שתף קטע נבחר

הזמין את איש העסקים לביתו, רצח ונסע להצית את הרכב. כך נראה מסלול הבריחה

בתיעוד שהגיע לידי ynet ניתן לראות כיצד יאיר בנימינוב נוסע ברכבו של בוריס בוטרשוילי לאחר שרצח אותו. הוא הצית את הרכב, ברח עם תיק היהלומים וניסה לתפוס מונית כדי לברוח. היום הוגש כתב אישום נגד בנימינוב, שממנו עולה כי ירה באיש העסקים בחניון ביתו, קבר את הגופה ביער בן שמן וכיסה אותה באבנים. האקדח ותיק היהלומים טרם אותרו

 

 

בלי אקדח ובלי תיק התכשיטים שגנב: המשטרה הודיעה הבוקר (ה') כי פענחה את רצח בוריס בוטרשוילי, איש עסקים מלוד. הפרקליטות הגישה היום כתב אישום נגד הרוצח. בתיעוד בלעדי שהגיע לידי ynet נראה הנאשם ברצח, יאיר בנימינוב, במצלמות האבטחה של עיריית לוד כשהוא נוסע ברחבי העיר ומחפש מקום לשרוף את רכבו של בוטרשוילי.

 

הקראת כתב האישום של בנימינוב נדחתה ל-15 ביולי. סניגורו של הנאשם ביקש להפנות אותו לבדיקה ולקבלת חוות דעת פסיכיאטרית, זאת לאחר שלטענתו כשבועיים לפני המקרה בנימינוב היה מאושפז בבית חולים פסיכיאטרי למשך שבועיים.

 

בנימינוב, שביצע את הרצח בשל בצע כסף, נסע עם בוטרשוילי לביתו, שם ירה בו כמה כדורים מאקדח בחניון הבית ולאחר מכן נסע עם הגופה ברכב והטמין אותה ביער בן שמן. הוא כיסה את הגופה באבנים ולאחר מכן שרף את הרכב.

פענוח רצח בוריס בוטרשוילי (צילום: מוקד מצלמות עיריית לוד)
נוסע ברכבו של הנרצח כדי לשרוף את הרכב(צילום: מוקד מצלמות עיריית לוד)

פענוח רצח בוריס בוטרשוילי (צילום: מוקד מצלמות עיריית לוד)
בורח עם תיק היהלומים(צילום: מוקד מצלמות עיריית לוד)

פענוח רצח בוריס בוטרשוילי (צילום: מוקד מצלמות עיריית לוד)
מנסה לתפוס מונית כדי לברוח(צילום: מוקד מצלמות עיריית לוד)
 

לאחר הרצח הגיע החשוד ללוד, וכל מסלול נסיעתו ברכבו של המנוח תועד על ידי עשרות מצלמות האבטחה של המוקד העירוני בלוד עד לרגע שריפת הרכב. בתיעוד ניתן לראות שלאחר שהצית את הרכב הלך בנימינוב עם תיק היהלומים שגנב מהנרצח ובהמשך ניסה לתפוס מונית כדי לברוח מהעיר עד שלבסוף חזר לביתו באוטובוס. פעולות של צוות החקירה המיוחד במרחב שפלה הובילו למעצרו של החשוד שעתיים לאחר קבלת ההודעה על היעדרותו של בוטרשוילי.

 

בנימינוב הודה ברצח והצביע על מיקום הגופה כיממה לאחר שנעצר. מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת, ועם גיבוש התשתית הראייתית הוגשו נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים בגין מעורבותו באירוע.

 

על אף ההודאה ברצח, האקדח ששימש את בנימינוב, כמו גם תיק היהלומים שגנב מבוטרשוילי, טרם נמצאו. כל הנעלמים האלה העלו השערות, גם מצד כמה מבני משפחת המנוח, כי בנימינוב לא פעל לבדו, וייתכן כי הוא מגונן על שותף למעשה. אלא שבמשטרה אומרים כי נכון לעכשיו, מבדיקות ומחקרי תקשורת, עולה כי היחיד שנכח ליד בוטרשוילי ביום הרצח היה בנימינוב.

 

בוטרשוילי היה איש עסקים מלוד, אב לארבעה ילדים, שבמשך 15 שנים שימש גם כגבאי בבית הכנסת שערי שמיים בלוד. הוא נחשב לאחד מעמודי התווך של הקהילה הגרוזינית בלוד, ועסק לא מעט בעזרה למשפחות נזקקות. מותו גרם להלם בקרב מקורביו, ובכלל בעיר לוד.

 

 

בוריס בוטרשוילי ( צילום: באדיבות המשפחה)
הנרצח בוריס בוטרשוילי ( צילום: באדיבות המשפחה)

החשוד ברצח בוריס בוטרשוילי ()
יואשם ברצח. יאיר בנימינוב

לקראת כניסתו של בנימינוב לאולם בית המשפט התפרעו בני משפחתו של בוטרשוילי ודרשו לשבת קרוב לנאשם. "אנחנו רוצים להסתכל לזבל הזה בעיניים", אמרו כמה מהם. המאבטחים ניסו להרחיק אותם מכיסאו.

 

בנימינוב הוכנס לאולם כשראשו מכוסה בד ובני משפחת הקורבן החלו לצעוק. הבן אמר: "זבל, תוריד את הבד, תסתכל לנו בעיניים, אני רוצה לראות אותך. גם כלא לא מגיע לך". אחותו של הנרצח אמרה לשופטת: "תנו לו למות, שיאכלו אותו התולעים. תראי אותי, אני אחותו, לא מתפקדת ביום ובלילה. תראי את הילדים שלו". לאחר מכן הוצא הנאשם מהאולם עד שהמשפחה נרגעה.

 

ערן, בנו של בוריס בוטרשוילי: ״אנחנו היום בשלושים של אבי, המוביל של המשפחה. אותו בן עוולה שפל שפך לא רק את דמו אלא את דמה של המשפחה ושל כל הקהילה בשביל בצע כסף. אנחנו לא יכולים לבטא את הכאב והאובדן. אבי היה אוהב הארץ והזולת. אנחנו מבקשים משפט צדק, כמו שאבא שלי הלך בדרך הצדק, שיוציאו את הצדק לאור. היה לנו קשה לראות שבית המשפט מגלה חמלה לרוצח. יחד עם זאת אנחנו סומכים את ידינו על מערכת הצדק".

 

בני המשפחה של הנרצח כעסו על כך שנשיא בית המשפט המחוזי, השופט אברהם טל, אישר לבנימינוב לקבל שיחות טלפון מבני משפחתו. "אנחנו לא יכולים לדבר עם אבא שלנו, אנחנו הולכים לגילוי מצבה והוא ליהנות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוקד מצלמות עיריית לוד
מסלול הבריחה
צילום: מוקד מצלמות עיריית לוד
מומלצים