שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בן הזוג סיפר: "רציתי לדחות את הרצח, הבת לא רצתה"
  רצח פאדיה קדיס: החשוד אמיר מרמש אמר לחוקרים כי ביקש לסגת מהתוכנית, אך חברתו טרייסי - בת הנרצחת - היא שעודדה אותו להמשיך. "הרגשתי לא טוב והקאתי מחוץ לחדר", סיפר. קדיס יצאה מהחדר - וגורלה נחרץ: "דקרתי אותה פעמיים והיא צעקה בטירוף". פרטים חדשים על הזוועה ביפו

   

  פאדיה קדיס וטרייסי קדיס ()

  ככל שהתקדמה החקירה, נחרדו לגלות חוקרי צוות החקירה המיוחד במרחב יפתח של המשטרה עד כמה מזוויע, קר רוח ומתוכנן היה מעשה הרצח של פאדיה קדיס (52) על-ידי בתה טרייסי ובן זוגה אמיר מרמש - החשודים במעשה. הם נדהמו עוד יותר כשהחשוד סיפר להם בעדותו כיצד ביקש לסגת מהתוכנית, אך חברתו היא שעודדה אותו לעשות זאת.

   

  החוקרים, שהתחקו אחר ההתכתבויות בין השניים באפליקציית המסרים וואטסאפ, גילו בין היתר כי מרמש הגיע לבית המשפחה בליל הרצח על מנת לבצע את המעשה. בעדותו במשטרה סיפר: "בשלב מסוים הרגשתי לא טוב והקאתי מחוץ לחדר. אמרתי לה (לבת הזוג): 'בואי נדחה את זה', אבל היא לא רצתה".

   

  לטענת החשוד, האם שמעה אותו מקיא, יצאה מחדרה - ובכך נחרץ גורלה. "דקרתי אותה פעמיים עם הסכין והיא צעקה צעקות מטורפות", סיפר לחוקרים. בשלב הזה, כשמרמש ביצע את המעשה, נכנסה טרייסי לחדר ושמעה מוזיקה בקול רם. בסביבות 05:00, לאחר שווידא על-פי החשד את ההריגה - חזר מרמש לחדרה של טרייסי עם הסכין מגואלת בדם אמה והניח אותה על השולחן בחדר. "זהו, הכול נגמר", אמר לה. לאחר מכן, כך סיפר, גלגלו השניים את האם בסדין והעלו את גופתה לקומה השלישית בבית.

   

   

   

   

  בשלב הזה, לדברי מרמש, הוא ובת זוגו חיפשו ברשת הנחיות שיסייעו להם להיפטר מהגופה. אלא שהלחץ הכריע את השניים והם לא היו מסוגלים לבצע זאת. הם המשיכו לשהות בבית, לקחו את כרטיס האשראי של האם - ויצאו לקניות. כשחזרו, תכננו את המשך המזימה והרהרו ביעד הבריחה שאליו יגיעו. 

   

  "ישבנו יחד", סיפר מרמש, "דיברנו על כמה אנחנו אוהבים אחד את השני ואיך נתחתן". כל אותה העת המשיכה המשפחה לחפש את האם פאדיה, אולם בתה, שהחזיקה בטלפון הנייד של המנוחה - סימסה בשמה כי היא נמצאת אצל מכרים ובמקומות שונים.

   

   

  בני המשפחה, שיצרו קשר עם אותם "מכרים", נחרדו לגלות כי פאדיה לא הגיעה אליהם מעולם וחשדם התעורר. באותו יום בסביבות 16:00 התקשרה הבת למשטרה ודיווחה על היעדרות אמה לראשונה. בכל אותה עת המשיך מרמש לבוא ולצאת מבית המשפחה, כאילו לא ביצע רצח מזוויע רק כמה שעות לפני כן.

   

  בשעות הערב הגיע אחיה של טרייסי לבית והבחין במרמש נמלט ממנו בריצה. הןא הבין שמשהו קרה ולחץ על הבת לספר לו במה מדובר. הוא עלה לקומה השלישית, שם גילה, למרבה הזוועה, את גופתה של פאדיה קדיס. החוקרים עצרו בתוך זמן קצר את בן הזוג, שטען בתחילה כי המנוחה היא שתקפה אותו עם סכין והוא נאלץ להתגונן. החוקרים לא "קנו" את גרסתו ובשלל תרגילי חקירה הצליחו, בסופו של דבר, להוציא ממנו הודאה: "תכננו את הרצח בגלל שהאם התנגדה לקשר שלנו".

   

  יממה של טירוף

  מהחקירה עלה כי לרצח קדם תכנון לפרטי פרטים של הבת ובן זוגה. בתחילה הכחיש החשוד כל קשר למעשה וטען כי הנרצחת תקפה אותו. מפקד מרחב יפתח, נצ"מ דוד פילו, הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד, שהצליח לקשור את החשוד למעשה. בדיון שנערך שלשום (יום ג') בבית משפט השלום בתל-אביב ביקש עו"ד מחמוד נעאמנה, המייצג את הבת, לצמצם את ימי החקירה: "היא במצב קשה הן מבחינה נפשית והן מהבחינה הפיזית". מעצרה הוארך עד יום ראשון.

   

  "כמעט יממה של טירוף", כך מגדירים במשטרה את פרק הזמן מהרגע שבו נרצחה קדיס, ועד למציאת גופתה. על פי החקירה, בעת שבן זוגה ביצע את הרצח, הבת טרייסי הייתה בחדר עם אוזניות ושמעה מוזיקה. מה שהדהים את החוקרים היה מה שקרה לאחר הרצח, ולאחר שגופת האם כבר הייתה מוטלת בבית. השניים היו בטוחים שהעובדה שאיש לא גר בבית, תאפשר להם להיפטר בשלב מאוחר יותר מהגופה. אולם המהלך הזה לא יצא אל הפועל.

   

  דוד פילו ()
  מפקד מרחב יפתח דוד פילו

  תומר נווה (צילום: עמית הובר)
  עו"ד תומר נווה(צילום: עמית הובר)

  על פי הממצאים שנאספו בזירה והשחזור שביצע החשוד המרכזי במעשה, עולה כי מרמש הגיע לביתה של חברתו בשעה 02:00. קדמו לכך ויכוחים נוקבים בין טרייסי לאמה - שהתנגדה, כאמור, ל"קשר המפוקפק", כלשונה. טרייסי לא הסכימה לוותר על הקשר ורטנה פעם אחר פעם בפני בן זוגה על ההתנהגות של האם פאדיה. "היא למעשה חיממה אותו", מספרים במשטרה.

   

  עדותה במשטרה סיפרה טרייסי שהבחינה באמה "מעולפת" בקומה השנייה, אבל היא לא חשבה שקרה לה משהו שמצריך הגשת עזרה. טרייסי ומרמש נשארו בבית עוד שעות ארוכות, ומצלמות האבטחה הראו שרק בשעה 11:00 הם יצאו מהבית, ומרמש הסיע את טרייסי ללימודים בבית הספר שבו היא לומדת.

   

  בכל אותה עת, ועל מנת שבני המשפחה לא יחשדו שקרה משהו, המשיכה הבת להשתמש בטלפון שלקחה מקדיס. היא שלחה הודעות וואטסאפ בקבוצה המשפחתית. "אני אצל חברה". מאוחר יותר אף נשלחה הודעה מהטלפון של הנרצחת שבה היא מבקשת להגן על בן הזוג של בתה: "אל תפגעו באמיר".

   

  עו"ד תומר נווה, סניגורו של החשוד, אמר: "לאחר קבלת חומרי החקירה - נגיב בהתאם".


  פורסם לראשונה 27/06/2018 22:45

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים