שתף קטע נבחר

"כינרת בטוחה": 300 מצלמות ישדרו מהחופים

השר לביטחון פנים חנך תוכנית שתסייע במקרי אלימות, רעש ובמצבי חירום בימה. המצלמות ישדרו במשך 24 שעות ביממה לחדר בקרה ולמוקד משטרתי. הוקמה יחידת שיטור רגלי עם 16 שוטרים שיסיירו בחופים

 

 

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, חנך אתמול (ה') את תוכנית "כינרת בטוחה", שתופעל סביב האגם הלאומי. במסגרת התוכנית יותקנו בחופי הכינרת קרוב ל-300 מצלמות שישדרו 24 שעות ביממה לחדר בקרה שהוקם בסמוך לבית גבריאל בדרום הכינרת, ולמרכז השליטה של מחוז צפון במשטרה. בנוסף, הוקמה יחידת שיטור רגלי (מסיירת כנרת) הכוללת 16 שוטרים.

 

בטקס השתתפו מלבד השר גם המפכ"ל, רנ"צ רוני אלשיך, ראשי המועצות והעיריות סביב הכינרת, ואנשי איגוד ערים כינרת, שבחלק מחופיהם כבר הותקנו מצלמות. עד כה הותקנו כ-80 מצלמות בחופים לבנון, כורסי וחלוקים.

 

עד כה הותקנו כבר 80 מצלמות בחופים (צילום: רשות הכינרת) (צילום: רשות הכינרת)
עד כה הותקנו כבר 80 מצלמות בחופים(צילום: רשות הכינרת)

בחוף לבנון כבר הותקנו מצלמות (צילום: רשות הכינרת) (צילום: רשות הכינרת)
בחוף לבנון כבר הותקנו מצלמות(צילום: רשות הכינרת)

נופשים בכינרת (צילום: רשות הכינרת)
נופשים בכינרת(צילום: רשות הכינרת)

השר ארדן אמר בטקס: "זהו יום היסטורי. עידן חדש בדברי ימי הכינרת כחלק מתפיסה כוללת של חיזוק הביטחון האישי, השקנו את תוכנית 'כינרת בטוחה' בהשקעה של מיליוני שקלים. הוקמה תשתית טכנולוגית מקיפה וחסרת תקדים של מצלמות המעבירות תיעוד מלא, חי ואיכותי מכל החופים בכינרת. השליטה והבקרה יאפשרו מענה מהיר במקרה של צורך בהתערבות באירועי רעש, אלימות או אירוע חירום כלשהו. זהו נדבך נוסף בחיזוק אזור הצפון, לצד פרויקטים נוספים של המשרד לביטחון הפנים, בהם השיטור הימי והרגלִי בחופי הכינרת, והקמת מרכיבי ביטחון במועצות האזוריות כנגד פשיעה חקלאית וגניבות".

 

השר ארדן הוסיף כי "בשנים האחרונות הלכה ורָווחה התחושה כי חופֵי הכינרת אינם מקום לכל אחד. בִּמקום שלווה, נתקלנו בבריונות; ובמקום חופשה נעימה, היו שחווּ כאן אי נעימוּת במקרה הטוב, וגם אלימות, אלכוהול ותופעות נפסדות אחרות במקרה הרע. יש תופעות שאסור לנו בשום פנים להשלים איתן".

 

במסגרת הפרויקט נחנך גם חדר הבקרה החדש של איגוד ערים כינרת. יו"ר איגוד הערים וראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה ציין: "המהלך שנעשה כאן הינו שינוי דרמטי בתרבות הבילוי של עם ישראל. הוונדליזם והרעש היו בכל מקום. איגוד ערים כינרת לקח על עצמו לנהל את החופים ולהביא את הציבור לנפוש בחופים. המהלך הזה משנה את תרבות הבילוי והתאפשר בסיוע המשטרה. אני מאמין שעם שלא שומר על ניקיון הנחלים, הסביבה והכינרת - לא באמת אוהב את המדינה שלו".

 

ראש המועצה האזורית עמק הירדן, עידן גרינבאום, הודה לשר ולמשטרה והוסיף נימה קומית לאירוע: "אם כבר עשיתם את הבלתי אפשרי והבאתם את השקט (הכוונה לפרויקט החופים השקטים שמופעל בחופי האיגוד), אולי אתם יכולים לעשות עוד משהו קטן ולהביא גם את הגשם, ולהעלות את המפלס ואז בכלל הכל יהיה מושלם".

פורסם לראשונה 21/06/2018 23:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רשות הכינרת
חוף דוגית בכינרת
צילום: רשות הכינרת
מומלצים