שתף קטע נבחר

מצעד הגאווה השני בבאר שבע יצא לדרך

המצעד התחיל בצומת הרחובות וינגייט ושדרות רגר וממשיך לרחבת העירייה - שם ייערך האירוע המרכזי. הרחובות הסמוכים נחסמו עד סיום האירוע

 

 

בבאר שבע נערך הערב (חמישי) מצעד הגאווה, השני המצוין בעיר. כ-1,000 בני אדם משתתפים במצעד, הנערך השנה בסימן ותיקי הקהילה. המצעד התחיל בצומת הרחובות וינגייט ושדרות רגר, הרחוב הראשי בעיר, והצועדים הגיעו לרחבת העירייה, שבה יתקיים האירוע המרכזי. במצעד משתתפים גם חברי הכנסת תמר זנדברג ואילן גילאון ממרצ, וחברי הכנסת איציק שמולי, מרב מיכאלי ורויטל סויד מהמחנה הציוני.

 

לקראת המצעד חסמה המשטרה את מקטעי הרחובות: מצדה-רגר, רגר-וינגייט, המשחררים-שמעוני, שז"ר-הנרייטה סולד, השלום-גולומב ורגר-ויצמן. הכבישים ייפתחו לתנועה בסיום האירוע.

מצעד הגאווה בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף)
יוצאים לחגוג ברחובות, שנה שנייה ברציפות. מצעד הגאווה בבאר שבע(צילום: הרצל יוסף)

מצעד הגאווה בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף)
(צילום: הרצל יוסף)
מצעד הגאווה בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף)
(צילום: הרצל יוסף)

אדמו, מתנדב הנחשב לאחד מוותיקי הקהילה, אמר כי "זו התרגשות גדולה שזה בבאר שבע וחבל שהמצעד כל כך קצר. אני מקווה שבעתיד נצעד לאורך כל רחוב רגר, ולא רק לאורך מקטע קטן. זה המצעד הראשון שלי בבאר שבע. זה מצעד קטן בלי משאיות יותר משפחתי יותר לבבי".

 

הוא הוסיף כי "צריך לטפל בהומופוביה בבאר שבע. יש לי שכן שמטריד אותי במשך 12 שנה, בקללות ובהתבטאויות שלא במקום. הצבתי שני דגלי גאווה אצלי בבית. כדי להבהיר את העמדה שלי".

 

שלומית ורפאל בר דוד. תושבי שמעה, אמרו: "הגענו לבאר שבע כדי לתמוך. אנו הורים גאים לבת שנשואה לאישה. יש לנו שתי נכדים מושלמים. למרות שהיא גרה בקציר באנו לתמוך בקהילה. אנחנו מרגישים שיש שינוי, אבל יש עוד הרבה לעשות. נראה לנו שהממשלה מנסה להצר את צעדי הקהילה. אנחנו מאוד רוצים שיקבלו כל הזכויות שלהם שיהיה להן יותר קל".


מצעד הגאווה בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף)
(צילום: הרצל יוסף)

ברק עטר ורויטל סוויד (צילום: אוריאל גור דוד)
(צילום: אוריאל גור דוד)

רפאל ושלומית בר דוד (צילום: אוריאל גור דוד)
רפאל ושלומית בר דוד(צילום: אוריאל גור דוד)

מצעד הגאווה בבאר שבע (צילום: אוריאל גור דוד)
(צילום: אוריאל גור דוד)

אדמו תושב באר שבע (צילום: אוריאל גור דוד)
(צילום: אוריאל גור דוד)


מפת מצעד הגאווה ()

דובר הבית הגאה בבאר שבע אור ארז סיפר לקראת המצעד כי העירייה נענתה לבקשת הבית הגאה ותלתה דגלי גאווה ברחוב הראשי כבר ביום שני, דבר שהביא לדבריו לתגובות שנאה רבות ברשתות החברתיות, בהן "נדאג לשרוף לכם את הדגלים", "נבוא לזרוק עליכם ביצים" ואחרות. לדברי ארז, התגובות הללו מחזקות את חשיבות המצעד.

 

בשנה שעברה נערך לראשונה מצעד גאווה בבאר שבע, בהשתתפות כ-4,000 בני אדם, ובמהלכו עצרה המשטרה חרדי חמוש בסכין ואחר שהשתולל וניסה להיכנס בכוח למתחם החגיגות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצעד הגאווה בבאר שבע, אשתקד
מומלצים