שתף קטע נבחר

בוצ'יה: ארבעה אלופים חדשים באליפות ישראל

אורית קלנר, נדב לוי, גרשון חיימוב ודני סולל זכו באליפות הארצית שנערכה במרכז הספורט לנכים של אילן בר"ג

עשרות ספורטאים בעלי דרגות נכות שונות השתתפו שלשום (חמישי) באליפות הארצית בענף הבוצ'יה שנערכה במרכז הספורט לנכים של אילן בר"ג. האליפות נערכה הפעם במתכונת שונה מבעבר, על פי חלוקה לקלאסים (סוג הנכות), במקום תחרות כוללת אחת.

 

בקלאס BC1 גברה אורית קלנר על אלדר יוסיפוב, שניהם חברי אילן רמת גן, בתוצאה 2:5. בקלאס BC2 ניצח נדב לוי את דדי וייך, גם הם חברי אילן רמת גן, בתוצאה 1:6. בקלאס BC4 גבר גרשון חיימוב על מוריס מוצפי, שניהם מאילן חיפה, בתוצאה 3:6. בקלאס BC5 ניצח דני סולל מאילן רמת גן את רפי חנן מאילן חיפה, בתוצאה 4:5.

 

נדב לוי  (צילום: קרן איזקסון)
נדב לוי (צילום: קרן איזקסון)

 

הבוצ'יה הוא ענף ספורט המיועד לבעלי מוגבלויות בארבע גפיים ולנפגעי ניוון שרירים. חוקי המשחק דומים בחלקם לחוקי כדורת הדשא. מטרת המשחק היא לקרב כמה שיותר כדורים אל כדור המטרה הלבן, אותו יכול השחקן למקם על פי שיקול דעתו בכל נקודה במגרש. הדרכים להשגת המטרה הן באמצעות חסימת הגישה, דחיקת כדורי היריב או משחק מדויק יותר מן היריב.

 

הענף פועל בארץ באיל"ן רמת גן, אילן חיפה, ובמרכז הספורט לנכים בראשון לציון. כדורי הבוצ'יה הם כדורי עור קטנים ורכים יחסית, המאפשרים אחיזה נוחה ושליטה טובה בזריקה לשחקנים בעלי מגבלות קשות. הענף אינו דורש מאמץ פיזי או כוח, כך שהמדד המרכזי בהצלחת האתלט הוא ריכוז, דיוק ומיומנות.

 

נדב לוי, ממייסדי הענף, השתתף במשחקים הפראלימפיים בריו ב-2016.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קרן איזקסון
נדב לוי
צילום: קרן איזקסון
מומלצים