שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חופשה נעימה עוד יותר

  ההרפתקה הגדולה של החופש הגדול כבר מתחילה - אז בואו נפיק מזה את המיטב

   

  בשיתוף ynet רכב חדש

   

  שימו לב שימו לב! החופש הגדול בפתח ועמו מגיעות הנסיעות הארוכות: ביקור מחייב בגנים הבהאיים, קפיצה קטנטנה לראש הנקרה, אולי אפילו נסיעה לאילת - אם יהיה לנו כוח. מטבע הדברים, הפרטנרים שלנו בנסיעות האלה הם בני המשפחה הקרובה, לפעמים הרחוקה שלא בא לנו עליהם ולפעמים גם חברים שלהם. והחופש הגדול תמיד נופל עלינו בחודשי הקיץ, יולי אוגוסט, כאשר המכונית המשפחתית צריכה לשאת בעומס של חום וגם של נוסעים. והסחנה תמיד מפוצץ. כדי שהחופש הגדול יזרום לנו יותר בקלות, הנה כמה טיפים אישיים שעוזרים לנו לשרוד את כל הכיף הזה.

   

   (צילום: איילה גיאוגרפית) (צילום: איילה גיאוגרפית)
  (צילום: איילה גיאוגרפית)

   

  מכוניות צריכות למשל קירור. ואת הקירור מספקת לנו כמובן מערכת הקירור של המכונית: הרדיאטור מצנן את נוזל הקירור, נוזל הקירור מוזרם אל המנוע והמנוע מתקרר. עקרונית זה נשמע פשוט מאוד, אך מערכת הקירור יכולה בהחלט להיות עדינה ובעייתית אם לא מטפלים בה כראוי. כדי שלא ניתקע ביום לוהט של אוגוסט, הנה הצעדים שצריך לעשות: קודם כל, כאשר המכונית לא חמה ועמדה לפחות שלוש ארבע שעות במקום מוצל, נבדוק שיש לנו מספיק נוזל קירור במיכל העיבוי. ההוראות כיצד לבדוק מופיעות בספר הרכב. יש לשים לב שהמנוע יהיה באמת קר (וכן, זה אומר שהבדיקה של תחנות הדלק אינה מספיקה).

   

  אם יש זמן פנוי, מומלץ לקפוץ למוסך אמין ומוסמך כדי שיעיף מבט בעוד כמה מערכות חשובות שקשורות ליכולת הקירור: אולי הרדיאטור מעט נסתם, אולי התרמוסטט לא נפתח כראוי ואינו מזרים מים - וכמובן שצריך גם לבדוק שמאוורר המנוע פועל היטב. בכל מקרה, הנה טיפ שרבים לא מכירים: מומלץ בחום לנקות את הרדיאטור של המכונית מבחוץ. כלומר לעבור עליו היטב עם צינור מים (לא בלחץ!) באמצעות מישהו שמכיר היטב את הנוהל ומוסמך לבצע אותו.

   

  הרדיאטור תופס אבק, חול, לכלוך ובוץ שמחכים לחודשי הקיץ כדי לפגוע ביכולת הקירור. דברים אלה תקפים גם לגבי המעבה של המזגן, בלעדיו אין לנו קירור לתא הנוסעים ואז הקיץ באמת עלול להיות קשה. ועל הדרך, תמיד טוב לוודא שמערכת המזגן מלאה בגז המתאים במידה מספקת.

   

  לא בשביל הפארנויה. גשו לאחת מרשתות הפארם הגדולות וקנו תיק עזרה ראשונה. מחירו של תיק עזרה ראשונה מסתכם בכמה עשרות שקלים, אך התוכן של תיק העזרה הראשונה יכול לפעמים להציל נסיעה: החל בקוץ תקוע וכלה בכוויה שנגרמה ממדורה בטיול, או חס וחלילה אצבע שנחתכה. בערכות העזרה הראשונה יש בדיוק את מה שצריך כדי להבטיח שהבילוי לא יפגע. את הערכה מומלץ להחליף מדי שנה שנתיים, כדי לוודא שהתוכן עדיין טרי ולא פג תוקף.

   

  עוד טיפים? מומלץ להחזיק במכונית כמה אביזרים להגנה מפני השמש הקופחת כאשר אנו נאלצים לצאת: כובע רחב שוליים וקרם הגנה בעל מקדם גבוה. את קרם ההגנה מומלץ להחליף פעם בשנה, את הכובע כמובן שלא. מעבר לזה, בחודשי הקיץ צמיגי הרכב עובדים קשה: לצד התלהטות הצמיג שנובעת מן הנסיעה יש לנו גם כביש לוהט, שמש קופחת שמייבשת את הצמיג ומגדילה סדקים ופגמים ושפע של מפגעים על הכביש - כולל שמנוניות מסוכנת, כפי שיש בכל עונה.

   

  מה עושים? מנצלים את החופש הגדול או את הימים שלפניו כדי לקחת את המכונית לבדיקת צמיגים על-ידי צמיגאי או מוסך מורשה. ההבדל הקטן הזה יכול להציל חיים. ועל הדרך, אם אנחנו כבר מחליפים צמיג, נבדוק את הצמיג החליפי, האם הוא מנופח, האם יש לנו את כל הכלים, כי לא נעים להיתקע בשום מקום עם פנצ'ר וצמיג חליפי שאין הרבה מה לעשות איתו חוץ מלהתאכזב.

   

  חלק משמעותי מכאב הראש הזה יכול להחסך אם הייתה לכם מכונית חדישה, והדרך הקלה ביותר היא בליסינג פרטי תפעולי, בו עם תשלום חודשי קטן אתם נוסעים ברכב חדש מהניילונים וגם מכסים את עלויות הביטוח והתחזוקה השוטפת - שימו דלק, העמיסו את ציוד הקמפינג הקיץ מחכה לכם.

   

  הצעות לרכב חדש וליסינג

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בשיתוף שלמה
  צילום: איילה גיאוגרפית
  החופש הגדול
  צילום: איילה גיאוגרפית
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים