שתף קטע נבחר

מצאו פתרון לאיום? רובה יירט שני רחפנים מעזה

הרחפנים שיורטו בשבועות האחרונים נשאו חומרי בעירה ומנגנוני הצתה והם יורטו על ידי רובה חדש מתוצרת אמריקנית, שחולק גם לאנשי ביטחון בעוטף עזה. לפי ההערכות תופעת שיגור הרחפנים מעזה תגדל בתקופה הקרובה

 

רחפן. איום ברמה אחרת מאשר העפיפונים. אילוסטרציה (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
רחפן. איום ברמה אחרת מאשר העפיפונים. אילוסטרציה(צילום: דובר צה"ל)

על רקע המתיחות בגבול רצועת עזה ואיום הרחפנים, צה"ל הצטייד לאחרונה באמצעים שבעזרתם ניתן ליירט רחפני נפץ שנשלחים מרצועת עזה. לפני כשבועיים יורטו שני רחפנים שנשאו חומרי בעירה עם מנגנוני הצתה.

 

מדובר באמצעי מתוצרת אמריקנית שנמצא ברשותם של חיילים ואנשי ביטחון בעוטף עזה. לאחרונה התקבלו כמה אמצעים כאלה בחטיבה הדרומית ובחטיבה הצפונית של אוגדת עזה, והם חולקו לכמה אנשים אשר עברו הכשרה. ברגע שמתקבלת התראה על רחפן בשמי האזור, הם יוצאים לשטח לאתר את הרחפן ומבצעים את הפעולה להשמדתו. ידוע כי לפחות שני רחפנים שנשאו חומרי תבערה יורטו על-ידי אותו אמצעי. אחד הרחפנים נשא בקבוק של ליטר וחצי חומר בעירה ואליו חובר מנגנון הצתה.

 

ההערכה בקרב גורמי ביטחון היא שתופעת הרחפנים תגדל בתקופה הקרובה ועל כן החליטו להקדים את הפיתרון לתופעה. ייתכן כי בתקופה הקרובה יתקבלו עוד אמצעים מסוג זה שיחולקו לבעלי תפקידים שונים.

 

"אין ספק שאיום הרחפנים הוא כבר רמה אחת מעל תופעת העפיפונים שאנחנו מתמודדים איתה מידי יום", סיפר איש ביטחון בעוטף עזה. "רחפן שנושא חומר בערה או מטען חבלה על גבו ונוחת בתוך ישוב זה לא פחות מסוכן וקטלני מרקטת קסאם או מרגמה. אני חושב שאנחנו ניצבים בפתחה של תופעה חדשה שיש לתת לה מענה לפני שיהיה מאוחר מדי. שלא ניהיה אדישים לאיום כמו שהיה לפני כמעט 20 שנה, כאשר החל ירי הרקטות על שדרות ועוטף עזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
אילוסטרציה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים