שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "נשיא עשיר ומנותק". הזוג מקרון רוצה בריכה פרטית
  זו לא הדרך לשנות את תדמית "הנשיא לעשירים": מקרון ורעייתו רוצים לבנות בריכה באתר הנופש שלהם בריביירה, שתשמור עליהם מהפפראצי. בשבוע שעבר הזמין ארמון האליזה סרוויס בחצי מיליון אירו: "בזבזנות מזעזעת"

  נשיא צרפת עמנואל מקרון ורעייתו בריז'יט רוצים לבנות בריכת שחייה באתר הנופש הנשיאותי שלהם בריברייה הצרפתית.

  נשיא צרפת עמנואל מקרון בריז'יט מקרון (צילום: AFP)
  עמנואל ובריז'יט מקרון(צילום: AFP)

  הזוג הנשיאותי הורה לבדוק את האפשרות להקים בריכת שחייה בפורט דה ברגנסון, שנמצא באי מדרום לצרפת. המבצר שמשקיף על הים התיכון משמש משפחות נשיאותיות בצרפת לחופשות קיץ משנות השישים, ימי שרל דה גול.

   

  החוף בפורט דה ברגנסון אמנם שייך למשפחה הנשיאותית, אך בעבר הצליחו צלמי פפראצי להגיע אליו ולפרסם תמונות מביכות של נשיאים – כולל של פרנסואה הולנד בבגד ים. הזוג מקרון רוצה שהבריכה תשמור על פרטיות המשפחה, במיוחד של הילדים.

  פורט דה ברגאנסון אתר נופש של נשיאי צרפת (צילום: AFP)
  פורט דה ברגנסון, אתר הנופש של נשיאי צרפת(צילום: AFP)

  הקמת בריכת השחייה אמורה לעלות כ-10,000 אירו. בארמון הנשיאותי נשאלו על מימון הפרויקט ואמרו שהעלות תהיה חלק מהתקציב השנתי לתחזוק אתר הנופש, ושלא יועברו כספים נוספים. יריבו הפוליטיים של מקרון אמרו שמדובר בהפגנת ראוותנות נוספת של מקרון, ושהוא מצדיק את הכינוי שדבק בו: "הנשיא של העשירים".

  פורט דה ברגאנסון אתר נופש של נשיאי צרפת (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
    

  לידיה גירוס, דוברת המפלגה הרפובליקנית, לעגה למקרון והשוותה אותו ליופיטר, ראש האלים במיתולוגיה הרומית. "עכשיו יופיטר רוצה בריכת שחייה", אמרה. על רקע הרפורמות הכלכליות והקיצוצים בתקציב שעליהם הכריז מקרון, שהובילו לשביתות ולהפגנות נגדו, הוסיפה גירוס: "ההתנהגות הבזבזנית של הנשיא מזעזעת – והוא עוד קורא לצרפתים להתאמץ".

   

  אוליבייה פור, ראש המפלגה הסוציאליסטית, אמר שמדובר ב"סמל אכזרי" לניתוק של מקרון מהצרפתים. מקרון, לפי פור, "ממשיך לקצץ בהטבות הדיור לעניים ובמקביל בונה בריכת שחייה בפורט ברגנסון. הבריכה שלו תהיה רחוקה מהחוף – כמו הפוליטיקה שלו".

  קרלה ברוני ו ניקולא סרקוזי ב פורט דה ברגאנסון אתר נופש של נשיאי צרפת (צילום: AFP)
  סרקוזי וברוני בפפראצי באתר הנופש(צילום: AFP)
   

  בשבוע שעבר ספג מקרון ביקורת בעקבות החשיפה שלסט חדש של כלי אוכל שארמון האליזה הזמין צפויה להיות עלות אדירה – עד חצי מיליון אירו. הפרסום בא ימים אחדים בלבד אחרי שמקרון נשמע מתלונן על תקציב הרווחה והכסף שמושקע בקצבאות לעניים. הארמון הזמין 1,200 צלחות שבריז'יט מקרון בחרה בעצמה, אחרי שהכלים הקיימים "הראו סימני שחיקה".

   

  הדימוי המתנשא שיש למקרון בקרב חלק מהצרפתים התחזק גם בעקבות תיעוד של הנשיא נוזף בנער שכינה אותו "מנו" ולא פנה אליו בצורה רשמית ומנומסת. מקרון גער בנער והטיח בו: "אתה מתנהג כמו ליצן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים