שתף קטע נבחר

כומתות ו"מטוסי קרב": "קייטנת המלחמה" של תל אביב

הורים מצפון העיר הביעו זעם על כוונה של מתנ"ס לכלול בתוכנית הקייטנה, בין היתר, "מפגן מטוסים ואימון בוקר": "היינו המומים כשראינו את התוכנייה, אנחנו לא רוצים שילדינו ייחשפו לתוכן לאומני ומיליטריסטי". עיריית ת"א: "התכנים יוסרו"

 

תוכנית הקייטנה בצפון תל אביב ()
תוכנית הקייטנה בצפון תל אביב

בימים האחרונים פורסמה במתנ"ס בצפון תל אביב תוכניית קייטנת הקיץ שבה ישתתפו ילדים מגנים באזור, שבה צוין כי באחד הימים תיפתח הפעילות ב"מפגן מטוסים". בהמשך נכתב כי הילדים יעברו "אימון בוקר לחיל הרגלים" ובהמשך ייצרו "מטוס קרב ארצישראלי". פעילות נוספת שתוכננה לאותו יום היא ציור של ספינה ובסוף היום אמורים הילדים להכין כומתה. לידי ynet הגיעו תלונות של 24 זוגות הורים, שהביעו זעם על הכוונה להכניס תוכן צבאי לקייטנה.

 

"אנו מביעים את מחאתנו על חלק ניכר מהתכנים המתוכננים", כתבו ההורים להנהלה. "חלקנו הגדול הזדעזע במיוחד נוכח תכני המלחמה וצה"ל של השבוע האחרון בקייטנה, שאינם ראויים עבור ילדים בני 5 ו-6. אנו דורשים את הסרת התוכן הזה במיידי". בהמשך כתבו ההורים: "מבירור שערכנו אל מול קייטנות צהרונים אחרות בעיר נחשפנו לתוכן מותאם גיל; תוכן רך כמו משחקי סבון, מגלים עולם, ממציאים וממציאות ועוד".

 

טנק צה
טנק צה"ל. ארכיון(צילום: AFP)

"היינו פשוט המומים כשראינו את התוכנייה", סיפרה אם לתלמיד שצפוי להשתתף בקייטנה. "מדובר על תוכן מיליטריסטי ולאומני שאנחנו לא רוצים שהילדים שלנו ייחשפו אליו. זה פשוט הזוי. אין סיכוי שנסכים שהתוכן הזה יעבור לילדים שלנו. ההורים פשוט מזועזעים מזה שהילדים שלנו, ילדים בני שש, יעשו 'אימון בוקר', כאילו הם כבר חיילים בצבא".

 

"מדובר בהפעלת שיקול דעת מוטעה של אחד מעובדי המקום ואני שמח שהעניין הוצף על ידי התושבים מיד עם קבלת לוח הזמנים", אמר אסף זמיר, סגן ראש עיריית תל אביב-יפו ומחזיק תיק החינוך בעיר.

 

בעיריית תל אביב-יפו הגיבו על פניית ההורים והודיעו כי התכנים הצבאיים יוסרו מתכנית הקייטנה: "התכנים אינם מתאימים לגילאי גן וישונו בהתאם".

 

זו איננה הפעם הראשונה שתוכן מיליטריסטי במערכת החינוך מעורר סערה בתל אביב-יפו. על רקע כוונתו של שר החינוך נפתלי בנט לעודד גיוס לצה"ל, הכריז השר בחודש ינואר על תוכניתו - שזכתה לתגובות סוערות מצד מנהלי בתי ספר בתל אביב.

 

לאחר ההכרזה על התוכנית, הודיעו מנהלי בתי ספר בעיר כי לא ישתפו עמה פעולה ולא יכניסו את יחידות צה"ל למוסדות החינוך שלהם. "אני חושב שכניסה כזו של הצבא למערכת החינוך וטשטוש הגבולות הזה לא ייצרו מוטיבציה, אלא אפילו התנגדות", אמר אז זאב דגני, מנהל גימנסיה הרצליה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים