שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "איה איה לא בגב". פרטים חדשים מהחשד לאלימות בתנועת הנוער
  יותר מעשרה מדריכים זומנו לחקירה במשטרה בעקבות חשיפת ynet על פרשת טקסי החניכה האלימים והמשפילים. חלקם הציגו חולצות סיום קורס המעידות לטענתם שמדובר במסורת ולא באלימות כלפי חניכים: "אלה היו הלצות, לא התעללות"

   

  חולצות מקריי התעללות בתנועת נוער ()
  "איה איה, לא בגב!", חולצת סיום קורס בתנועה

  פרשת טקסי החניכה האלימים בתנועת הנוער במרכז הארץ: יותר מעשרה מדריכים זומנו אתמול (יום ד') לחקירה במשטרה בעקבות עדויות על ירי באקדחי סיכות, צריבת צלקות באמצעות חימום סכינים, מריחת דבק חם על הגוף, מכות במקלות במבוק ועוד.

   

  ל-ynet נודע שהטענה המרכזית של מרבית החשודים היא שמדובר במסורת של התנועה. להוכחת גרסתם הציגו כמה מהם חולצות של בוגרי קורס מדריכים שעליהן כיתובים כגון "איה איה לא בגב - חנוכיאדה 2012-13" ו"שתוק אני קורסניק". החולצות, על פי החשודים, היו מתקבלות בסיום קורס אחרי טקסים שכללו אגרופים ומכות, ומדובר בהלצות ולא בפגיעה או התעללות.

   

  למרות זאת, במשטרה ממשיכים לחקור את האירועים בתנועה על רקע עדויות אחרות.

  תנועת הנוער בה התבצעו מקרה האלימות ()
  המבנה שבו פעלה תנועת הנוער

  חולצות מקריי התעללות בתנועת נוער ()

  החקירה החלה בעקבות טקס משפיל שהתרחש במרץ האחרון באחד מאירועי החניכה בתנועה. בעקבות הטקס הופסקה הפעילות לחודשיים, ורק לאחרונה הובא הדבר לידיעת המשטרה.

   

  בהנהלת התנועה שלחו מכתב להורי החניכים ובו נמסר להם: "לפני כחודש וחצי החלטנו לעצור באופן זמני את כלל הפעילות, נוכח כמה אירועי אלימות שהתגלו בין המדריכים לחניכי הקורס (קורס ההדרכה). עם עצירת הפעילות הוצפו אלינו אירועים נוספים והתבהרה תמונה רחבה יותר שלא היינו מודעים אליה".

   

  יעל (שם בדוי), ששני אחיה הקטנים חניכים בתנועה, סיפרה ל-ynet שהפעילות הושבתה רק אחרי הפנייה למשטרה. "בתנועה יש מסורת של 'זובור', אבל הפעם הם לקחו את זה כמה צעדים קדימה. המדריכים ירו באקדחי סיכות על החניכים והם פחדו לדבר ולא סיפרו לאף אחד. הם הלכו עם שרוולים ארוכים לבית הספר באמצע הקיץ כדי שלא יראו את החורים מהסיכות על הידיים והרגליים".

   

  מדריכה לשעבר בתנועה סיפרה על מקרי אלימות נוספים: "בקורס הקיץ החניכים 'גנבו' ציוד והמדריכים התעצבנו מאוד והרביצו להם מכות מוגזמות. היו עוד המון מקרי אלימות לאורך השנים. למשל מדריכים שחיממו סכינים באש והשתמשו בהם כדי לעשות צלקות לחניכים. עכשיו יש תהליך של פתיחת הסניף מחדש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "איה איה, לא בגב", חולצת סיום קורס בתנועה
  מומלצים