שתף קטע נבחר

גרמניה: מרעיל סנדוויצ'ים רצח 21 חברים לעבודה?

גבר בן 56 נעצר בחשד שהחדיר אבקה רעילה לכריך של חברו לעבודה. כעת המשטרה חוקרת את נסיבות המוות של 21 עובדים בחברה שלו מאז שנת 2000. שיעור התקפי הלב והסרטן בקרבם גבוה במיוחד

משטרת גרמניה פתחה בחקירה שבמסגרתה היא בודקת לעומק את נסיבות מותם של 21 עובדי חברה בעיירה מדרום לבילפלד, שמתו כולם משנת 2000 ואילך.

 

החקירה החלה בעקבות מעצרו של גבר בן 56, עובד החברה, החשוד שבחודש שעבר ניסה להרעיל למוות אחד מחבריו לעבודה על-ידי החדרת חומרים מסוכנים לכריך שלו.

סנדוויץ' כריך סנדוויצ'ים כריכים סנדוויץ סנדוויצים אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
עובד החברה זיהה אבקה חשודה על הכריך(צילום: shutterstock)

משטרת בילפלד מסרה היום (ד') כי מקרי המוות שהוחלט לבדוק לעומק כללו "מספר גבוה באופן בלתי רגיל של התקפי לב ומקרי סרטן". מחלות אלה יכולות להיגרם, בין השאר, מהרעלת מתכת.

 

החשוד בהרעלה נעצר במאי השנה אחרי שבסרטון ממצלמת אבטחה של החברה בעיירה הקטנה שלוס הולטה-שטוקנברוק הוא נראה מחדיר אבקה חשודה לכריך של חברו לעבודה.

 

לדברי המשטרה, האבקה כללה עופרת אצטט "בכמות שדי בה כדי לגרום נזק אורגני חמור". האיש שאותו ניסה לפי החשד להרעיל זיהה אבקה חשודה על הכריך שלו, ובעקבות זאת נבדקו צילומי האבטחה.

 

העובד שנעצר מוחזק במעצר זה כמה שבועות, והמניע למעשיו אינו ידוע. הוא שומר על זכות השתיקה. בחיפוש שנערך בביתו התגלו חומרים נוספים שאפשר להשתמש בהם להרעלה בזדון, כגון כספית, עופרת וקדמיום.

 

לפי החשד, עוד שני עובדים לפחות חלו בעקבות הרעלת מתכת במשרדי החברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
החשוד שומר על זכות השתיקה
צילום: shutterstock
מומלצים