שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  באיזו עיר ייערך האירוויזיון? ההפקה תפנה לארבע ערים

  פרסום ראשון: הפקת האירוויזיון בישראל תפנה לערים ירושלים, תל אביב, חיפה ואילת, המועמדות לארח את התחרות. במקביל התאגיד פרסם קול קורא להפקת תוכנית מוזיקלית בה ייבחר הנציג הישראלי לאירוויזיון

  פרסום ראשון: הפקת האירוויזיון בישראל תפנה לערים אופציונאליות לקיום התחרות בשטחן: ירושלים, תל אביב, חיפה ואילת. בימים הקרובים יוכלו ערים נוספות להגיש פנייה לתאגיד השידור הישראלי בהתאם לקריטריונים שיתפרסמו באתר האינטרנט של כאן.

   

  ההפקה תיצור קשר עם ארבע הערים ותבקש מהן להגיש מועמדות לקיום התחרות בשטחן. עד חודש ספטמבר אמור תאגיד השידור הישראלי להעביר לתאגיד השידור האירופי ה-EBU את החלטתו לגבי הערים שהוא סבור כי הן יכולות לארח את האירוויזיון. אולם ההחלטה הסופית תהיה של תאגיד השידור האירופי.

   

  נטע ברזילי (צילום: AFP)
  נטע ברזילי הזוכה באירוויזיון 2018(צילום: AFP)

   

  במקביל ההכנות לאירוויזיון בישראל תופסות תאוצה - והיום תאגיד השידור הישראלי פרסם לראשונה קול קורא שמזמין את הערוצים השונים להפיק תוכנית מוזיקלית שבה ייבחר הנציג הישראלי לאירוויזיון ב-2019.

   

   

  חלק מתנאי הסף לקיום תחרות השירה הם שהיא תשודר בערוץ ברודקאסט, כלומר פתוח לקהל הרחב, בשעות השיא של הצפייה (בין השעות 23:00-20:00). בנוסף חלק מדרישות התאגיד הן שהתוכנית תהיה כזו ששודרה בעבר ולא פורמט חדש. לכן לדוגמה, תוכנית המוזיקה של אייל גולן ואביב גפן לא תוכל להגיש מועמדות, בעוד שהפורמט החדש של רשת "דה פור", שכבר שודר בעבר בעולם, יוכל להתמודד.

   

  השנה, הסמכות לבחירת השיר הזוכה שייכת אך ורק לתאגיד השידור, זאת בניגוד לשנים קודמות בהן הוקמה ועדה בין הפקת "הכוכב הבא" לאנשי התאגיד, שהייתה אחראית על בחירת השיר.

   

   

  בחמש השנים האחרונות הייתה זו זכיינית ערוץ 2 קשת ששידרה את "הכוכב הבא" בשיתוף עם רשות השידור (ובהמשך עם תאגיד השידור הישראלי כאן), וממנה יצא הנציג הישראלי לאירוויזיון.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים