שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: מנהלת הושעתה בגלל חשד ליחסים אסורים עם תלמידות

ל-ynet נודע על הפרשה המוסתרת תחת צו איסור פרסום: שתי תלמידות ממוסד חינוכי בצפון התלוננו, חשש שאחרות נפגעו. גורמים במשרד החינוך: "המוסד לא משתף פעולה". עורכת דינה של המנהלת מכחישה: "שימשה כדמות אם"

פרשה אשר במרכזה חשד ליחסים אסורים בין מנהלת ותלמידות במוסד חינוכי בצפון מחוללת סערה בימים אלו במשרד החינוך ובקרב תלמידות המוסד והצוות החינוכי בו. כך נודע ל-ynet. צו איסור פרסום הוטל לפני כחודש על פרטי הפרשה שנחקרת במשטרה, ואשר גורמים במשרד החינוך מגדירים אותה "קיצונית בחומרתה". המנהלת הושעתה ונשלחה למעצר בית ממושך. 

אילוסטרציה (צילום: יואב פרידמן) (צילום: יואב פרידמן)
אילוסטרציה(צילום: יואב פרידמן)
 

לפי גורמים המעורים בפרטי המקרה, שתי תלמידות לשעבר במוסד התלוננו על כך שניהלו מערכות יחסים פוגעניות עם המנהלת, והיו שכינו את מערכות היחסים "אובססיביות". נבדק גם אם ייתכן שתלמידות נוספות נפלו קורבן, כולל כאלו הלומדות במוסד כיום.

 

במשרד החינוך מדגישים כי המנהלת הושעתה מתפקידה עם קבלת התלונות וכי עודדו את התלמידות להתלונן. מנגד, גורמים אחרים אומרים כי המוסד המופעל על-ידי רשת חינוכית מסרב לשתף פעולה עם המשרד, וכי "הפרשה מושתקת בתוך המשרד מסיבות פוליטיות". המפקחת מטעם משרד החינוך גלגלה בשיחה עם ynet את האחריות על רשת החינוך.

 

גורם המכיר את הפרטים מדגיש: "אין שיתוף פעולה מצד תלמידות אשר לומדות היום בבית הספר". לדברי גורם אחר, "כנראה שהחשש שם הוא שזה יפגע בשידוך של הבנות שהיו קורבנות של המנהלת".

 

מלבד הטענות החמורות, עלו גם טענות על התנהלות כלכלית לקויה של המוסד עצמו ושימוש פסול בכספים.

 

תלמידה לשעבר: "מעריצה אותה, לא היה משהו מיני"

לדברי אחד מאנשי הצוות החינוכי, "לא באו לבית הספר לחקור בנושא. והמנהלת באמת הייתה בקשר מאוד קרוב עם התלמידות. זה לא היה סוד אבל היא ראתה זאת כמתיקות נפש מצידה וחשבה שהיא בן אדם מאוד טוב".

 

תושבת השכונה שבה נמצא המוסד טענה: "אימהות דיברו שהמנהלת הזאת גורמת לבנות במשך שנים לפתח אליה תלות קשה מאוד. יש לה כוח שכנוע מטורף, בנות היו מגיעות אליה הביתה ועוזרות לה בעבודות הבית. לי אישית יש חברה שהייתה מורה שם ועזבה כי משהו לא הריח לה טוב".

עו"ד יפעת כהן, המייצגת את המנהלת החשודה (צילום: גדעון נשר) (צילום: גדעון נשר)
עו"ד יפעת כהן, המייצגת את המנהלת החשודה(צילום: גדעון נשר)
 

תלמידה לשעבר יצאה להגנת המנהלת החשודה: "למדתי שם לפני 10 שנים. היא אישה מדהימה, אחת הנשים שאני הכי מעריצה בחיים. היא עזרה לנו בשעות לא שעות בכל תחום ועניין. אין לי מושג מאיפה הביאו עליה סיפורים כאלה. ניסיתי לשחזר אחורה לראות אם היה שם משהו מיני שלא שמתי לב אליו, וזה פשוט לא קיים. היא עזרה לי ממש בחיים, לי ולעוד לא מעט בנות, גם הרבה אחרי שסיימנו את הלימודים".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בעקבות החשדות המיוחסים למנהלת, לא שבה המנהלת לתפקידה והיא הושעתה מתפקידה. במקביל, הנושא הועבר באופן מיידי לחקירת משטרה. המשרד פועל בשיתוף עם כל הגורמים הרלוונטיים כדי ללוות את הטיפול בתלמידות בפרט ובקהילת בית הספר בכלל".

 

עו"ד יפעת כהן, המייצגת את החשודה: "הלקוחה שלי מכחישה את כל העבירות שמיוחסות לה. מדובר במי שפעלה כדמות אם עבור התלמידות שלה וביתה היה פתוח לכל בעיה שהתעוררה אצלן. הלקוחה שלי שוהה תקופה ארוכה במעצר בית ולא נחקרה למעלה מחודש וחצי מאז חקירתה הראשונה ואני סבורה שאם יש דברים בגו, הייתה פועלת היחידה החוקרת למצות את החקירה ולהגיש נגד הלקוחה שלי כתב אישום. לא זו אף זו, העובדה שטרם נחקרה מדברת בעד עצמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב פרידמן
אילוסטרציה
צילום: יואב פרידמן
מומלצים