שתף קטע נבחר

בני ציפר: "שרה והבנים צמחונים, הם אוכלים סלט ובולגרית"

מקורבה של רעיית רה"מ הגן עליה בריאיון לאולפן ynet בעקבות האישום נגדה בפרשת הארוחות: "היא לא אמורה להגיש דין וחשבון למדינה, יש כאן רדיפה". פרקליטו של עזרא סיידוף התייחס לפרסום ב"ידיעות אחרונות" שלפיו מרשו אמר "שרה רימתה אותי": "יכול להיות שהוא התבטא כך"

 

העיתונאי בני ציפר, מקורבה של שרה נתניהו, יצא הבוקר (יום א') להגנתה של רעיית ראש הממשלה שמואשמת בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובמרמה והפרת אמונים. בריאיון לאולפן ynet, טען ציפר בהתייחסו לראש הממשלה ורעייתו כי "הרבה יותר מחמירים איתם מאשר איתך או איתי או עם כל אדם אחר".

 

לפי כתב האישום, נתניהו הזמינה ארוחות על חשבון המדינה על אף שהועסקה מבשלת במעון ראש הממשלה. מקורבה של נתניהו טען מנגד כי "הם מקבלים את מה שהם מקבלים מהמדינה לפי חוק וכולל בזה האוכל. הם לא אמורים לארח ראשי מדינות, לעשות כל יום מסיבות לכל מיני אנשים ולשלם את זה מכיסם. עצם זה שמתעסקים עם זה - זה אבסדורד".

 

ציפר אמר עוד כי "אני לא יודע מה קורה בבית ראש הממשלה, אני יודע שמאשימים את שרה נתניהו. היא לא עובדת מדינה, היא לא מקבלת משכורת מהמדינה. היא אשתו של ראש הממשלה. זה כאילו שאתם עברתם עבירה ואז יאשימו חס וחלילה את הילדים שלכם. היא לא אמורה להגיש שום דין וחשבון למדינה".

שרה נתניהו (צילום: MCT) (צילום: MCT)
שרה נתניהו(צילום: MCT)

פרשת המעונות ()

כתב אישום, קבלת דבר מרמה ()

בהתייחסו לפרטים שמופיעים בכתב האישום ציין ציפר כי "כתוב שהיא העלימה את המבשלת. מה זה העלימה את המבשלת? ברגע שיש אדם שמקבל משכורת מהמדינה, איך אפשר להעלים אותו? היא סגרה אותה באיזה ארון מטבח? יש שם כל מיני אבסורדים. כל העסק הזה נראה מופרך מלכתחילה, והפרטים, ככל שמתבררים, הם עוד יותר מופרכים. אתה מרגיש פה את הרדיפה".

 

הוא הוסיף כי "ראש הממשלה אומר שהם נהגו לפי הכללים. מרגישים את הרדיפה אחרי הזוג הזה, ובעיקר אחרי שרה נתניהו - שזה הדבר הכי לא הוגן לעשות. זה זועק לשמים. גם אם יבואו 20 שופטים ויגידו מה שיגידו - בעיניי אישית אני אומר לך שיש פה משהו שהוא לא צודק בעליל. בוא נוסיף לזה גם שבמשך 20 שנה נטפלים לאישה הזאת על כל מיני דברים".

 

על השאלה האם בבית משפחת ראש הממשלה יודעים לקבוע את גבולות הטעם הטוב, השיב ציפר כי "אני אומר לך בביטחון של 3,000% שלא. אפילו אם נחטט בתוך התפריטים של החמגשיות המפורסמות האלה, הרי נגלה שהם לא אוכלים את האוכל הזה. הרי גם שרה נתניהו וגם הילדים שלה הם בכלל צמחונים. נתניהו אוכל לעיתים רחוקות בשר. הם אוכלים אוכל הקל שבקל, הם אוכלים סלט וגבינה בולגרית, זה אבסורד לחלוטין".

