שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חיזבאללה נחסם מפייסבוק וטוויטר: "מאמץ לפגוע בפעילות"
  חשבונות המדיה החברתית של ארגון הטרור נחסמו ללא כל התראה מוקדמת, והגולשים הופנו לעמודים חדשים שנפתחו או לעמודי גיבוי קיימים. "פייסבוק וטוויטר מנסים לפגוע בחשבונות הללו עקב תפקידם החשוב בפעילות הארגון"

  חסן נסראללה ()
  "מאמץ לפגוע בפעילות חיזבאללה". חסן נסראללה

  ארגון הטרור חיזבאללה הודיע הלילה (שבת) כי חשבונות הפייסבוק והטוויטר שלו נחסמו. על פי הודעת הארגון שפורסמה בטלגרם, החשבונות נסגרו ללא כל התראה מוקדמת שקיבל, והגולשים הופנו לעמודים חדשים שנפתחו או לעמודי גיבוי קיימים.

   

  מהארגון נמסר כי הצעד "נעשה במסגרת המאמץ של פייסבוק וטוויטר לפגוע בחשבונות שמשויכים לחיזבאללה, עקב התפקיד החשוב שהחשבונות הללו ממלאים בפעילות של הארגון".

   

  לא מדובר בפעם הראשונה שבה פייסבוק וטוויטר סוגרים חשבונות שמשויכים לחיזבאללה. בסוף שנת 2017 נסגר אותו עמוד בפייסבוק, והם פתחו אותו מחדש. נכון לרגע זה לא נמסרה הודעה או תגובה מפייסבוק או מטוויטר.

  חשבון חיזבאללה נחסם מהמדיה החברתית ()
  חשבון הגיבוי של חיזבאללה בטוויטר

  בשבוע שעבר פנה השר לביטחון הפנים גלעד ארדן להנהלת טוויטר בדרישה לסגור חשבונות המשויכים לארגוני טרור כמו חמאס, ג'יהאד איסלאמי וחיזבאללה. במכתב ששלח למנכ"ל החברה ג'ק דורסי וליו"ר החברה אומיד קורדיסטאני, איים ארדן כי "אם לא תסגרו חשבונות של ארגוני טרור מוכרזים, אתם עלולים לעמוד בפני הליכים פליליים בישראל".

   

  היום אחרי הודעת חיזבאללה ארדן כתב בחשבון הטוויטר שלו: "מקווה שפייסבוק וטוויטר יתמידו בהחלטה זו, שהיתה צריכה להתממש מזמן! לאפשר לארגוני טרור וראשיהם לנהל חשבונות ולהפיץ מסרים על הפלטפורמה של חברות האינטרנט - זה פשוט סיוע לפעילות ארגוני טרור מוכרזים, ועל החברות להחיל זאת גם על חמאס ובאופן מיידי!".

   

   

  השבתת החשבונות הגיעה יום אחרי פרסום תיעוד חדש מחטיפת החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב ב-2006. עם זאת, ככל הנראה אין קשר בין הדברים משום שהחשבון שמשויך לחיזבאללה שפירסם את התיעוד עדיין פעיל.

   

  בתיעוד שפורסם אתמול נראים גופות של לוחמי צה"ל ליד ההאמר של החיילים. כמה אנשי חיזבאללה שלבושים בבגדים שדומים למדי צה"ל מתרחקים מההאמר ואז הוא מתפוצץ. בהמשך הסרטון נראים לוחמי חיזבאללה בורחים מהמקום גם רגלית וגם באמצעות כלי רכב.

   

  לפני כשנתיים שודרה בערוץ הלבנוני "אל-מיאדין" המקורב לחיזבאללה סדרת תעודה בת שלושה חלקים שבה עדויות חדשות כביכול על החטיפה. בפרק הראשון נראים לוחמי הארגון מתאמנים לקראת החטיפה גם בקיץ וגם בחורף. ראש הזרוע הצבאית עימאד מורנייה, שחוסל בדמשק ב-2008, נכח באימון האחרון לפני החטיפה באזור שדימה את הזירה האמיתית, ותועד כשהוא נותן הוראות לאנשי החוליה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים