שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גם בואינג מפתחת רחפנים למשלוחים
  יצרנית המטוסים הגדולה הולכת בעקבות יריבותיה ומשקיעה בפיתוח רחפני משלוחים המיועדים לטיסה בסביבה עירונית ובאיזורים המאוכלסים בצפיפות

  חברת בואינג, יצרנית המטוסים הגדולה, השקיעה כ-16 מיליון דולר בחברת Matternet על מנת שזו תפתח עבורה רחפנים מיוחדים, שיהיו מסוגלים לפעול בתנאים עירוניים עם מספר רב של מבנים ואוכלוסיה צפופה. רחפנים אלו אמורים לבצע בעיקר משימות של שליחויות.

   

   

  Matternet היא החברה הראשונה בעולם שקיבלה אישור להפעלת רחפנים מסוג זה מעל אזור עירוניים מאוכלסים בשוויץ, בשנת 2017. הטכנולוגיה המתקדמת שלה מתבססת על פלטפורמת ענן. טיסות הניסוי לרחפנים החדשים עברו בהצלחה, בעיקר לאור הזהירות המיוחדת המתחייבת מפעילות באיזורים מיושבים.

   

  רחפן בואינג (צילום: בואינג)
  רחפן בפיתוח בואינג(צילום: בואינג)

   

  במקביל, חתמה החברה על הסכם שיתוף פעולה עם רשות הדואר השווייצרית לצורך שירות משלוחים אווירי של ציוד רפואי לבתי חולים בשוויץ.

   

  בהקשר זה כדאי להזכיר את פרויקט המכונית המעופפת שהוצג לפני כשנה על-ידי יצרנית המטוסים איירבוס וסטודיו עיצוב המכוניות המוכר איטלדיזיין, האחראי לכמה מהיצירות המוטוריות היותר מסעירות בעשרות השנים האחרונות.

   

  השתיים הציגו בקיץ 2017 את מה שהן כינו Pop Up, קונספט לרכב אוטונומי המבוסס על תא נוסעים מדולרי ומסוגל לעבור ממכונית ארבע-גלגלית לקוואדקופטר במהירות שיא בהתאם לתנאי הדרך והיעד. בעת הצגת הפרויקט אמרו באיירבוס כי ה-Pop Up אינה מיועדת להיות מכונית שתחנה לצד הבית כרכב פרטי רגיל, אלא תגיע לפי דרישה.

   

  לפי הערכות מוקדמות בעת חשיפת הקונספט לפני כשנה, שלב הפיכתו למוצר מוגמר ובר תפעול אמור היה להדחות מספר שנים. אלא שלפני מספר ימים נודע כי ממשלת גרמניה מעוניינת לתת אור ירוק לניסויים מתקדמים במוצר המתקדם באזור אינגולשטאט, אליו חברה בינתיים יצרנית הרכב אודי הממוקמת באזור.

  ראוי להזכיר בהקשר זה גם את ניסיונה של ענקית התחבורה השיתופית אובר, העוסקת אף היא בפרויקט דומה במרכז פיתוח הממוקם בפריז.

   

  בריאן שטלר, מנהל זרוע ההשקעות של בואינג שהשקיעה בפרויקט אמר: "הטכנולוגיה של Matternet ורקורד ההצלחות המוכחות של החברה, הופכות פיתוח מורכב של מערכות טייס אוטונומיות, גלובליות ובטיחותיות במיוחד, למציאות ברת השגה.

   

  ההשקעה שלנו ב- Matternet תאפשר לה להרחיב את פעילות הפיתוח והיא מחזקת את עמדתה של בואינג כמובילה עולמית בתחום פתרונות עתידיים להובלה אווירית".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים