שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עיריית ראשל"צ: פוטר הסגן שהכריז כי ירוץ לראשות העיר

  רז קינסטליך, סגנו של ראש העיר דב צור, הודיע השבוע על כוונתו להתמודד על ראשות העירייה, אך אחרי פגישה עם צור הוא פוטר. העירייה: "מי שקיבל תפקידים במסגרת הסכם קואליציוני, לא יכול להמשיך להחזיק בהם מהרגע שיצא נגד הקואליציה והעומד בראשה"

   

  רז קינסטליך ()
  קינסטליך. פנה ליועץ המשפטי לממשלה כדי לשנות את נוהל הפיטורים בעתיד

  עוד כארבעה חודשים נותרו לבחירות המוניציפליות ונדמה כי העניינים בראשון לציון כבר מתחממים. רז קינסטליך, סגנו של ראש העיר דב צור וממלא מקומו, פוטר במפתיע לאחר למעלה מארבע שנים, וכל זאת בשל רצונו להתמודד על התפקיד.

   

  במכתב ששלח אתמול (ד') קינסטליך ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, הוא דורש לשנות את החוק שקובע כי ראש עיר יכול לפטר את סגנו ולקחת ממנו את כל סמכויותיו, כך שיקשה יותר על ביצוע המהלך. יחד עם זאת, קינסטליך טוען במכתבו כי אינו מבקש שהתיקון לחוק הקיים יחול עליו.

   

  ראש העיר, דב צור ( צילום: עיריית ראשון לציון) ( צילום: עיריית ראשון לציון)
  ראש העיר, דב צור( צילום: עיריית ראשון לציון)

  במכתב שהגיע לידי ynet מספר סגן ראש העיר לשעבר כיצד ביום שלישי השבוע נפגש עם ראש העיר צור וסיפר לו על כוונתו לרוץ לתפקיד בבחירות שיתקיימו באוקטובר השנה. "במועד ההודעה מסר לי ראש העיר מסמך ובו הודעה על נטילת כל הסמכויות שהואצלו לי על ידו, וזאת חרף העובדה שנדרשת הצבעה במועצת העיר כדי להדיח אותי. נשללו ממני שכרי והזכות לתנאי עבודה נאותים".

   

  בהמשך המכתב מבקש קינסטליך מהיועץ המשפטי לתקן את המצב שבו ראש עיר יכול לפטר בצורה זו את סגנו, אך מדגיש כי הוא רוצה שהתיקון לא יחול עליו. "דומה כי קיים פגם מובנה בהליך המעניק לראש העיר את הסמכות לקנות לכאורה את ראשות העיר באמצעות מנופים פוליטיים בלתי סבירים, הטומנים בחובם נטילת סמכויות, שלילת שכר ופגיעה בתנאי העבודה. נדרשת התערבותו של אדוני שיבחן את העובדה כי ראש עיר למעשה מרוקן מתוכן את סמכות המועצה להדיח סגן ראש עיר מכהן".

   

  ליאור חורב, דוברו של ראש העיר צור, מסר בתגובה: "הרצון להתמודד הוא רצון לגיטימי. יחד עם זאת, מי שחבר לקואליציה וקיבל תפקידים במסגרת הסכם קואליציוני, לא יכול להמשיך להחזיק בהם מהרגע שיצא נגד הקואליציה והעומד בראשה. החוק קובע שמרגע שהוא חדל להחזיק בסמכויות שהואצלו לו על ידי ראש העיר, הוא אינו זכאי להמשיך לקבל שכר, החזרי רכב וסיוע של עובדי עירייה למילוי תפקידיו שהופסקו. אין פה עניין של שיקול דעת, מהרגע שהוא אינו מחזיק בסמכויות - החוק אינו מאפשר קבלת הטבות".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים