שתף קטע נבחר

נתניהו על עזה: "מי שיגרור אותנו לעימות – יצטער על כך"

ראש הממשלה התייחס בסיום קורס טיס למתיחות בצפון ובדרום: "מכונת המזומנים של איראן נעצרה - וזה מצביע על כך שמאמצינו נושאים פרי. נמשיך לפעול נגדה". ליברמן: "תושבי הצפון והדרום - סמכו עלינו שאנו נוהגים באופן אחראי. לא ניגרר, אלא נוביל"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (חמישי) להסלמה מול רצועת עזה ואיים כי "מי שיגרור אותנו לעימות – יצטער על כך". בטקס מסדר הכנפיים בבסיס חצרים שבדרום, בסיומו של מחזור 176 של קורס טיס עם 33 בוגרים ושלוש בוגרות, הקדיש ראש הממשלה חלק ניכר מנאומו להתפתחויות האחרונות באיראן, בהן נטישת ארה"ב את הסכם הגרעין והמשבר הכלכלי. לדבריו, "נטישת החברות והמדינות את השוק האיראני וההפגנות המוניות באיראן מלמדות שמאמצינו להעמיד את איראן במקומה נושאים פרי".

 

נתניהו הוסיף כי "איראן חרטה על דגלה את הרצון להשמידנו, חד משמעית. לא ניתן לאיראן לפתח נשק גרעיני. נמשיך לפעול בכל העוצמה נגד תוכניתה להפוך את סוריה לבסיס טילים קטלני נגדנו". 

תמונת המפגש בין דני שפירא למסיימי קורס טיס 176 (צילום: דובר צה
בוגרי קורס טיס עם דני שפירא (93), ממקימי החיל(צילום: דובר צה"ל)

טקס סיום קורס טיס (צילום: קובי גדעון, לע
נתניהו, ריבלין וליברמן בטקס סיום קורס טיס(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

טקס סיום קורס טיס (צילום: קובי גדעון, לע
(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

טקס סיום קורס טיס (צילום: קובי גדעון, לע
(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

נתניהו התייחס בדבריו לסגן תמר אריאל ז"ל, נווטת הקרב הדתייה הראשונה שנהרגה במפולת שלגים בנפאל. "משפחת אריאל שמוסיפה לשאת את לפיד השליחות של תמר הבלתי נשכחת, נזכור אותה לעד אנחנו שמחים ביום שמחתכם ואני אומר: איזו משפחה למופת".

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר בדבריו כי "אנחנו כישראלים אנשים קצרי רוח, אנחנו רוצים הכול מיד ועכשיו, שלום עכשיו, מלחמה עכשיו, הכרעה עכשיו. אך מדיניות ביטחון רצינית ואחראית לא יכולה להיות מענה ללחץ תקשורתי או ציבורי".

 

לדברי ליברמן, "מדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים רבים בצפון ובדרום, שלומם וביטחונם של תושבי הדרום והצפון כמו כל אזרחי ישראל הוא בראש מעיננו. תסמכו עלינו שאנחנו פועלים באופן אחראי ושקול בהתאם לאינטרס הישראלי, אין לנו כוונה להיגרר אלא להוביל. נעשה מה שצריך, כמו שצריך ומתי שצריך".

 

 

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, אמר: "הקבוצה העומדת מולנו איננה רק לוחמי צוות אוויר, זו החברה הישראלית במיטבה, ילידי הארץ ועולים, מהגושרים ומנהריה בצפון ועד אילת, קבוצה שערך השליחות הוביל אותה עוד טרם הגיוס. טסתי עמם בשבועות האחרונים, חלקתי עמם תא טייס. ראיתי לצדי את ארץ ישראל במיטבה, החברה הישראלית במלוא הדרה".

 

בטקס נשא דברים גם הנשיא ראובן ריבלין. "חיל האוויר הישראלי משמש עמוד התווך בבניין הכוח הצ"הלי ונדבך מרכזי בשמירה על הביטחון הלאומי. טייסי החיל מוכנים לפעילות בכל רגע שבו יידרשו, ערוכים לכל משימה, הגנתית או התקפית, בזירות קרובות ורחוקות מאוד. רק לפני כשנה קלטנו את מטוס האדיר ומאז בידיכם האמונות של טייסי חיל האוויר הוא כבר טבל את טבילת האש הראשונה שלו", אמר הנשיא.

 

ריבלין פנה לבוגרים ולמשפחותיהם והוסיף: "אתם גדולים והם גדולים מהחיים. מכאן נייחל לשובו של הנווט רון ארד, ש-32 שנים חלפו מאז שנפל בשבי ולא שב. ואתם בוגרים ובוגרות פרסו כנפיים, הגביהו עוף ושובו הביתה בשלום".

מסדר כנפיים בבסיס חצרים (צילום: בראל אפרים)
טקס מסדר הכנפיים בבסיס חצרים(צילום: בראל אפרים)

הטקס נערך בסימן 70 שנה להקמת צה"ל, מול בני המשפחות של הטייסים החדשים כולל תרגילי ראווה של מטוסים ומסוקים ומהמערכים השונים של הזרוע האווירית.

 

רבע מהבוגרים הם טייסי קרב ומספר זהה הם נווטי קרב וטייסי מסוקים. 16% מהטייסים החדשים ישרתו במערך התובלה של חיל האוויר ו-9% יהיו נווטי תובלה ומכוננים (אנשי צוות אוויר).

 

לפי נתוני חיל האוויר,47% מבוגרי הקורס מתגוררים בערים, 22% במועצות מקומיות, 11% בקיבוצים ו-6% ביישובים קהילתיים. 39% מהבוגרים לקחו חלק בתנועת נוער בטרם גיוסם, וכל בוגר חמישי התנדב גם בשנת שירות.

 

בשבוע שעבר נפגשו הבוגרים עם דני שפירא (93), ממקימי חיל האוויר הישראלי, שטס על מטוסי האוראגן הישנים, השתתף במלחמת ששת הימים כטייס מיראז' והשתתף במבצע מוקד להפצצת שדות תעופה של צבאות ערב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
בוגרי קורס טיס 176
צילום: דובר צה"ל
מומלצים