד השני, ישנם גם אנשים שבמקום להיעלב, נדלקים דווקא מהאקט הזה ומאמצים אותו אל חיי המין שלהם באהבה וברצון. רותם (34) מספרת: "קרתה לי סיטואציה מוזרה בזמן סקס עם ידיד. קיבלתי שיחה מחסום וידעתי שזו שיחה חשובה. שאלתי אותו אם זה בסדר שנעצור לרגע ואענה קצר כי זאת שיחה חשובה, והוא אמר שבכיף. ואז, כשעניתי ודיברתי, הוא לא הפסיק לרייר עליי ואמר שזה ממש מדליק אותו שאני עסוקה במשהו אחר ולא מתייחסת אליו. כנראה שיש גם דרך יפה וסקסית לעשות את זה מבלי לפגוע בצד השני".

   

  גם איתמר (37) חווה משהו דומה: "אני זוכר מקרה אחד שבו ממש הייתי חייב לענות לשיחה, ובת הזוג שלי החליטה שלמרות השיחה היא לא מפסיקה בפעילות. ככה מצאתי את עצמי מדבר בטלפון הנייד בזמן שהיא המשיכה לרדת לי. קל זה לא היה".

   

  שלומי (42) וחברתו לקחו את הריגוש הזה צעד נוסף קדימה: "חלק מהריגוש באקט המיני עם אשתי זה שהיא מדברת בטלפון בזמן האקט", הוא מודה. "תמיד זה היה חלק מפנטזיה שלי. אז בכל פעם שהנייד צלצל כשהיינו באמצע סקס, הייתי לוקח אותו ומתחנן בפניה שתענה. בהתחלה היא לא אהבה את הרעיון, אבל עם הזמן זה סוג של הדליק גם אותה, עד שבסוף היא נכנסה לזה ממש. אני לא יודע בדיוק להסביר את התופעה, אבל זה עושה לי ריגוש מטורף לראות אותה מדברת רגיל בנייד עם מישהו אחר בזמן שאנחנו שוכבים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  הוא לא עשה את זה!
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים