שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נשיא התאחדות התעשיינים חשוד בהעלמת מס ביותר מ-1.5 מיליון שקל

  שרגא ברוש ואחיו יניב נעצרו על-ידי רשות המסים בחשד שבאמצעות מסמך כוזב התחמקו מתשלום מס על עסקה בשווי של יותר מ-8 מיליון שקלים שביצעו באמצעות החברה המשותפת שבבעלותם. הם שוחררו בתנאים מגבילים ומטעמו של שרגא נמסר כי הוא "משתף פעולה ומשוכנע שתוך זמן קצר העניין יהיה מאחוריו"

   

  נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש (צילום: דוברות עיריית באר שבע) (צילום: דוברות עיריית באר שבע)
  נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש(צילום: דוברות עיריית באר שבע)

  אחד האנשים המשפיעים ביותר במשק חשוד בהעלמת מס: רשות המסים עצרה אתמול (ד') את נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש ואת אחיו יניב בחשד להעלמת מס של יותר ממיליון וחצי שקלים. בית המשפט הורה לשחרר את שניהם בתנאים מגבילים תחת ערבות אישית של חצי מיליון שקל והוצא נגד השניים צו עיכוב יציאה מן הארץ. בנוסף, שוחרר בתנאים גם רואה החשבון מיכאל בר לבב שחשוד שסייע לאחים.

   

  ברוש, כאמור, משמש כנשיא התאחדות התעשיינים ואחיו יניב משמש כיו"ר איגוד המתכות. לפי החשד, ברוש שלח מסמך כוזב לרשויות המס בשנת 2017 וכך התחמקו מתשלום מס בסך של יותר מ-1.5 מיליון שקל בגין עסקה שביצעו באמצעות החברה המשותפת שבבעלותם, ולא שילמו מס חברות על עסקה ששוויה הוערך ביותר מ-8.6 מיליון שקלים.

   

  החקירה ברשות המסים החלה בעקבות ביקורת שנערכה בפקיד שומה ועלה חשד להתנהלות פלילית מצד האחים ברוש בחברה שבבעלותם א.ל.ע.א השקעות בע"מ. לפי החשד, בשנת 2014 נרשמה החברה כפרטית ובחודש אוקטובר 2015 היא דיווחה על מכירה של כ-14 אחוזים ממניות חברת עורשד גז טבעי, שבה היא מחזיקה, תמורת יותר מ-8.6 מיליון שקל.

   

  החקירה העלתה כי ברוש הבין שהמס יהיה גבוה והחליט שעבורו ועבור אחיו יהיה עדיף שהחברה תיחשב כחברה משפחתית לצורכי מס וכך המס שישלמו יהיה נמוך יותר. במשך שלוש שנים התנהל הדיון בנוגע לרישום החברה ובשנה שעברה שלח ברוש מכתב לרשות המסים ולפי החשד מדובר היה במסמך כוזב.

   

  אתמול נערכו חיפושים בביתם של החשודים, במשרדי החברה ובשני משרדי רואי חשבון. במהלך החיפוש נתפסו מסמכים וחומרי מחשב והחשודים הובאו לחקירה ברשות המסים.  

   

  מטעמו של שרגא ברוש נמסר: "מר ברוש הופתע מהחקירה העוסקת בנושא מאוד נקודתי ומצומצם. זו הפעם הראשונה שהוא נחקר בהקשר כלשהו לאחר עשרות שנים של פעילות עסקית וציבורית ענפה. מר ברוש כמובן משתף פעולה ומשוכנע שתוך זמן קצר העניין יהיה מאחוריו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים