שתף קטע נבחר

תשע חיילות בחדר: "הועברו למתחם צפוף וחשוף"

הורים לחיילות המשרתות במפקדה של חטמ"ר עציון טוענים כי בנותיהם אולצו לעזוב את מגוריהן למתחם צפוף ודחוק - כדי שקציני המטה יקבלו חדרים פרטיים. "במקלחות המעופשות אין דלתות או מינימום של פרטיות", אמרו. צה"ל: "מתחם המגורים עבר ארגון מחדש בעקבות תלונות החיילות"

 

 

 

הורים לכ-30 חיילות המשרתות במפקדת החטיבה המרחבית עציון, שאחראית על גזרת בית לחם, טוענים כי בשבועיים האחרונים אולצו בנותיהם לעזוב את מתחם המגורים בבסיס ולעבור למתחם אחר דחוק, צפוף וחשוף. הסיבה, כך אמרו ההורים ל-ynet, נעוצה בכך שקציני המטה של הבסיס נכנסו למגורי הבנות כך שכל קצין קיבל חדר משלו.

 

לפי הגרסה הצה"לית, מטרת המהלך לא הייתה להעניק תנאים טובים יותר לקציני המטה על חשבון החיילות, אלא לבצע ארגון מחדש בתשתיות המחנה, גם כדי להיטיב עם החיילות, ובקרוב יתוקנו גם הליקויים במתחם אליו הן הועברו. עוד נטען שהחדרים שעזבו החיילות ישמשו גם כוחות שונים ולא רק את קציני המטה.

 

יצוין כי בטרם בוצע השינוי במגורי הבנות, התגוררו שלוש חיילות בחדר אחד. כעת, לפי ההורים, במתחם המגורים החדש שהוקצה להן - נאלצות שמונה-תשע בנות להצטופף בחדרים דמויי מכולות. לטענת החיילות, הדבר גובל בהפרת פקודות מטכ"ל.

 

פגיעה בתנאי מחייה של חיילות חטמ

פגיעה בתנאי מחייה של חיילות חטמ

פגיעה בתנאי מחייה של חיילות חטמ
החיילות הביאו וילונות למקלחת מהבית

פגיעה בתנאי מחייה של חיילות חטמ

פגיעה בתנאי מחייה של חיילות חטמ
שמונה-תשע חיילות בחדר אחד

כמו כן, ניתן לראות בתמונות וסרטונים שהוצגו על-ידי ההורים, כי במתחם המגורים החדש לחיילות קיימים רק שני תאי שירותים ושני תאי מקלחות. "גם את הקצינות העבירו לגור איתן", סיפרו ההורים, "כך שמהלוקסוס נהנים רק קציני המטה, בזמן שהמפקדות חולקות את אותו שטח מגורים עם חיילותיהן".

 

"במקלחות המעופשות אין דלתות והחיילות הביאו בעצמן וילונות מהבית כדי שיהיה להן מינימום של פרטיות", הוסיפו ההורים. "דלת אחת משני תאי השירותים שבורה ואין מחיצה מלאה, כמתחייב בפקודות, בין מתחם המגורים החדש של החיילות לפלוגת ההנדסה הקרבית הצמודה.

 

"זה גרם לכך שהלוחמים יכולים לראות אותן יוצאות מהמקלחות או מסתובבות בלבוש אזרחי, אם יעמדו ב'זווית הנכונה' מעל למתחם שלהן. באחד המקרים אחד החיילים שרק לחיילת שיצאה מהמקלחת. בגלל טופוגרפיית הבסיס, היריעה שהוצמדה לגדר לא רלוונטית, ובלילה היא בכלל שקופה".

 

פגיעה בתנאי מחייה של חיילות חטמ

פגיעה בתנאי מחייה של חיילות חטמ

פגיעה בתנאי מחייה של חיילות חטמ

פגיעה בתנאי מחייה של חיילות חטמ
 

החיילות טענו עוד באמצעות קרובי משפחותיהן כי ההודעה על המעבר הייתה פתאומית ונעשתה ללא הסבר: "פשוט אמרו לנו יום אחד לקחת את הדברים שלנו ולעבור למקום אחר בבסיס. הם דאגו לכניסה עם דשא סינטטי ואיזושהי דלת חדשה, אבל זה לא מסתיר את הביזיון. גם לאחר שהתלוננו בפני סגן מפקד החטיבה - דבר לא השתנה".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בחטיבת עציון הוחלט לאחרונה לבצע ארגון מחדש של מתחם המגורים לרווחת המפקדים והחיילים. המהלך נעשה לאור תלונותיהן של חיילות ומפקדות על אודות מפגעי רעש ובעיות בינוי וביוב בסביבת מגוריהן, ועל מנת לממש טוב יותר את פקודת השירות המשותף. עבודות הבנייה נמשכות בימים אלו וצפויות לתת מענה מלא לטענות שעלו בנושא. הטענה כי מטרת השינויים להיטיב עם המפקדים על חשבון החיילים משוללת כל יסוד. צה"ל ימשיך לפעול לרווחת חייליו בתיקון ושיפור התשתיות בבסיסים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים