שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מנורה מבטחים תוזיל את דמי הניהול בפנסיה - למשתכרים שכר מינימום ומטה

  במסגרת הסכם בין ההסתדרות לקרן הפנסיה, חוסכים המשתכרים שכר מינימום ומטה לא ישלמו יותר מ-3% דמי ניהול על ההפקדות לחיסכון ו-0.25% על סך הכספים שנצברו. המהלך יוזיל את דמי הניהול לכ-40 אלף חוסכים. לא תינתן הנחה בחסכונות הלא פעילים

  דמי הניהול לחוסכים בקרן הפנסיה של מנורה מבטחים, המרוויחים שכר מינימום ופחות מכך, ירדו באופן גורף לרמה של 3% מההפקדות החודשיות לחיסכון ו-0.25% מיתרת הכספים הצבורים בקרן. כך סיכמה היום (א') ההסתדרות עם הנהלת מנורה מבטחים.

   

  הכסף שלכם הפך נגיש? אל תמהרו למשוך אותו

  למרות הקרנות המוזלות בפנסיה, מצטרפים חדשים משלמים ביוקר

   

  על פי ההסכם, חוסכים פעילים בקרן הפנסיה, המשלמים כיום דמי ניהול העולים על 3% מההפקדות השוטפות ו-0.25% מסך החיסכון הצבור, ומשתכרים 5,300 שקל ומטה בחודש, יקבלו הנחה כך שירדו לשיעור דמי ניהול זה באופן אוטומטי, החל מחודש ספטמבר. כך גם לגבי מצטרפים חדשים המרוויחים שכר מינימום ומטה.

   

  מדובר בכ-40 אלף עמיתים פעילים, המשלמים כיום דמי ניהול שנעים בין השיעור שנקבע לבין השיעור המקסימלי (6% מההפקדות ו-0.5% מהצבירה).

    (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

   

  לקדם הסכמים מול חברות נוספות

  קרן הפנסיה של מנורה היא הגדולה מבין הקרנות בישראל, ומבוטחים בה כ-1.1 מיליון עמיתים, מתוכם כ-600 אלף עמיתים פעילים (המפקידים מדי חודש לפנסיה).

   

  לטענת ההסתדרות, ההסכם התקדימי והראשון מסוגו בענף הפנסיה והביטוח נועד לפתור כשל שוק באשר לעובדים חלשים, המשלמים דמי ניהול גבוהים בפנסיה ולא נהנים ממגמת ההפחתה בגובה דמי הניהול הקיימת בשוק. המציאות הקיימת בפועל היא שדווקא העובדים ברמות השכר הנמוכות, המשתייכים לרוב לקבוצות בעלות כושר מיקוח נמוך, נמנים ברוב המקרים על המבוטחים הנדרשים לשלם את דמי הניהול המקסימליים.

   

  בשיחה עם ynet אמר יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, כי בכוונתו להמשיך את המגמה הזו גם מול קרנות הפנסיה הנוספות. "להערכתי יש כ-150-200 אלף עמיתים המרוויחים שכר מינימום ומשלמים דמי ניהול גבוהים. אנחנו נפנה גם לקרנות האחרות וננסה להגיע להסכם", אמר. ניסנקורן ציין, כי ייתכן וההסכמים האחרים יהיו שונים במקצת אך הרעיון יהיה זהה – לנסות להשיג הפחתה בדמי הניהול לעובדים החלשים.

   

  ניסנקורן פנה לפני כחודש לממונה על רשות שוק ההון, דורית סלינגר, בדרישה להפחית את דמי הניהול המקסימליים באופן גורף. פנייתו של ניסנקורן הגיעה בעקבות נתונים שפרסמה הרשות, לפיהם אחוז לא מבוטל של מצטרפים חדשים לקרנות הפנסיה משלמים עדיין דמי ניהול גבוהים, כאשר מקרב אלו המשלמים דמי ניהול מקסימליים – 70% הם עובדים המשתכרים שכר מינימום ומטה.

   

  האם המהלך שלכם היום מייתר מבחינתך את הצורך בקידום חקיקה להפחתת דמי הניהול המקסימליים?

   "מבחינתי זה פתרון. אני צריך פתרון לחלשים שמשלמים מקסימום. אם זה מה שיימנע את המצב הזה, אז לא צריך לקדם דברים אחרים".

   

  נציין, כי ההסכם נוגע אך ורק ללקוחות הפעילים, אך אינו חל על כחצי מיליון לקוחות שאינם פעילים ומשלמים דמי ניהול מקסימליים או קרוב לכך.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים