שתף קטע נבחר

טענות ההגנה של שרה נתניהו: מבשלת הגישה רוטב עם שברי זכוכית

פרקליטיה של אשת ראש הממשלה הודפים את הטענות בכתב האישום על תשלומי עתק לארוחות שף בשעה שמבשלת פעלה במעון. לפי דיווח הם טענו שהועסקו מבשלות לא מקצועיות שאחת מהן הגישה רוטב עם זכוכיות, ואף התנצלה על כך. לפי דיווח אחר, הנאשם השני סיידוף אמר בחקירה: "שרה רימתה אותי"

 

שרה נתניהו ולשמאלה עורך דינה יוסי כהן. ארכיון  (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
שרה נתניהו ולשמאלה עורך דינה יוסי כהן. ארכיון (צילום: אלי מנדלבאום)

 

אשת ראש הממשלה שרה נתניהו הודפת את הטענות שהופנו כלפיה בכתב האישום שהוגש נגדה ביום חמישי. בין היתר נטען כי נתניהו הזמינה ארוחות על חשבון המדינה בסכום של יותר מ-350 אלף שקלים, על אף שהועסקה מבשלת במעון ראש הממשלה. בחדשות 2 דווח הערב (שבת) כי אחת מטענות ההגנה היא שהמבשלות שהועסקו במעון לא היו מיומנות, כמה מהן עובדות ניקיון שגם בישלו מעת לעת. בין השאר גוללו סיפור על מבשלת שהגישה לזניה ברוטב עם זכוכיות.

 

לטענת פרקליטיה של נתניהו, המבשלת אספה מהרצפה רוטב לאחר שצנצנת הזכוכית נשברה ושמה אותו בתבשיל. כך הוגש לבני המשפחה. שרה נתניהו גילתה את שברי הזכוכית רגע לפני שאכלה את התבשיל. להוכחת הטענה הזאת מסבירים לנו מקורביה של שרה נתניהו מכתב התנצלות שכתבה לטענתם אותה עובדת, שתוארה בכתב האישום כמבשלת מיומנת.

 

"לכבוד גברת שרה נתניהו

אני לא יודעת אפילו איפה להתחיל את המכתב. אני רק מבקשת סליחה. מה שקרה אתמול מאוד עצוב עבורי. אתמול היה לחוץ מאוד בעבודה. פשוט אין לי מושג איך הגיע חלק זכוכית לתוך הרוטב. הצנצנת הייתה בתוך שקית ואז הרמתי אותה, הייתה שבורה ואז רק לקחתי את הנקי ושמתי ברוטב. איך הזכוכית הגיעה לרוטב אני לא יודעת. זו טעות מאוד נוראה. אני מאוד לא מסוגלת לפגוע באף אחד, בטח ובטח בכם. אני ממש מרגישה שאתם משפחה שלי. מבקשת אלף סליחות. אין לי מילים להגיד. אני לוקחת אחריות על הטעות שלי. סליחה".

פרשת המעונות ()

רצתה שהמדינה תממן את ערוץ "האח הגדול"

אמש דווח בחדשות 2 כי עד המדינה ניר חפץ, שהיה מקורבם של בני הזוג נתניהו ודובר המשפחה נכנס בעדותו לפרטים וגילה עד כמה מוגזמות היו דרישותיה של שרה נתניהו. לפי הדיווח, היא דרשה להכיר בהוצאות של המשפחה ושל קיסריה במגוון רחב מאוד של תחומים. "היא הייתה שולחת על בסיס יומי את עזרא סיידוף לאשר את זה. כשעזרא סיידוף ונתן אשל היו נכשלים, היא נהגה לשלוח אותי לשכנע. היא רצתה להחליף את הצ'ילר, מזגן נייד בקיסריה. את כל חלונות הבית רצתה להחליף, כי אולי מישהו יירה בראש הממשלה. רצתה להחליף את כל הטיח בווילה בנימוק שיכולה ליפול חתיכה של טיח על ראשו של ראש הממשלה, ועוד הרבה דוגמאות כאלה. היו שפע של מקרים שהתישו את המערכת. אתן עוד דוגמה, שהמדינה תשלם עשרה שקלים על ערוץ 'האח הגדול' ועל זה שהמדינה לא מוכנה לשלם על הממיר בחדר של יאיר". 

 

בערוץ 10 דווח על פערים וסתירות בגרסאות של שרה נתניהו וסמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף בחקירותיהם במשטרה. בין היתר דווח שכאשר נשאל סיידוף בחקירתו על עובדת הניקיון שעל פי כתב האישום הוסבה להיות המטפלת של אביה החולה של אשת ראש הממשלה, אמר סיידוף: "העסקתי מטפלת לאביה לבקשתה של שרה, לא ידעתי שהיא עובדת נקיון שהוסבה לכך. אני מבין ששרה רימתה אותי".

 

נתניהו הגיבה בחקירה על גרסתו: "לא היה ולא נברא. הגרסה שלו הזויה. אמרתי לו שהיא באה לטפל באבא שלי".

 

לגבי הארוחות שהוזמנו ממסעדות יוקרה ושפים שהגיעו הביתה, בפרשה שבה מואשמת נתניהו, אמרה אשת ראש הממשלה בחקירתה הראשונית: "היו ארוחות בבית". לאחר מכן שינתה גרסה: "לא היו ארוחות, אלא 'אוכל חפיף'. עובדים אלתרו ארוחת ערב. מני נפתלי אמר לי 'מגיע לכם שפים, מגיע לכם אוכל מבחוץ'".

 

גם בעניין זה סתר אותה סיידוף: "היא הבינה היטב שאי אפשר לקנות גם מצרכי בישול וגם אוכל מבחוץ".

 

לגבי האורחים הפרטיים שהוזמנו לארוחות שפים אמרה נתניהו: "אני יודעת שאורחים פרטיים לא אמורים לאכול על חשבון המדינה". לאחר מכן שינתה גרסה: "חוזרת בי, עניתי אינטואיטיבית".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם אתמול פוסט בעמוד הפייסבוק שלו שבו התייחס לכתב האישום נגד רעייתו שרה: "השבוע נשבר שיא נוסף באבסורד. בפעם הראשונה בהיסטוריה מגישים כתב אישום נגד רעיית מנהיג על אוכל וחמגשיות. עזבו את העובדה שכולם אכלו מהאוכל הזה - עובדי הבית, אורחים רשמיים, אפילו ראשי מדינות. הדבר הכי אבסורד בכתב האישום הזה, זה שהוא מתבסס על נוהל בלתי-חוקי. חמישה ימים לפני שנכנסתי לתפקיד ראש הממשלה ב-2009, שלושה פקידים בלתי מוסמכים קבעו נוהל מיוחד. רק שהם לא קיבלו את האישור הדרוש מבחינת החוק מוועדת הכספים של הכנסת ורק היא קובעת. היא קובעת שהמדינה נושאת בהוצאות הכלכלה של ראש הממשלה ומשפחתו במעון ראש הממשלה, בדיוק כמו בבית הנשיא".

 

"אז מדובר כאן בכלל בנוהל בלתי-חוקי", הוסיף נתניהו. "כתב אישום שמבוסס על נוהל בלתי חוקי - לא יחזיק מים". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
שרה נתניהו ולשמאלה עורך דינה יוסי כהן. ארכיון
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים