שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנשיא המקלל מכה שוב: "אלוהים טיפש ובן ****"
  נשיא הפיליפינים דוטרטה זעזע את המדינה הקתולית הגדולה באסיה בנאום על אדם וחווה וחטא עץ הדעת. "איך אפשר להצדיק את אלוהים?", שאל. "הוא פסיכופת", אמרו בפיליפינים. הנשיא לא מתנצל: "זו דעתי על אלוהים"

  נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה הוא כנראה המנהיג הבוטה בעולם. דוטרטה מקפיד לגדף את כל מי שמעצבן אותו, גם אם מדובר באפיפיור - לא דבר של מה בכך במדינה הקתולית הגדולה באסיה. אזרחי הפיליפינים כבר חשבו שהם שמעו הכול מהנשיא שלהם. עד שהוא קילל את אלוהים.

   

  דוטרטה זעזע את הפיליפינים בנאום ביום שישי ששודר בטלוויזיה. הוא הטיל ספק בגרסה שמופיעה בתנ"ך לבריאת האדם, ושאל מדוע אלוהים ברא את אדם וחווה רק כדי לאפשר להם להיכנע ליצר, לאכול מעץ הדעת ולהיענש. גם כאן הוא לא חסך במילים בוטות.

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  "למה אלוהים טיפש? הבן **** הזה באמת טיפש", אמר הנשיא בן ה-73 והכעיס את המדינה הקתולית. "איך אפשר להצדיק את אלוהים? אתם מאמינים?", שאל את הקהל. דוטרטה הביע צער על היחס לחטא עץ הדעת בנצרות, "החטא הקדמון", כחטא שבגללו כל בני אדם נגועים בהכרח בחטא.

   

  "אתם לא מעורבים בחטא עכשיו, אלא נגועים בחטאים מקוריים. איזה סוג של דת זו?", שאל הנשיא. "זה משהו שאני לא יכול לקבל. זו טענה טיפשית מאוד", אמר דוטרטה.

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)
    

  בעקבות הסערה אמר היום דוטרטה שבמסגרת עקרונות חופש הביטוי מותר לו להביע את דעתו על הדת. "הבעתי את דעתי האישית על אלוהים", אמר דוטרטה ואמר שמדובר בסערה טיפשית. הדובר של דוטרטה הגן על האמירות שלו, והזכיר שדוטרטה עבר בנעוריו תקיפה מינית על ידי כומר.

   

  הסנאטור אנטוניו טרילאנס מהאופוזיציה אמר שדוטרטה הוא "אדם מרושע" ושאמירותיו אכזריות וחסרות לב – בדיוק כמו הפוליטיקה שלו. גם בקרב בעלי בריתו של דוטרטה נשמעה ביקורת.

  נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה מנשק עובדת על הבמה ב דרום קוריאה ()
  בתחילת החודש: דוטרטה עורר סערה כשנישק אישה על הבמה
   

  הסנאטור פנפילו לקסון, לשעבר ראש המשטרה הפיליפינית, אמר שהוא בדרך כלל תומך בדוטרטה - אבל לא הפעם. לקסון הזדעזע מהאמירות של הנשיא נגד אלוהים, "שאליו אני מתפלל כל יום, ושאיתו מצאתי נחמה בזמנים קשים. הלוואי שהאלוהים שלי יסלח לי, ויגרום לו לכפר על כל החטאים שלו".

   

  הבישוף הקתולי ארתורו באסטס אמר שדוטרטה "משוגע", וקרא לפיליפינים להתפלל ש"חילול הקודש" ייפסק. "הטפות המוסר של דוטרטה נגד אלוהים והתנ"ך מראות שוב שמבחינה פסיכולוגית הוא פריק, פסיכופת עם נפש חריגה – שלא צריך להיבחר לנשיא בחברה נוצרית מתורבתת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים