שתף קטע נבחר

היסטוריה בניו יורק: בת 28 בדרך לקונגרס

אלכסנדריה אוקסיו-קורטז גברה על ג'וזף קראולי, שמכהן מאז 1999 וסומן כמנהיג הבא של המיעוט הדמוקרטי. הצעירה מהברונקס התמקדה בכך שעל אף שהממסד תומך ביריבה - היא תייצג את התושבים יותר טוב ממנו

אלכסנדריה אוקסיו-קורטז עשתה שלשום (ג') צעד קטן בדרכה להירשם בדפי ההיסטוריה וזכתה בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית במחוז ה-14 בניו יורק, לקראת הבחירות לקונגרס בחודש נובמבר.

 

אוקסיו-קורטז, שנולדה ברובע הברונקס, גברה על ג'וזף קראולי - בכיר במפלגה הדמוקרטית שמכהן בבית הנבחרים מאז 1999. הפעם, חברי המפלגה בחרו בבת ה-28 לייצג אותם. 

אלכסנדריה אוקסיו-קורטז (צילום: AP)
הדיחה את הנציג שמכהן מאז 1999. אוקסיו-קורטז(צילום: AP)

 

קראולי הוותיק, שלא התמודד מול אף מועמד מאיים מאז 2004, נחשב בעיניי רבים במפלגה כיורש של מנהיגת המיעוט הדמוקרטי ננסי פלוסי, אך כעת אוקסיו-קורטז צפויה לנצח במחוז שמזוהה עם הדמוקרטים - ובכך תהפוך לאישה הצעירה ביותר שנבחרה לקונגרס.

 

סרטון קמפיין הבחירות של אוקסיו-קורטז

אוקסיו-קורטז עבדה בעבר במטה הבחירות של המועמד לשעבר לנשיאות ברני סנדרס ועם הסנאטור המנוח טד קנדי, אחיו הצעיר של הנשיא שנרצח ג'ון קנדי. קמפיין הבחירות שלה התמקד בנושאי חינוך, רווחה ותמיכה במהגרים, פיקוח על נשק ונגד הפרטת בתי הכלא, והיא ציינה לא פעם כי עבור אישה כמוה, שאמה נולדה בפוארטו ריקו ואביה גדל בברונקס, ההתמודדות אינה מובנת מאליה.

 

אלכסנדריה אוקסיו-קורטז (צילום: AP)
אלכסנדריה אוקסיו-קורטז(צילום: AP)

"נולדתי במקום שבו מיקוד הדואר שלך קובע את גורלך", אמרה אוקסיו-קורטז בסרטון הבחירות והדגישה כי בעשרים השנים האחרונות הנציג הדמוקרטי בקונגרס אינו באמת מייצג את תושבי המחוז.

 

"הפעם, הבחירה היא בין כסף לאנשים. העם איתנו, אבל הכסף שייך להם", רמזה אוקסיו-קורטז ליריבה הוותיק. "70% מתושבי המחוז הם לא לבנים",

אמרה אוקסיו-קורטז באחד מריאיונותיה והוסיפה: "ועדיין, מעולם לא זכינו לנציג בקונגרס שאינו לבן".

 

כלי התקשורת האמריקניים דיווחו בהרחבה על ניצוונה הסוחף, וציינו עד כמה הוא הפתיע גם את המועמדת הצעירה. מעט לאחר היוודע התוצאות, הכריזה אוקסיו-קורטז כי "זוהי רק ההתחלה. המסר שהעברנו לעולם הוא שהתורמים הפוליטיים אינם חשובים יותר מהקהילה שלנו". המנצחת הטרייה הודתה לתומכיה ואמרה כי "הוכחתם למדינה שאם נציע לשכן שלנו אהבה ותמיכה בלתי-מסויגת - אפשר לעשות שינוי אמיתי".

 

קראולי בירך את המנצחת בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "אני מברך את אלכסנדריה על הניצחון ואתמוך בה ובכל הנציגים הדמוקרטים בבחירות בחודש נובמבר. ממשל טראמפ מאיים על כל מה שאנחנו מאמינים בו בקווינס ובברונקס - ואם לא ננצח בבחירות לקונגרס בנובמבר - נפסיד את האומה שאנחנו כה אוהבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אלכנסדריה אוקסיו-קורטז
צילום: AP
מומלצים