שתף קטע נבחר

רקדן נכה טוען שנשאל בנתב"ג: "קטעת את הרגליים כדי להחביא משהו?"

פסטיבל ריקוד בתל אביב נגמר בקולות צורמים בנמל התעופה לאחר שרקדן אוסטרי בן לאב מצרי עוכב לתשאול טרם צאתו. רשות שדות התעופה: "אם באופן בלתי אחראי נאמר משפט שלא עמד בהלימה לרגישות הבדיקה, הנושא ייבדק"

 

עאדל אימבאבי (צילום: Fabian Heublein)
הרקדן עאדל אמבאבי(צילום: Fabian Heublein)

 

עאדל אמבאבי, רקדן אוסטרי קטוע רגליים בן לאב ממוצא מצרי, עוכב אמש (יום ה') בנמל התעופה בן גוריון שם נשאל - לטענתו - על-ידי אנשי הביטחון טרם צאתו את הארץ: "האם קטעת את הרגליים שלך כדי להחביא בהן משהו?". הוא וחבריו עזבו את ישראל מושפלים לאחר שהגיעו למופע ריקוד בתיאטרון "תמונע". מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה כי "אם באופן בלתי אחראי נאמר משפט אשר לא עמד בהלימה לרגישות הבדיקה, הנושא ייבדק".

 

עוד אמרו ברשות שדות התעופה כי "קבוצת הרקדנים לוותה על-ידי כוריאוגרפית הקבוצה והועברה בסיועה ובסיוע איש צוות מהביטחון כדי לוודא שמבוצע הליך מקל. כל הקבוצה טופלה לאורך כל הבידוק הביטחוני בהליך רגיש ומקל. הקבוצה קודמה בבידוק ללא עמידה בתורים במלוא הרגישות. בשום שלב לא שולבה המשטרה בהליך הבידוק של הנוסע או הקבוצה".

 

המופע "כל הגוף חשמל" (Every Body Electric) התקיים ביום רביעי בתיאטרון "תמונע" בתל אביב במסגרת פסטיבל "אינטי מדאנס". המופע שיצרה הכוריאוגרפית דוריס אוליך (Doris Uhlich) מאוסטריה נועד לאפשר לצופים להתחבר לדמויות באמצעות ריקוד ותנועות כשהם משתמשים בעזרים שמלווים אותם דוגמת כיסאות גלגלים, תותבים וקביים כחלק מעיסוקה ברעיון של "סמלים אנרגטיים".

 

המחזאי והבמאי, ניצן כהן, היועץ האמנותי של פסטיבל "אינטימדאנס" כתב בפייסבוק כי "האם קטעת את הרגליים שלך כדי להחביא בהן משהו? זו השאלה שנשאל היום בשדה התעופה עאדל, אזרח אוסטרי, רקדן מדהים, קטוע רגליים, שהופיע בפסטיבל אינטימדאנס בתמונע, ביצירה של דוריס אוליך Every Body Electric. ככה, בלי להתבלבל, שמונה שוטרים תפסו את הסיכון הביטחוני החמור הזה, הכניסו אותו לחדר, הורידו לו את הבגדים, בדקו כל אזור אפשרי בגוף שלו ושאלו את השאלה הזו. לא משנה איזה אישור או מכתב רשמי תציג מול משטרת הגבולות, ברגע ששם המשפחה שלך הוא אמבאבי ואבא שלך במקור ממצרים, שום דבר לא יעזור לך. בושה".

 

המשלחת מאוסטריה שכללה רקדנים נכים, כך נודע ל-ynet, קיבלה ליווי צמוד בנמל התעופה בן גוריון מטעם מערך האבטחה מרגע נחיתתם מישראל ובצאתם בחזרה אוסטריה - בכדי שמעברם בעמדות הביטחון יעברו בצורה המהירה ביותר. "עיכבו את המשלחת כשעה בזמן שהם נחתו בישראל והליך היציאה היה משפיל", אמר אחד ממלווי המשלחת בשיחה עם ynet. "דרשנו מהנהלת הלהקה להגיש תלונה רשמית דרך השגרירות כי מדובר באירוע חמור ומשפיל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Fabian Heublein
הרקדן שטוען שעבר בידוק משפיל בנתב"ג
צילום: Fabian Heublein
מומלצים