שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ההוכחה המצולמת של צה"ל: בלוני חבלה מופרחים מתוך עמדות חמאס
  מיד אחרי תקיפת חוליית בלוני תבערה, שבה נפצעו שלושה פלסטינים, הפיץ הערב צה"ל סרטון שבו נראה כיצד מפריחים בלוני חבלה מתוך עמדת חמאס ליד הגבול: "טרור ההצתות הוא מעשה טרור מכוון ומתוזמן של ארגון הטרור חמאס. הוא יישא באחריות"

   

   

  צה"ל חושף הערב (יום א') סרטון המציג את מה שהוא מגדיר כ"שיטת ההפעלה של חמאס לחוליות טרור האש". על פי הצבא, בלוני חבלה מופרחים מתוך עמדות חמאס. הסרטון הופץ זמן קצר לאחר שכלי טיס תקף חוליית מפריחי בלוני תבערה ממזרח לעיר עזה. בתקיפה זו נפצעו שלושה פלסטינים.

   

  בהודעת צה"ל נאמר כי "טרור ההצתות הוא מעשה טרור מכוון ומתוזמן של ארגון הטרור חמאס. חמאס מוביל את תופעת טרור עפיפוני התבערה והנפץ, הוא שעומד מאחורי שיגורם והוא ישא באחריות לתופעת טרור זו. לאחר שתחילה החלה התופעה כתופעת טרור עממי, ניכר בשבועות האחרונים כי חמאס מוביל מהלך זה כפעולה מאורגנת, במסגרתה משוגרים בלוני ועפיפוני תבערה ונפץ מגבול רצועת עזה לעבר שטחי ישראל.

   

  שיטת הפעולה שבה פועל חמאס, כפי שמצטיירת מהחומרים שהצטברו בידי צה"ל: מפקד גזרתי בחמאס פוקד על שיגור עפיפוני או בלוני התבערה ומורה לפעילים תחתיו לייצר את העפיפון או בלון התבערה. הפעילים שקיבלו את ההנחיה מכינים את העפיפון או הבלון כאשר מחברים לו חומר בעירה הנלקחים ממוצבי חמאס.הכנת העפיפונים נעשית על-פי רוב בכמויות ובאופן סדרתי, על ידי פעילי טרור של חמאס. עם סיום ההכנות הפעילים משגרים את עפיפוני ובלוני הנפץ ליעדים שמאפשרים הדלקת שריפות רחבות. צה"ל פרסם תמונות של ארבעה פלסטינים שלטענתו חברים ב"חוליית טרור אש".

   

  מתוך הסרטון שפרסם צה"ל:

  שיטת ההפעלה של חמאס לחוליות טרור האש (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל)

  שיטת ההפעלה של חמאס לחוליות טרור האש (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל)

  חברי חוליית הטרור טרור העפיפונים (צילום: דובר צה
  צה"ל פרסם את תמונותיהם של חברי "חוליית טרור אש"(צילום: דובר צה"ל)

  בצה"ל אומרים מדובר בטרור המוכוון נגד אוכלוסיית תושבי ישראל ושטחי חקלאות וטבע. צה"ל פועל בעצימות עולה נגד חוליות טרור אלה - בירי בסמוך להן, נגד תשתיות טרור המשויכות אליהן ונגד יעדי חמאס בעומק רצועת עזה. לא נאפשר לטרור להוות איום על תושבי ישראל ושטחיה".

   

  בתחום המועצה האזורית מרחבים נמצאו בערב שני בלונים שככל הנראה הופרחו מרצועת עזה ואליהם מחובר חפץ חשוד. שוטרים סגרו את הזירה וחבלן נקרא למקום.

   

  אחר הצהריים תקף כלי טיס של צה"ל מזרחית לעזה ופגע ככל הנראה בעגלה המשמשת חוליות טרור של חמאס בהכנת בלוני תבערה ונפץ. לפי הדיווחים ברצועה, שלושה פלסטינים נפצעו. מוקדם יותר ירה כלי טיס של צה"ל סמוך לכלי רכב ששימש חוליה ששיגרה בלוני תבערה בדרום הרצועה, ולא דווח על נפגעים. זאת לאחר שבמהלך היום פרצו 26 שריפות באזור עוטף עזה עקב בלוני תבערה. כוחות כיבוי והצלה השתלטו על כל השריפות.

   

  מפריחי העפיפונים הם לרוב תצפיתנים של חמאס. אם אחד הפעילים שנפגעו אחר הצהריים ימות מפצעיו, צפוי ירי תגובה של רקטות או פצצות מרגמה מצד הארגון, כפי שקרה במקרים קודמים שבהם נהרגו אנשי חמאס בתקיפות צה"ל.

   

  הבוקר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "בסוף השבוע פגשתי את ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט לשתי פגישות חשובות. שוחחנו על התהליך המדיני, על סוגיות האזור וגם הייתה התמקדות מיוחדת במצב בעזה. הייתה תמיכה מוחלטת בעמדותינו ובפעולותינו להבטיח את ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה בתחום יישובי עזה, דברים שנאמרו גם באופן פומבי על ידי נציגי הממשל האמריקני. עלתה גם השאלה כיצד אפשר לפתור את הבעיה ההומניטרית בעזה מבלי לחזק את חמאס. הדברים האלו ברורים - קודם כל איך שומרים על הביטחון, ואיך מונעים התלקחות רחבה, אם הדבר בכלל אפשרי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים