שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הייתי צופה בפורנו, נגעל מעצמי ושוב צופה

  פעם שאלו אותי איך אני מגדיר את ההתמכרות שלי, ופתאום בא לי משפט מצחיק כזה: "רצון עז - ביצועים של ברווז". הכוונה היא שיש לי רצון עז להפסיק לראות פורנוגרפיה, אבל בפועל אני לא מצליח לממש את הרצון הזה, לא משנה כמה אני מנסה

  זאת שעת לילה מאוחרת, ואני יושב בחדרי אשר בבית ההורים. אני בן 17, ובדיוק סיימתי לראות פורנו ולאונן. אני נגעל מעצמי. לא בגלל דת כלשהי או אמונה. אני נגעל מעצמי בגלל ששוב פעם נשברתי ולא עמדתי בהבטחה שנתתי לעצמי - להפסיק לצפות בפורנוגרפיה.

   

  לפעמים אני מרגיש שחיים בתוכי שני אנשים. האחד מבקש להפסיק להיות מזוהה עם צריכה של תכנים כל כך בוטים - לא בגלל מה שהחברה חושבת עליהם, אלא בגלל הרגשות המיידיים שמתעוררים בי בזמן הצפייה, בעוד האדם השני שבתוכי רוצה לצפות בפורנוגרפיה על כל צורותיה, והוא לא ייתן לשום דבר, מוסד או התחייבות לעמוד בדרכו.

  צללית של גבר צופה בפורנו (צילום: Shutterstock)
  אחרי הצפייה לא היה יותר טעם לכלום(צילום: Shutterstock)
   

  ברור לי שאני לא צופה בסרטים הללו רק בשביל לקבל קצת כיף, פה ושם. אני צופה בהם הרבה יותר משאני באמת רוצה, ואחרי הצפייה אני הופך פתאום עייף, מתקשה לעשות את המטלות שאני רוצה וצריך לעשות כמו לסדר, ללמוד, אפילו לבלות עם חברים. כל מה שבא לי זה לישון, ולשום דבר אין ממש טעם או משמעות. אני לא יכול לספור בכלל כמה פעמים הבטחתי לעצמי שאפסיק לצפות בפורנוגרפיה לתקופה של כמה חודשים לפחות, או שאנמיך את מינון הצפייה לפעם ביום. אבל הבטחות לחוד וחיים לחוד, ובכל פעם מחדש אני שובר את ההבטחה שלי וצופה.

   

  כשאני נשבר סוג מסוים של ייאוש מתגנב לי לב. לא ייאוש ממכשול חיצוני, ייאוש מעצמי. וזאת ההרגשה הכי מפחידה ומדכאת שאני מכיר. הרגשה שאני כבר לא נותן אמון בעצמי, שאני לא מסוגל לקיים את מה שהבטחתי לעצמי, ואין בכלל מה לדבר על לקיים הבטחות לאחרים. אני מבין פתאום שלבד אני כנראה כבר לא אצליח להביס את ההרגל המגונה הזה, שעם הזמן אני מתחיל לראות כהתמכרות.

   

  רצון עז, ביצועים של ברווז

  אז אני מכור. וההתמכרות שלי למין לא נעצרת רק באוננות וצפייה בפורנוגרפיה. במשך השנים היא הגיעה גם לצריכה כפייתית של שירותי ליווי. פעם שאלו אותי איך אני מגדיר את ההתמכרות שלי, ופתאום בא לי משפט מצחיק כזה: "רצון עז - ביצועים של ברווז". הכוונה היא שיש לי רצון עז להפסיק לראות פורנוגרפיה, אבל בפועל אני לא מצליח לממש את הרצון הזה, לא משנה כמה אני מנסה.

   

    

  עם הזמן אני מבין שהצפייה שלי בפורנוגרפיה לא באה לענות על צורך מיני בריא של בחור צעיר וסקרן. היא באה לענות על צרכים שהיא לא יכולה לענות עליהם. צרכים שאני משתוקק אליהם אך חסרים בחיי, כמו צורך בחיבור עמוק ואינטימי עם אישה; צורך בחיבור חזק יותר עם האנשים הקרובים אליי; צורך לקבל את עצמי ולהרגיש אהוב ומקובל על ידי אחרים, וצורך להקל על הכאב של משקעי העבר כתוצאה מחוויות לא פשוטות שעברתי בחיים. היום אני כבר יודע שלא סתם הפורנו הפך למלכודת כל כך מוצלחת בשבילי. הוא העניק לי את האשליה שאינני זקוק לכל הצרכים הללו.

   

  השינוי אירע כשלחיי נכנסה קרן אור של תקווה, שהתבררה מהר מאוד כשמש בוהקת של דרך חיים חדשה. הכרתי את תוכנית 12 הצעדים של SA, 'סקסוהוליסטים אנונימיים'. יצרתי קשר והגעתי לקבוצה הראשונה שלי, שם פגשתי אנשים בדיוק כמוני. אנשים שלא שופטים אותי אלא מקשיבים לכל מה שיש לי להגיד, נותנים לי המון חום ואהבה, וגם משתפים אותי בכנות בנבכי נפשם הכמוסים ביותר.

   

  גיליתי שבסופו של דבר, למרות שתמיד חשבתי והרגשתי שאני שונה ו"דפוק" יותר מאחרים - רובנו דומים ביסוד שלנו וברגשות שמניעים אותנו קדימה ואחורה בחיים. גיליתי מקום שנתן לי את מעטפת התמיכה כדי להפסיק את ההתנהגויות הכפייתיות שלי שלא הייתי מרוצה מהן, להכיר את עצמי ולהתחיל לקבל את עצמי יותר לעומק. להרגיש מחדש חלק ממשהו שהוא גדול יותר ממני. חלק מחברה ומקהילה אוהבת ותומכת של אנשים שחזרו להיות פרטים מועילים בחברה האנושית, וכעת עוזרים לאחרים להגיע למקום הזה גם כן. החיים שלי ניצלו, ואני אסיר תודה על כך.

   

  ליצירת קשר עם 'סקסהוליסטים אנונימיים' באתר או בקו החם - 072-240-1190

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  צופה ונגעל וחוזר חלילה
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים