שתף קטע נבחר

חשד לשוחד בקבלת תושבים למושב בגליל: 23 נעצרו

במשטרה חושדים כי בכיר העצורים דרש שוחד מאנשים שביקשו לגור במושב בגליל העליון, וכי מעל בכספי האגודה שבראשה עמד. מי שלא נענו לדרישותיו סבלו מניתוקי מים. העצורים גם מירושלים וממרכז הארץ

 

המשטרה עצרה הלילה (יום א') 23 בני אדם החשודים במעורבות בפרשת שחיתות נרחבת, שבסיסה במושב בגליל העליון. בין העצורים לפחות אחד מבכירי האגודה החקלאית ביישוב, וכן תושבים ממרכז הארץ ומירושלים.

 

את החקירה ניהלה ימ"ר צפון כחקירה סמויה במשך קרוב לשנה, בשיתוף מס הכנסה חיפה והצפון, הרשות לאיסור הלבנת הון ובליווי פרקליטות מחוז צפון. נגד המעורבים עלה חשד לעבירות של שוחד, גניבה בידי עובד ציבור, סחיטה באיומים, הפרת אמונים, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון, עבירות תכנון ובניה ועבירות על פקודות מס הכנסה.

פשיטת משטרה על בתים בגליל העליון (צילום: דוברות משטרה)
הפשיטה המשטרתית, הלילה(צילום: דוברות משטרה)

פשיטת משטרה על בתים בגליל העליון (צילום: דוברות משטרה)
(צילום: דוברות משטרה)

פשיטת משטרה על בתים בגליל העליון (צילום: דוברות משטרה)
(צילום: דוברות משטרה)

על פי החשד, הבכיר מבין העצורים, קיבל לכאורה טובות הנאה שוות כסף בתמורה לקידום תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק. ל-ynet נודע כי דרש שוחד מאנשים שביקשו לגור במושב. כמו כן הוא חשוד כי מעל בכספי האגודה שבראשה עמד. בנוסף, אנשים שלא נענו לדרישותיו סבלו מניתוקי מים.

 

לפנות בוקר החל מבצע מעצרים שבו השתתפו כ-120 שוטרים ולוחמי משמר הגבול. הם פשטו על בתי החשודים בגליל העליון, בירושלים ובמרכז הארץ, ועצרו את

החשודים. במקביל נערכו חיפושים בבתיהם ובמשרדים הקשורים אליהם. בחיפושים נתפסו מסמכים רבים וכן מאות אלפי שקלים וכסף זר. במשטרה אמרו כי תופעל אכיפה כלכלית נגדם. המשמעות בין היתר היא שהמדינה תבקש לחלט כספים.

 

"משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים", נמסר מהמשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות משטרה
כספים שנתפסו בפשיטה
צילום: דוברות משטרה
מומלצים