שתף קטע נבחר

צבא ארה"ב רוכש את מערכת "מעיל רוח" להגנה על טנקים

הצבא האמריקני קונה את מערכת ההגנה לטנקים של רפאל בסכום של 193 מיליון דולרים. היא תותקן על גבי טנקי אברהמס של צבא ארה"ב. כיום היא מותקנת על טנקי צה"ל ונגמ"שי נמ"ר

 

חברת רפאל הודיעה היום (ג') כי חתמה על הסכם שבמסגרתו ירכוש צבא ארה"ב את מערכת ההגנה "מעיל רוח" מתוצרתה ואשר מספקת הגנה לרק"ם (רכב קרבי ממוגן) בהיקף של 193 מיליון דולר.

 

ההסכם נחתם בין רפאל לחברת DRS לאונרדו, שתספק לצבא האמריקני את המערכות לאחר ייצורן בארה"ב ובישראל. מערכת "מעיל רוח" תותקן על גבי טנקי אברהמס של צבא ארה"ב.

מערכת מעיל רוח ()
טנק אברהמס של הצבא האמריקני. המערכת תותקן עליו

מערכת מעיל רוח, שפותחה על ידי רפאל בשיתוף עם אלתא, היא מערכת ההגנה האקטיבית לרק"ם המבצעית היחידה העולם, שכבר נוסתה בהצלחה בשדה הקרב ומספקת יכולת שרידות ותמרון לכוחות.

 

המערכת מותקנת על מאות פלטפורמות לחימה קרקעיות בצה"ל, לרבות טנקי מרכבה סימן 3 ו-4 וכן על גבי נגמ"שי נמ"ר. כמו כן המערכת נמצאת תחת חוזים לאספקה שבסופה היא תהיה מותקנת על יותר מ-1,000 פלטפורמות בצה"ל. המערכת כבר הוכיחה את הגנתה מפני טילי נ"ט ואיומים נוספים.

 

היא מורכבת מחיישנים המגלים ומסווגים את האיום ואת מיקומו. בשלב הבא המערכת משגרת אמצעי-נגד ליירוט האיום. נתוני מיקום היורה מועברים על ידי מערכת השו"ב של מעיל רוח לכוחות בשטח לצורך נטרול המשך האיום.

 

מאז יירוטה המבצעי הראשון במרס 2011 הוכחה המערכת כבר פעמים רבות בשדה הקרב, בעיקר בעת מבצע "צוק איתן" והותאמה לסוגי רק"ם נוספים.

 

אהרון הנקינס, סגן נשיא ומנהל כללי של חטיבת מערכות קרקעיות ב-DRS לאונרדו אמר כי "הזכייה מהווה שיאו של שנים של עבודה מאומצת על ידי צוותים מהתעשיות בגיבוי הממשלות, כדי להגן על לוחמי צבא ארה"ב ולטפל בפער יכולת קריטי בתצורה המשוריינת שלו".

 

משה אלעזר, סמנכ"ל בכיר ומנהל חטיבת היבשה והים של רפאל, אמר כי "רפאל מספקת פתרונות הגנה לצבא ארה"ב כבר יותר משני עשורים באמצעות מיגון פסיבי מציל חיים על כלי רכב כגון ברדלי, סטרייקר ו-AAV7 ואנו גאים להמשיך לעשות זאת עם מערכת מעיל רוח (טרופי)".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משרד הבטחון
מתוך ניסוי של מערכת "מעיל רוח"
באדיבות משרד הבטחון
מומלצים