שתף קטע נבחר

השופט סירב - והמשטרה עצרה את בעלי "סקס אדיר"

בימ"ר ת"א ביקשו להאריך את תנאי ההרחקה ממשרדי החברה של שרון דגני, בעלי אתר שהפרקליטות מבקשת להורידו מהרשת. השופט דחה את הבקשה ובמשטרה החליטו לעצור אותו בבית המשפט. סנגורו: "מעולם לא ראיתי התנהגות כזאת". המשטרה: "נעצר בחשד לעבירה שונה מזו שנחקר בגינה"

 

מה עושים ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב במשטרה כשבית משפט לא מקבל את הבקשה שלהם? שופט בית המשפט השלום בתל אביב החליט לא לקבל את בקשת המשטרה להאריך תנאי הרחקה לחשוד שחקרה, אז בתום הדיון החליטה המשטרה לעצור את החשוד ל-24 שעות.

 

מדובר בפרשה רחבה שנחקרת בימ"ר תל אביב, ובמרכזה בקשה של מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה להוציא צו להסרת אתר "סקס אדיר" מרשת האינטרנט בטענה כי על פי החשד מתפרסמות בו מודעות של שירותי מין וסקירות על תעשיית המין והזנות.

שרון דגני בבית המשפט בתל אביב ()
דגני (משמאל בחולצה הלבנה) ברגע המעצר

ביום חמישי הקרוב אמור להתקיים דיון בבית המשפט המחוזי בתיק העיקרי. בינתיים בימ"ר חקרו באזהרה בשבועיים האחרונים את הבעלים והעובדים בחברה, בהם מפרסמים וגרפיקאים ובסיום החקירה שחררו את כולם בתנאי הרחקה ממשרדי החברה ואי יצירת קשר אחד עם השני.

 

היום (ג') ביקשו בימ"ר תל אביב להאריך בעוד 15 ימים את תנאי ההרחקה של בעלי האתר שרון דגני, אבל השופט עלא מסראווה לא קיבל זאת ודחה את בקשת המשטרה באופן נחרץ תוך שהוא קובע: "לא הבחנתי בהתפתחות בלתי צפויה שמשנה סדרי עולם בחקירה ומצדיקה שינוי כפי שמבקשת על ידי היחידה החוקרת".

עורך הדין ירון בן יוסף ()
עורך הדין ירון בן יוסף

אלא שבימ"ר תל אביב לא אהבו את החלטת השופט. לתדהמת העוברים והשבים במסדרונות בית המשפט, בסיום הדיון החליט קצין המשטרה של ימ"ר תל אביב לעצור את דגני עם יציאתו מאולם בית המשפט על אף שמלכתחילה בכלל לא ביקשו לעצור אותו.

 

"זאת שערוריה שאין כדוגמתה", אמר עורך הדין ירון בן יוסף, סנגורו של דגני. "המשטרה ביקשה בסך הכול להאריך את תנאי ההרחקה של מרשי, ומכשלא קיבלה סעד בבית המשפט החליטה לנצל את כוחה ולעצור אותו במעצר שווא. בכל הקריירה שלי, מעולם לא ראיתי התנהגות שכזאת".

 

ממשטרת ישראל נמסר: "מטבע הדברים כל חקירה מתפתחת בהתאם לראיות הנאספות בה. כך, ככל שעולה חשד לביצוע עבירות נוספות וקמה עילת מעצר חדשה על פי חוק - רשאית המשטרה לעצור חשודים לצורך ביצוע פעולות חקירה הנדרשות לבירור והגעה לחקר האמת.

 

"כך היה גם במקרה זה, כשהעבירה בגינה נעצר החשוד לאחר הדיון איננה העבירה שכבר נחקרה, שבגינה הורחק החשוד בתנאים מגבילים ואשר נדונה במהלך המשפט עצמו - חשד לניהול אתרי סקס שלא כדין. החשוד נעצר לאחר הדיון לחקירה נוספת בחשד לשיבוש הליכי משפט והפרת התנאים, ובמועד זה אף נמסר לו צו חיפוש חתום על ידי בית משפט.

 

"משטרת ישראל תמשיך לכבד כל החלטה שהתקבלה או תתקבל על ידי בית משפט, ומנגד לא תוכל להתעלם מביצוען של עבירות נוספות על ידי חשודים בהליך הפלילי תוך זלזול בהוראות הדין. אנו נמשיך לפעול ולחקור את המקרה ביסודיות ובמקצועיות במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם החשוד בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים