שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  ישראלית בוועדת האו"ם לשימוש בחלל לצורכי שלום
  קרן שחר מונתה לסגנית יו"ר ועדת האו"ם לשימוש בחלל לצורי שלום, למרות התנגדות מדינות ערביות. במקביל, הציגה ישראל את פיתוחיה בתחום החלל בתערוכה של האו"ם בווינה
  סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע הציגה השבוע בפעם הראשונה ביתן על יכולות החלל של ישראל, בתערוכה גדולה בווינה של משרד האו"ם לענייני חלל. בכנס, לציון 50 שנה למשרד לשיתוף פעולה בין-לאומי בחלל באו"ם, השתתפו יותר מ-3,000 נציגים מכ-80 מדינות העוסקות בתחומי חלל

   

  לישראל נוכחות גדולה בכנס ובוועדות האו"ם בנושא חלל. במהלך הכנס חתם שר המדע אופיר אקוניס על הצהרת כוונות לשיתוף פעולה עם סוכנות החלל של פולין (POLSA). בין שיתופי הפעולה שצפויים: חקר החלל, קידום חברות הזנק העוסקות בפעילות בחלל וגם פיתוח מערכות לוויין ורובוטיקה.

   

  צרפת וישראל מעניקים את דגם ונוס לאו
  צרפת וישראל מעניקים את דגם ונוס לאו"ם. במרכז פרופ' סימונטה די פיפו, יו"ר המשרד לשיתוף פעולה בינלאומי בחלל באו"ם. משמאל: אבי בלסברגר, מנהל סוכנות החלל הישראלית(צילום: דוברות משרד המדע)

   

  בנוסף, נציגת ישראל קרן שחר החלה אתמול בתפקידה כסגנית יו"ר ועדת האו"ם לשימוש בחלל לצורכי שלום (COPOUS) כמייצגת את קבוצת מדינות המערב (WEOG) בניהול הוועדה. בחירתה של קרן שחר נעשתה בהצבעה בעצרת האו"ם בניו יורק ועברה חרף התנגדות מדינות ערב. במשרד המדע אמרו כי מדובר במינוי הבכיר ביותר של נציגה ישראלית אי פעם בוועדה זו.

   

  בתערוכה בווינה הציגו כ-40 מדינות וארגונים בהם גם סוכנות החלל הסינית, סוכנות החלל האירופית, סוכנות החלל ההודית ואף מדינות ערב כמו איחוד האמירויות. בביתן הישראלי הוצג דגם של ונוס - לוויין לחקר הסביבה הראשון של ישראל ששוגר באוגוסט האחרון לחלל. הדגם של ונוס אף נתרם על ידי סוכנות החלל הישראלית לתצוגת קבע בבניין נציגות האו"ם בבירת אוסטריה.

  הביתן הישראלי (צילום: דוברות משרד המדע)
  הביתן הישראלי(צילום: דוברות משרד המדע)

   

  בביתן מוצגות גם חברות היי-טק בתחום החלל שפיתחו חליפת הגנה מפני קרינה, שבבים לחלליות, אנטנת תקשורת מתקפלת לחלל, ולוויין מעבדות וכן פרויקטים חינוכיים כגון דגם לוויין דוכיפת - שפיתחו תלמידי תיכון, והחללית של SpaceIL.

   

  בפאנל ראשי סוכנויות חלל דיבר מנהל סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע אבי בלסברגר ואמר כי "טכנולוגיות שפותחו לצורכי חלל, בהן גם שפותחו בישראל, משפרות את חיי היום-יום של אנשים ברחבי העולם ותורמות לשיפור איכות הסביבה, ניהול משאבי טבע, חיזוי מזג אוויר, תקשורת, ניווט ועוד" וכי לישראל יש הרבה מה להציע לעולם ותשמח לשתף פעולה עם מדינות המעוניינות בכך.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות משרד המדע
  נציגי צרפת וישראל נותנים רופ' סימונטה די פיפו דגם של הלוויין ונוס
  צילום: דוברות משרד המדע
  מומלצים