הסמנכ"ל המושעה סיידוף (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הסמנכ"ל המושעה סיידוף(צילום: מוטי קמחי)

מעיון בכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בירושלים עולה כי פרט לעובדה שנתניהו הזמינה ארוחות למעון ברחוב בלפור בסכום של 359 אלף שקל - היא הייתה מעורבת גם באישומים שמיוחסים לסמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה המושעה, עזרא סיידוף.

 

הבכיר המושעה הואשם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים וזיוף בידי עובד ציבור. שמו של סיידוף נקשר בשלוש פרשיות: הזמנת הארוחות (שבה כאמור הואשמה נתניהו), העסקת המלצרים ופרשת החשמלאי אבי פחימה. המשותף לכל הפרשות: העסקת נותנים שירותים שונים בניגוד לנהלים לפי בקשתה של נתניהו. למרות האישום בפרשה אחת, כתב האישום מייחס לנתניהו אחריות רבה גם באישומים שמיוחסים לסיידוף.

 

פרקליטו של סיידוף: "הוא עשה את המוטל עליו" 

עו"ד יהושע רזניק, פרקליטו של סיידוף, אמר הבוקר כי "מרשי מסר כמה גרסאות במשטרה, חקרו אותו חקירות יסודיות ביותר. רק על פרשת החשמלאי הוא נחקר לפחות חמש פעמים, עשרות שעות. הוא מסר את הגרסה ואני מניח שאם יהיה משפט - ההודעות יוגשו לבית המשפט. הן כלל וכלל אינן הזויות, הוא סיפר את מה שהיה ומה היה חלקו בכל השאלות ששאלו אותו".

 

בהתייחסו לדיווח ב"ידיעות אחרונות", שלפיו סיידוף אמר בחקירתו במשטרה "שרה רימתה אותי", ציין עו"ד רזניק בתגובה כי "הייתה פרשה זניחה יחסית, פרשת המטפלת, שלא מופיעה בכתב האישום. יכול להיות שהוא התבטא כך באופן מסוים. למר סיידוף לא היה שום חלק בנושא המטפלת. הוא לא מרגיש ששרה נתניהו רימתה אותו. הוא מרגיש שכסמנכ"ל ואחראי על המעון, הוא עשה את אשר מוטל עליו".

"עזבו את המילה חמגשיות". עו"ד רזניק (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
"עזבו את המילה חמגשיות". עו"ד רזניק(צילום: צביקה טישלר)

עו"ד רזניק הוסיף: "עזבו את המילה חמגשיות, מדובר על מזון שהוא לבית ראש הממשלה. כדי להקצין, אני אומר לכם שגם אם הם ירצו לאכול בכפיות של זהב לצורך אירוח - לכאורה החוק מכסה. אני לא אומר שיש פה קנוניה, אבל לפי דעתי יש פה אי הבנה בין הגבול של האתיקה והאסתטיקה הציבורית, כי גם אם החוק מאפשר לנהל את המעון על חשבון אוצר המדינה - צריך להיות איזשהו גבול ענייני לדבר הזה. כל מה שמיוחס למר סיידוף, על כל מיני תעלולים ופעלולים ומרמות, אין את הדברים האלה בחומר הראיות והדברים אינם נכונים".

 

פרשת המעונות החלה בפברואר 2015, עם פרסום דו"ח מבקר המדינה על הוצאות מעונות ראש הממשלה. בסמוך לכך נגבו במשטרה הודעות ממי ששימש בעבר בתפקיד אב הבית של מעון ראש הממשלה, מני נפתלי, לאחר שלבקשתו ועל דעת פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה דאז, ניתנה לו חסינות מפני הפללה עצמית. למעשה, החלה "בדיקה מקדימה" בפרשה.

 

המבקר, השופט בדימוס יוסף שפירא, התייחס הבוקר לכתב האישום נגד שרה נתניהו במהלך ביקור בעוטף עזה. לדבריו, "הדו"ח שלי יצא בשנת 2015, הוא מדבר בעד עצמו. הכול כתוב בדו"ח, יש דעות כאלה ואחרות כמו למשל הדעה שאולי היה צריך להגיש תביעה אזרחית. יש אופציות גם פליליות, גם אזרחיות, בשביל זה יש את היועץ המשפטי לממשלה".

 

מתן צורי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים